Skocz do zawartości

PZL 11c ARMA HOBBY 1/72


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Do projektantów zestawu . Modelik sprawił mi dużo przyjemności znakomitymi detalikami. Napisy na kołach to przebój. Znakomity ogon,ze znakomitymi fakturami. Piękny wiatrochron, ogólnie znakomite odwzorowanie oryginału, słowem model po złożeniu nawet z pudła wygląda na 48. A teraz uwagi krytyczne . Górna powierzchnia skrzydła jest do bani. Powinniście zastosować ten sam rozmiar sfalowania blachy co na ogonie, i olać tą kratownice, która bardzo psuje efekt. Lotki też są za mało podkreślone, ale to jest łatwe do poprawy. Słowem "kratownica" jest stanowczo zbyt wyrazista, co niszczy efekt. Krawędź spływu w takim modelu powinna być zaprojektowana tak, żeby nie trzeba było jej sklejać. Żeby była ostra i żeby ewentualne faktury ochronić w ten sposób przed zniszczeniem podczas szlifowania. Skoro spieprzyliście spasowanie spodu kadłuba, to należało to wyraźnie napisać, Uwaga żle spasowany element ,_)). Kołki montażowe są większe od dziurek, i najlepiej jest je wszystkie uciąć, bo złożenie modelu z nimi jest trudne...,-)) Sposób umieszczenia kanałów do skrzydeł jest fatalny, i ciężko potem powycinać po nich resztki, tak, żeby prawidłowo skleić skrzydło.  Generalnie jestem bardzo zadowolony, a krytyczne uwagi spisałem , żeby następne modele były jeszcze lepsze. 

P-11C  01 .jpg

P-11C  01 CB.jpg

P-11C  02 .jpg

P-11C  03  .jpg

P-11C  03 CB .jpg

P-11C  04.jpg

P-11C  05.jpg

P-11C  06.jpg

P-11C  07.jpg

P-11C  08.jpg

P-11C  09.jpg

P-11C  10.jpg

P-11C  11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

czekam na światło. I wyszło na chwile słonko, ale z nim ubrałem buty, znowu zgasło. No to juz zrobiłem 3 fotki we mgle. I okazało się, że mgła ma swój urok...

P-11C  20.jpg

P-11C  21.jpg

P-11C  22.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, spiton napisał:

No to juz zrobiłem 3 fotki we mgle

I teraz wygląda jak prawdziwy latawiec sfotografowany o mglistym poranku

Brawo Ty :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 00:38, spiton napisał:

P-11C  08.jpg

Mnie nurtuje ten lekki biały na górnych powierzchniach.
Przypomina mi szron.
Czy chodziło tu o rozjaśnienie paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu potraktowałem górna powierzchnie płata papierem ściernym ?? Bo kratka na górnym płacie wygląda bardzo nierealistycznie, i chciałem jakoś pozbyć się tego efektu. Najpierw cały model przejechałem szlifierką po liniach podziału, żeby je trochę pozacierać, i powykrzywiać lekko ich kształt. Ale na górnym płacie te linie były tak mocne, że , żeby się ich pozbyć, to bym musiał spiłować pół płata ,-)) Papier ścierny ma pozbawić model efektów, jaki widujemy w modelach, a jakich nie widujemy w prawdziwych samolotach. Czyli ładnie zapuszczona linia podziału z ładnym preszejdingiem. Generalnie staram się nie używać wasza podkreślającego linie podziału, bo tylko niekiedy taki efekt jest realistyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariucha napisał:

@spiton, a powiesz mi coś o tym kolorze kolektora? Czemu tak?

 

Nie mam dobrego patentu na rdze. Poza tym w naturze, jest trochę bardziej pomarańczowy. Zakładam, że kolektor spalin jest utleniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 14:30, spiton napisał:

To jeszcze kilka fotek, specjalnie dla Ciebie abtb ,-)

Dzięki Spiton,

Co rusz zaglądam do tego wątku żeby jeszcze raz obejrzeć fotki

W dniu 17.12.2018 o 15:44, spiton napisał:

czekam na światło. I wyszło na chwile słonko, ale z nim ubrałem buty, znowu zgasło. No to juz zrobiłem 3 fotki we mgle. I okazało się, że mgła ma swój urok...

P-11C  20.jpg

Ta fotka przemawia do mnie najbardziej - mglisty poranek ze słoneczkiem przebijającym nieśmiało przez mgłę :super:

Jedyna rzecz której tu brakuje to jakaś delikatna trawka - ale przecież nie można mieć wszystkiego

Natomiast zdjęcia czarno - białe - :hmmm:, przyznaj się z jakiej przedwojennej gazety je wyciąłeś:wpier:

A sam samolot?

Przyznam się bez bicia że nigdy "11-tka" nie wywoływała u mnie jakichś euforycznych doznań,

Model?

Plus za wyrzutniki łusek i wyloty z kolektora. Sam kolektor może odrobinkę (małą  odrobinkę) za jasny ale kierunek poszukiwań słuszny. Odnoszę wrażenie że przed "mazianiem" zerknąłeś jak wygląda kolektor wydechowy w samochodzie

kS3hwEG.jpg

Podkreślenie napisów na oponach to  wyszukiwanie smaczków ale brak LINKI ANTENY to już chyba zimowe lenistwo - do poprawy

I czekam na kolejny "projekt"

P.s. przez dwa lata w akademiku mieszkałem ze studentem architektury więc jestem "przygotowany" na specyficzne podejście  do "tematu":szampan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.