Skocz do zawartości

MiG-29 M.Pisarek Trumpeter 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tazman79 napisał:

Wyciąć paski ok 1mm bądź mniej będzie dość ciężko 

Da się bez większych problemów skalpelem. Przynajmniej może spróbować, nie zniechęcaj go do prób. Pracochłonność/czas/koszt/ryzyko spaprania modelu - żadne. Mnie się lata świetlne temu, jak ręce mniej trzęsły udało to już przy drugim razie. Jeśli go uzyskana szerokość nie usatysfakcjonuje, wybierze inne rozwiązanie. Ktoś już zresztą tu kiedyś też sugerował takie rozwiązanie dokładnie w tym samym celu i modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszczelki. Ja w swoim 29 zamaskowałem taśmą, ale zamiast pryskać aero przemalowałem pędzelkiem dość grubo lecz z wyczuciem. Wydaje mi się  że efekt jest ciekawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Boros napisał:

Co do uszczelki. Ja w swoim 29 zamaskowałem taśmą, ale zamiast pryskać aero przemalowałem pędzelkiem dość grubo lecz z wyczuciem. Wydaje mi się  że efekt jest ciekawszy.

No albo tak też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jozik napisał:

Zmień maskowanie wiatrochronu,wykonany jest z jednego elementu ,bez podziału na trzy segmenty.

Radzę czytać wątek. Było wcześniej.

Edytowane przez Wokulski
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. 

Zamaskowałem wiatrochron, tym razem poprawnie.
Dokleiłem pylony pod skrzydłami.
Poszpachlowałem parę miejsc które potrzebowały dopracowania, teraz MiGacz i rakiety są gotowe na podkład.

QagfFI4.jpg

Cne9O9F.jpg

zYtaqPa.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wychodzi. Ale to już pisałem, że akurat u ciebie to jestem spokojny o efekt z malowania ?

Czy mnie się wydaje, że jest preszading? Malowałeś ten kamuflaż od jakiegoś szablonu, masek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, burzatg napisał:

Fajnie to wychodzi. Ale to już pisałem, że akurat u ciebie to jestem spokojny o efekt z malowania ?

Czy mnie się wydaje, że jest preszading? Malowałeś ten kamuflaż od jakiegoś szablonu, masek?

Preshading jest, na spodzie zrobię blackbasing żeby zobaczyć z czym to się je. Malowane z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak sobie. Jak dla mnie przebarwienia przesadzone i nienaturalne.  
Na pierwszej stronie kolega burzatg wrzucił schematy malowania tego egzemplarza, szkoda że z nich nie skorzystałeś i jest trochę różnic w rozkładzie plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt widoczny na zdjęciach, jest mocno przesadzony, spowodowane jest to tym że trochę inaczej obrobiłem zdjęcia, użyłem innych presetów. W rzeczywistości jest bardzo subtelnie, powiedziałbym że nawet lżej niż w F-104 (rozjaśnienia na ciemnym szarym są ledwo widoczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zerknij choćby na lewy statecznik poziomy. Tam ciemna plama ma zupełnie inny kształt i łączy się z kadłubem, więc nie jest to kwestia malowania z ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Prace ruszyły, zacząłem nakładać kalki, zaczynając oczywiście od najlepszej i największej. Sama jakość kalkomanii od White Eagle jest dobra, myślałem że będzie dużo gorzej. Jednakże linie podziału są za płytkie na washa na kalkach. Po położeniu godła jednostki prysnąłem błyskiem, i wziąłem się za brudzenie na górze, wash i tak w niektórych miejscach się nie zachował i musiałem poprawiać po kilka razy. Z efektu jestem zadowolony, teraz błysk na górę żeby niczego nie popalcować, biorę jutro za brudzenie dołu i nałożę resztę kalek.

uXPIsBg.jpg

gqPnQKw.jpg

Pomalowałem też dysze, najpierw kolor gunmetal, potem dużo olejnych i na końcu fioletowa i niebieska kredka akwarelowa.

37ADKH6.jpg

Pozdrawiam, Kuba

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.