Skocz do zawartości

Lancia Delta HF Integrale - 1:24 Hasegawa


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Stojkovic napisał:

Zgłupiałem, bo nie mam takich kalek w tym zestawie na plastrony. Możliwe że Hase przeoczyła to?

owszem jest - w prawym górnym rogu obok kalek na pasy

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/9/4/1/1377_1_hasCR15_1.jpg

 

Odnośnie drugiej części to nie nowość że Hasegawa robi pewne rzeczy na odpi****  -  np. w Focusie WRC 2003 klatka bezpieczeństwa jest taka sama jak w wersji WRC 2000 gdzie w rzeczywistości one ze soba nie miały praktycznie nic wspólnego

Edytowane przez Madmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

Ramki szyb malowałeś emalią, bo jak tak to bym zmył i wykleił tym produktem

https://plastmodel.pl/36616-hasegawa-tf04-flat-black-finish-1-sheet-90-x-200mm

Zakupiłem ten produkt niedawno i wykleiłem ramki w Porsche 911 Turbo . Aplikacja nieco trudna i pracochłonna ale efekt satysfakcjonujący.Zerknij u mnie w wątku warsztatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożona buda z wnętrzem i podwoziem. Na razie brakuje elementów które mogłyby się urwać przy robieniu podstawki i dopasowywania modelu do niej- lusterka, antena, zapinki, wycieraczki i błotniki dodatkowe materiałowe.

 

Już widzxę, że mam za bardzo wysuniętą pokrywę zabezpieczającą spód auta z przodu - trzeba będzie ciachać 😕

20220219_155929.jpg

20220219_155941.jpg

20220219_160009.jpg

Edytowane przez Stojkovic
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 09:36, Madmax napisał:

Oklejenie tej karoserii nie jest najprostsze i można to było zrobić trochę lepiej.

Sprawdź też czy na pewno masz wszystkie kalki na kaście bo widzę że na przykład brakuje na plastronach Gitanes Blondes oraz małej HF z tyłu na klapie

28e43eb57bca049373dab66b4bf14794.jpg

 

Tutaj widać, że opony stosowane w Deltach z Korsyki były zbliżone do slicków. Szew jeszcze podpiłuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale znam to nagranie.  Fito poniżej chyba kończy dyskusję...

 

 

20220220_173500.jpg

Edytowane przez Stojkovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko opony z tym bieżnikiem zamontowali ekipie z wozu nr. 12 czyli Aghini Andrea - Farnocchia Sauro

Często było przecież tak, że każdy zespół kierowca - pilot wybierali jakie chcieli np. na Monte Carlo gdzie warunki są zmienne.

Didier Auriol w wozie nr 3 wybrał slicki :D co widac na video :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Soris napisał:

To jest zdjęte koło z "3", wygląda jak slick, bo jest zużyte i dla tego zostało wymienione.

Ale to jest tylko moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać🙂

 

Ja się z tobą zgadzam. Koła się zdegradowały do slicków i zostały wymienione na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt, że nie mam pojęcia jak możnaby poprawić koła hasegawy to istnieje możliwość umieszczenia pojazdu na końcowym odcinku rajdu z tak zdegradowanymi kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka już poskromiona.  Teraz już tylko detale i lekkie brudzenie i model gotowy będzie do przymiarek na podstawce. 

20220228_080048.jpg

20220228_082553.jpg

20220228_082641.jpg

20220228_082722.jpg

20220228_082802.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model się szykuje, sam nigdy takiego nie robiłem (chociaż plany oczywiście są), także nie znam się, ale czy światła nie powinny być bardziej ciepłej barwy? Kiedyś takich białych chyba nie mieli. Zdjęcie nie dokładnie tego auta, ale wiadomo o co chodzi. Chyba, że kolega będzie jeszcze z nimi działał, bo może łatwo dałoby radę to zrobić malując po prostu ledy. Tak w ogóle z ciekawości i dla potomności zapytam jakich Kolega użył światełek?

cm6t2ozhkp171.jpg.3546024e63a4556668c595de08b23dcc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model skończony na czysto. Teraz przyjdzie pora na lekkie brudzenie i podstawkę. 

 

Racja że światła powinny mieć żółtawą barwę.  Używam leków smd do kolejek elektrycznych. 

20220304_193439.jpg

20220304_193516.jpg

20220304_193607.jpg

20220304_193651.jpg

20220304_193731.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stojkovic napisał:

  Używam leków smd do kolejek elektrycznych. 

 

 

 

 

 

Jeśli te tabletki są takie dobre jak LSD, a do tego bez recepty, to się nie dziwię, że trzeba w elektrycznych kolejkach do apteki wystawać...😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.