Skocz do zawartości

mig - MiGi i inne 1/72


mig

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Ostatni model zrobiony w tym roku: Ił-10 - Mistercraft. Dorobiłem drążek, orczyk, podłogę. Fotele załogi przerobione z innych zestawów, lufy działek i rurka pitota z igieł. Działko strzelca z magazynu uzbrojenia + lufa z igły, dorobiłem również uchwyt działka. Bomby z zestawu Pe-2 ze Zvezdy. Malowany Hatakami, Humbrolami, Pactrami. Kalka zestawowa.

 

DSC05802.JPG

DSC05842.JPG

DSC05849.JPG

DSC05862.JPG

DSC05871.JPG

DSC05880.JPG

DSC05889.JPG

DSC05897.JPG

DSC05903.JPG

DSC05915.JPG

Edytowane przez mig
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kolekcjoner WP napisał:

Bardzo ładnie pomalowany, a okopcenia dodają mu uroku :super:

Dzięki, ale te okopcenia nie do końca mi wyszły tak jak chciałem.

 

17 godzin temu, Adamo722 napisał:

Szkoda roboty z tą 10 marny materiał wyjściowy i efekt mizerny

Materiał wyjściowy bardzo słaby, na żywo wygląda trochę lepiej.  Niestety nie ma dobrych modeli późnych Ił-10. Może jeszcze zrobię wczesnego Iła-10 z Fly :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ła-5F - KP Model zrobiony prosto z pudła. Skleja się dobrze. Najsłabiej spasowane jest oszklenie odlane w całości jako jedna część. Nie wiem jak pasuje oszklenie dzielone bo nie sprawdzałem.  Malowany Hatakami, Hubrolami, Pactrami. Pędzlem.

DSC06000.JPG

DSC06002.JPG

DSC06008.JPG

DSC06033.JPG

DSC06062.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 17:07, Adamo722 napisał:

Powiem ci że swego czasu zrobiłem Ila 10 z Kopro i był fajniejszy:piwo:

Kovozavody, Kopro, Mastercraft = to samo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Fiat CR.32 - AZ model.  Składa się całkiem dobrze. Najbardziej obawiałem się montażu podwozia i górnego płata. Montaż podwozia przebiegł bezproblemowo natomiast montaż górnego płata był trochę utrudniony bo części w instrukcji były źle ponumerowane.  Dodałem pasy do fotela i naciągi. Malowany Humbrolami, Hatakami, pędzlem.

DSC06248.thumb.JPG.4c33d4bfa1d7772529a05993e28b2ee0.JPG

DSC06256.JPG

DSC06258.JPG

DSC06266.JPG

DSC06268.JPG

I zdjęcie ze starszym bratem z Supermodel.

DSC06231.JPG

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Nie obrażam się. Wiem, zdjęcia są bardzo słabe. Dwa razy robiłem zdjęcia i dwa razy fiasko. Nie wiem dlaczego przy tym modelu nie potrafię zrobić lepszych zdjęć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ciężko powiedzieć. Zdjęcia zbyt ciemne (porównaj ze swoimi wcześniejszymi), widać ziarno (za wysokie ISO?) i coś Ci ostrość nie łapie (może jesteś zbyt blisko?)

Pozwoliłem sobie na pięć minut zabawy z Twoim zdjęciem:

Re2005.thumb.JPG.1a048ec4514f43489f14eb25dfd67de4.JPG

Edytowane przez Baas ArK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego zdjęcia nie wyszły, robione z różnych odległości i przy różnym świetle. Nie wszystko przy tym modelu wyszło tak jak chciałem, kalki trochę dały w kość. Jakiś taki bardzo słaby klej miały. Nakładane zgodnie ze sztuką a i tak się srebrzą. Na żywo wygląda to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mig napisał:

Nie wszystko przy tym modelu wyszło tak jak chciałem

Mnie to się przytrafia co  rusz.

 

6 minut temu, mig napisał:

Na żywo wygląda to lepiej.

Przeważnie model w realu wygląda lepiej niż na zdjęciach.Przynajmniej w przypadku moich modeli to norma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ŁaGG-3 - Roden, z dodatków tablica i pasy od Yahu Models, kalka AML. Gwiazda na kołpaku - Amodel. Dorobiłem reflektor do lądowania i rurkę Pitota. Malowany Hubrolami, Hatakami, Tamiyami, pędzlem.

 

DSC06842.JPG

 

DSC06860.JPG

DSC06870.JPG

Cała czwórka w komplecie

 

DSC06874.JPG

Edytowane przez mig
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.