Skocz do zawartości

Spitfire Mk. VIII "Grey Nurse" 1:72 Eduard


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak pisałem w warsztacie, nie jest to tak dobrze spasowany model jak IX w tej skali, ale dalej mieści się w kategoriach modeli "dostresowujących" oraz "szybkich".

W tym modelu poszedłem na łatwiznę i nie robiłem zdrapek na lakier, a jedynie srebrną kredką. Jednak jak widać na zbliżeniach, jest to metoda, która daje trochę gorsze efekty, bardziej nadaje się do drobnych obić.

Model PZP + żywiczne wydechy i chłodnice. Słowo o chłodnicach. Ciężko traktować je jako "waloryzację" modelu, ponieważ nie mają nitów w przeciwieństwie do chłodnic plastikowych. Gdybym plastikowych nie spuścił przez przypadek do ścieku, to żywicznych na pewno bym nie kupił :lol:

HY9Y5D5.jpg

Zz7mIHS.jpg

twTsvsa.jpg

7HeIgep.jpg

OivFjMM.jpg

WGbLGoy.jpg

dnvqLc0.jpg

dxbwaA7.jpg

J7It7ec.jpg

FJ93owI.jpg

V0B9eDu.jpg

uUQk2YD.jpg

rbdSY0l.jpg

2PAXJMT.jpg

Warsztat: https://modelwork.pl/topic/33906-spitfire-mk-viii-quotgrey-nursequot-172-eduard/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to model pierwsza klasa.:pokoj:Już teraz wiem że jak zrobię swoje "zlośnice"to ich tu nie pokażę bo będzie wstyd..placze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dobry. No i z mojej ulubionej ''stajni''. Aż się zacząłem zastanawiać czy nie zrobić może tego malowania ponownie....  wszyscy się tak rozpływają przy tych Eduardowych spitach....  a ja mam już Grey Nursa zrobionego z poczciwej Hasegawy....no ze dwadzieścia lat temu co prawda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karambolis8 napisał:

Co do washa to przyznaję, mógł być jaśniejszy. Skorzystałem z gotowca, ale jak zwykle przedobrzyłem.

Ja tak mam zawsze, tzn. "... w następnym modelu bardziej się do czegoś tam przyłożę..." bo nie tylko o wash chodzi. Właściwie to miałem bo teraz zaczynam od nowa więc pewnie będzie podobnie. W każdym razie wracając do modeliku to imho właśnie ten "nieszczęsny wash" najbardziej rzucił mi się w oczy i nieco popsuł końcowe wrażenie, zresztą całkiem pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się model podoba. Na swoich modelach jeszcze nie robiłem podziału blach, ale uważam, że delikatne ich podkreślenie nadają ciekawego efektu.

W każdym razie, model bardzo fajnie wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.