Skocz do zawartości

M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam takie pytanko, odnośnie koloru wnętrza. Wiem, że używacie koloru NATO GREEN. Czy to jest nienaruszalna zasada, czy można ją lekko nagiąć? Nie mam NATO GREEN na składzie. Co prawda w Lincoln, gdzie mieszkam, jest sklep modelarski i tam mają tą farbę, ale dla mnie to była by prawdziwa wyprawa, bo sklep jest na drugim końcu, dużego miasta i bez auta i z dwójką małych brzdąców, to troszkę kłopotliwe. Żona jeździ autem do pracy, więc jestem uziemiony. Co byście powiedzieli, gdybym wnętrze zrobił takim kolorem

AQdIESP.jpg

j1B54td.jpg

Jest to gunze H303, light green. Troszkę inny odcień, ale przynajmniej mam go pod ręką. Zaznaczam, że ja tylko pytam, jeśli to nie przejdzie, to postaram się wyskrobać chwilę, na wypad do modelarskiego. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem zabawę z elektroniką. Zestawik blaszek i żywic Voyagera dotarł, to nie wytrzymałem. Ogólnie strasznie mnie ten Voyager zdenerwował, szczególnie instrukcja. Nieczytelna, i najoględniej rzecz ujmując pier.... li bzdury. Na przykład, element S15, który powinien być czymś w rodzaju szuflady na klawiaturę, według instrukcji ma być podstawą pod jednostkę centralną

 

f4olHVl.jpg

Dodatkowo, Voyager każe nam, wypustki pod śruby na tym elemencie, rozgiąć na zewnątrz, a powinny być do wewnątrz. Dobrze jest to widoczne tutaj

932zmqu.jpg

YdYkM8L.jpg

Oprócz tego, miejsce w którym ta szuflada powinna być zamocowana, zostało zaznaczone przez producenta, jako dwie cienkie linie, na wierzchu stolika zamiast pod spodem. Dodam, że instrukcja Voyagera, w ogóle nie wspomina o czymś takim, jak szuflada na klawiaturę. Bzdura. Jako że już troszkę sklejam modele, z różnym skutkiem, nauczyłem się, że instrukcjom, nie powinno się bezgranicznie ufać i lepiej jest korzystać ze zdjęć oryginałów. No to skorzystałem i tak to wychodzi. 

 

IMG_20190107_102730.jpg

IMG_20190107_102711.jpg

IMG_20190107_070003.jpg

IMG_20190107_070556.jpg

IMG_20190107_070538.jpg

Wieczorem, pozmniejszam fotki i wrzucę je na forum Humvee. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie uświadomić, co to jest to w zielonym kółku? 

20190107_135049.jpg

W Academy jest coś takiego, pod stolikiem z radiem. U Voyagera też, ale słabiej to wygląda, myślicie, że dobrym pomysłem będzie użycie części zestawowej? 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To głośnik. Elegancko Tobie wyszło to RTV. Optuję za otwarciem pojazdu. Robiłem to coś w swoim M1151. Otworzyłem jedne drzwi i jeszcze zasłoniłem figurką. Bezsens. Rób pełna wentylację, czyli pootwierany w całości.

ps- zawsze wybieraj lepsze jakościowo części  

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze o PLGR- masz to w zestwie Bronco. Małe, podobne do starego  telefonu komórkowego. Trzeba do niego dorobić uchwyt. Zdjęcia znajdziesz na forum. Skrzynkę DUKE mozesz „ukryć” w bagażniku, czyli jej nie robić, ale Remote Control Box jest w kabinie. Zdjęcia całości znajdziesz na forum, lub w moim warsztacie M1114 Interim Frag5  

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt i samo PLRG mam w blaszkach Voyagera, oczywiście pamiętam o tym :).

 

 

PEA259B.jpg

Generalnie, to, jak określiłeś RTV, nie jest jeszcze gotowe. Dziś może je skończę, oczywiście jeszcze bez kabli będzie. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Co to jest i jak to wygląda? Przejrzałem warsztat ale za nic nie wiem o co chodzi. 

CREW-2_Training_Device.jpg
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:CREW-2_Training_Device.jpg

To jest to mniejsze pudełko, leżące przed anteną. Montowane np. na desce rozdzielczej. Makinen ma tutaj jakieś obrazki: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=7&t=1623&start=20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam warsztat Piotra i za Chiny nie mogę namierzyć tej skrzynki, ale teraz przynajmniej wiem jak wygląda. To już coś. Jeszcze jedno pytanko. Czy to w zielonych kółkach to skrzynki interkomu? 

 

20190108_095223.jpg

Jeśli tak, to już wiem co Voyager miał na myśli 

 

20190108_095415.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i już jej nie ma. Miałem gdzieś cieńszą izolację, muszę przetrzepać swój złomik. Możesz Piotrku powiedzieć jeszcze, czy PLGR też jest na kabel, czy to urządzenie bezprzewodowe? 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z kabelkami

 

IMG_20190109_235541.jpg

IMG_20190109_235822.jpg

IMG_20190109_235852.jpg

Oczywiście w takich wypadkach, makro, obnaża wszelkie niedoskonałości. W powiększeniu wszystko to wygląda jak hmmm... kupa. W realu, tak tragicznie nie jest, intercom jednakowoż idzie do poprawki. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.