Skocz do zawartości

Mates - lotnictwo


Mates

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z tego, że mam chwilę czasu, stwierdziłem, że zrobię fotki wszystkiego co mam na półce, aby było w jednym miejscu. Jedne modele są gorsze, drugie lepsze - wiadomo, ale każdy kolejny zestaw daje jakąś inną naukę i wynosi się coś nowego na kolejne prace.

Na samym początku modelarstwa szukałem tematyki, w której czułbym się dobrze, stąd też różnorodność prac. W tej chwili koncentruję się głównie na modelach jetów.

Poniżej wszystkie modele przeze mnie sklejone w porządku w miarę chronologicznym. Niektóre nie były w ogóle tutaj prezentowane.

 

F-16CJ Block 50, Tamiya, 1:72

Był to mój pierwszy model. Otrzymany w prezencie. Na początku był zrobiony właściwie tak, aby stał na półce. Wraz z rozwojem warsztatu poprawiłem go i efekt jest taki, jak na foto. Do modelu była dołożona dysza, koła i fotel Eduarda oraz rurka pitota i AoA Mastera.

mTbtacc.jpg

WGkhomv.jpg

 

Mig-29 9.12 Trumpeter, 1:72

Mig-29 ze świetnego zestawu Trumpetera. Zdecydowałem w trakcie prac, że zrobię go w polskim nowym malowaniu low-vis - początkowo miało być w poprzednim kamuflażu, ponieważ zdobyłem świetne kalki Caracala. Z perspektywy czasu nie jestem do końca zadowolony z efektu końcowego. Teraz przeryłbym na nowo linie podziału i nity, ponieważ są strasznie płytkie. Do modelu były dołożone kalkomanie Model Maker i duży zestaw waloryzujący Eduarda (blachy, żywice). 

bROjkyI.jpg

GVz9s9m.jpg

 

Messerschmitt Bf 110C, Eduard, 1:72

Bardzo dobry model Eduarda, budowa praktycznie bezproblemowa, szpachla potrzebna do szpar na spodzie przy łączeniu gondoli silnika z resztą skrzydła. Do zestawu dołożone koła z żywicy oraz działka na nosie od Eduarda. Teraz żałuję, że nie dołożyłem jeszcze silnika dedykowanego przed Eduarda do tego modelu.

jdY50BK.jpg

r43XjZf.jpg

 

Messerschmitt Bf 109E3, Tamiya, 1:72

Starszy wypust Tamki, właściwie kupiony okazyjnie i sklejony w kilka dni. Bezproblemowa budowa, nie stosowałem tutaj żadnych dodatków waloryzujących.

EVfCQE6.jpg

KXJqXDl.jpg

 

Fw 190-A8, Eduard, 1:72

Świetny zestaw Eduarda, ze świetnym detalem i bardzo dobrym spasowaniem, choć ja miałem problem z prawidłowym połączeniem kadłub-skrzydła. Było przez do potrzebne szlifowanie dość sporej ilości plastiku. Może to był tylko jednostkowy przypadek, bo na warsztatach w sieci takich problemów nie znalazłem. Do zestawu użyłem luf Mastera i żywicy Eduarda - karabinów, kół oraz wydechów, których praktycznie nie widać. Muszę w tym miejscu podkreślić, że żywiczne dodatki pasują praktycznie co do milimetra. Nic nie trzeba było poprawiać.

c05mfwq.jpg

XW7N9kR.jpg

 

De Havilland Mosquito Mk VI, Tamiya, 1:72

Z tego modelu jestem zadowolony, zwłaszcza z malowania. Budowa nie przysporzyła żadnych problemów, typowa jakość Tamki choć wypust ma już swoje lata. Nie stosowałem też żadnych dodatków, poza lufami Mastera.

ZJoFypG.jpg

WTaNZXX.jpg

 

F-15E, Academy, 1:72

Nowowydany F-15 od Academy. Zestaw bardzo dobry, spasowanie i budowa praktycznie bezproblemowa. Zestaw zwaloryzowałem używając dedykowanych do tego zestawu dyszy Airesa, które nie pasują do końca idealnie i trzeba usuwać plastik, to bardzo wydatnie poprawiają wygląd tego zestawu.

sSAwNi5.jpg

Mp2Wttm.jpg

 

F/A-18E, Academy, 1:72

Model, z którego budowy prowadziłem pierwszy warsztat na forum. Myślę, że ostatecznie wyszło do tylko na dobre. Zestaw świetny w spasowaniu, odrobina szpachli była potrzebna w paru miejscach, ale to nic wielkiego. Do zestawu dołożyłem bomby GBU-12 Eduarda, aby uzbrojenie było zróżnicowane.

3ykFsTz.jpg

RwfKUPV.jpg

 

Saab Draken, Eduard limited edition, 1:48

Pierwszy zrobiony przeze mnie model w skali 1:48. Świetny zestaw na bazie wyprasek Hasegawy i z dodatkami Eduarda. Bezproblemowa budowa dająca sporo frajdy, spasowanie na bardzo wysokim poziomie, kilka mankamentów poprawionych szpachlą. Z dodatków pozazestawowych, użyta bardzo delikatna rurka pitota od Mastera.

wCXhvbI.jpg

V2JHWEe.jpg

 

A-4M Skyhawk, Hasegawa, 1:48

Bardzo przyzwoity zestaw Hasegawy. Zarówno spasowanie jak i detal tego zestawu na bardzo zadowalającym poziomie. Szpachli potrzeba było tylko trochę aby wyrównać delikatne szpary. Nie dokładałem tutaj żadnych dodatków, Solo zaprojektował dla mnie maski do namalowania oznaczeń na płatowcu. 

V8j1nil.jpg

xcGWSCi.jpg

 

Rafale C, Revell, 1:48

Mój ostatni model. Ubiegłoroczna reedycja świetnego zestawu Revella. Świetnego, bo spasowanie jest bardzo przyzwoite, detal też stoi na wysokim poziomie przez co budowa sprawia frajdę. Z dodatków użyłem tutaj pocisków Storm Shadow Eduarda, przez co model zrobił się nieco ciężki. Dodatkowo Solo zaprojektował dla mnie maski do namalowania chodników na górze kadłuba, co Revell kompletnie pominął nie dając nawet kalkomanii.]

uQoWkUN.jpg

mvR6CVs.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.