Skocz do zawartości

MiG-29 M.Pisarek Trumpeter 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Wokulski napisał:

Wszystko jest w stu procentach out of the box, więc kokpit fabryczny. 

Co do tych wlotów i żaluzji, zostawiłem jak jest teraz, więcej bym zepsuł niż naprawił. W kokpicie pilota brak, ponieważ nie mam żadnej figurki. Kabinka zamknięta i zamaskowana już. 

Tak wiem straszny ze mnie frajdolarz...

 

To dokup zagłószki, załóż je na żaluzje i wloty powietrza i będzie git ?

 

1024px-MiG-29A_4103_Krzesiny_RB15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzatg napisał :

"... co do wlotów u góry to mogą być też i otwarte na ziemi jak pokazuje zdjęcie z podobnego wątku... "

Przepraszam Wokulski , że piszę coś jeszcze ale to jest ważne . Po sobie wiem ile się naszukalem i natracilem czasu na to . Tazman ma rację . Tamte zdjęcie które cytujesz Burzatg nie ma nic do rzeczy . Te MiGi już nie latają , to jest tylko złom . Zero ciśnienia w instalacji w kółkach też . Tam po prostu wszystko wisi , kończąc na lotkach , które też mają swoją ustalona pozycję na postoju .

Już nic nie mówię , tylko paczam .

Pozdrawiam Hello

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zamieszanie. Oczywiście koledzy Tazman i Hello mają rację. Niemniej chciałem pokazać, że taka sytuacja może mieć miejsce. Konfiguracja jak ma modelu w momencie pracujących silników. 

Zdjęcie pewno z jakiegoś zlomowiska.  Już nie zasmiecam jeno podpatruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, burzatg napisał:

Przepraszam za zamieszanie. Oczywiście koledzy Tazman i Hello mają rację. Niemniej chciałem pokazać, że taka sytuacja może mieć miejsce. Konfiguracja jak ma modelu w momencie pracujących silników. 

Zdjęcie pewno z jakiegoś zlomowiska.  Już nie zasmiecam jeno podpatruje

Zdjęcie które pokazałeś jest zapewne z jakiegoś muzeum w Rosji, jak się nie mylę to może być z Monino...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rymulus napisał:

Idziesz jak burza. Ja ze swoim Migiem do takiego stanu dotrę może za miesiąc.

Tylko że nawet ja nie wiem z jakiego to powodu. Pomalowałem kokpit i praktycznie w jeden dzień skleiłem cały samolot. 

Jednak twój warsztat to trochę inna bajka. Mi zależy na malowaniu, nieco mniej na merytoryce. U Ciebie każdy detal w kokpicie dostaje tyle uwagi co u mnie ze dwa modele. Ale takie frajdolarstwo mi odpowiada, mam przy tym malowaniu i brudzeniu kupę frajdy, na półce też nie wygląda najgorzej, może na jakieś konkursy się pozawozi, a to chyba o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rymulus napisał:

Idziesz jak burza. Ja ze swoim Migiem do takiego stanu dotrę może za miesiąc.

Rzeczywiście szybko to idzie. 

Co do malowania. Masz jakiś koncept? Jakieś preszadingi, marmurki itp.

Prosiłbym o wstawienie poszczególnych etapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mirage3 napisał:

Wiatrochron jeszcze będziesz maskował ? 

German_MIG-29_Nose.jpg

 

 

Byłem skonfundowany, ponieważ na wiatrochronie Trumpetera widać te dwa druciki, myślałem żeby je pomalować, ale nie wiem czy to nie będzie „poza skalą”.

Zrobiłem tą śmieszną antenkę na dziobie.

ZhGhEDz.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tazman79 napisał:

Moim zdaniem wymaga jeszcze lekkiego dopracowania.

Też to zauważyłem po wrzuceniu zdjęć i odkleiłem.

Spiłowałem jedną stronę, żeby górna powierzchnia była poziomo. Ściąłem też końcówki tych „piórek”. W tej chwili z boku wyglądają bardziej jak trapezy niż prostokąty.

W tej chwili myślę że jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem czujnik na nosie. Wstawiłem „oko” pomalowane smokiem. Dodałem też antenkę za masztem na pleckach, tego akurat nie ma na zdjęciach (zapomniałem). 

PJErd6I.jpg

Skleiłem też wszystkie podwieszenia.

A28UFH8.jpg

Pozdrawiam, Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, burzatg napisał:

Dzięki, domyślałem się że o to chodzi. A jakaś firma konkretnie? Czy tym mogę malować pędzlem?

Tamiya. Nie malowałem aerkiem tylko wziąłem kawałek ramki z elementem i zanurzyłem, jak wyschnęło to było równo i ogólnie git.

EDIT: Potem jeszcze zanurzyłem w sido, żeby cały efekt ładnie zabezpieczyć.

Edytowane przez Wokulski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rymulus napisał:

Będziesz malował uszczelkę na oszkleniu?

Jeśli tak, to jestem ciekaw jak to zrobisz.

Po pomalowaniu całego kamuflażu, zamaskuję, tak żeby była cienka ramka i prysnę tym różem. Tak robiłem w MiGu-21 i wyszło spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.