Skocz do zawartości

M998 Cargo - Tamyia 1:48


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mój dobry znajomy, kupił niedawno do swojej kolekcji M998 w wersji Cargo z 1987 roku (o ile nic nie przekręciłem) z Holenderskiej armii.

Poprosił mniee o zrobienie mini repliki tego egzemplarza, co by mógł mieć go przed oczami tez w pracy. W zamian będę mógł się nim nieco porozbijac w terenie :)

Stąd tez będę robił coś takiego:

matildaoncrete2.jpg.a84b3863038b32a50b4c7a9a15fbe92c.jpg

Malowanie będzie inne, ale tez powinno być wesoło.

Za bazę posłuży stara dobra Tamiya w 1:48.

https://www.super-hobby.com/products/US-Modern-4x4-Utility-Vehicle-Cargo-Type.html?partner_id=9

Pozdrosy i zaglądajcie tu raz na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, Italeri tez. Jednak Tamiya to klocki Lego i mając na uwadze  jakość oraz merytoryke bez przeróbek można zbudować pojazd np z Pustynnej Burzy. Academy i Italeri, to już gorsza zabawa. Dlatego żałuję, ze Tamiya nie zrobiła go w w 1:35. Żeby zbudować w tej skali poprawny model trzeba mieć M1025 Tamiya i M998 Italeri. Z dwóch da się złożyć jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W dniu 21.03.2020 o 13:49, Stojkovic napisał:

Długo robiłem przymiarki na sucho ?

 

Tamkę potrząsasz pudełkiem przed otwarciem i model wyskakuje gotowy xD

 

To jakie malowanie będzie jeśli nie pierwowzór?

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam nic przerabiać, bo od początku mam nastawienie wyłacznie relaksacyjne.

Pobawiłem się nieco w przeróbki przy M1151 i miło wspominam.

Co do malowania:

 

 

90724652_3097060243658468_7684004257015529472_o.jpg

Edytowane przez Stojkovic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuje sobie właśnie koncepcje malowania nadwozia pojazdu i mam pewne wątpliwości.

Schemat pokazuje, że camo jest malowane na pace i wewnątrz pojazdu (!) pod siedzeniami - coś mi się wydaje, że powinno być tam tylko Nato green. Paka w camo pewnie mogła być, choć też mam duże wątpliwości. Podpowiecie coś?

 

90891593_3102806756417150_5385578952674770944_o.jpg

91358904_3102806896417136_6997980804546560000_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazłem dowodów stwierdzających że wnętrze jest pokryte camo.

Natomiast paka i ew. tył plandeki na budzie juz tak.

 

df3d5ceb4cf7d986163372725bfce8b9.jpg

Humvee-15.jpg

Humvee-16.jpg

i001206967.jpg

M1123_Humvee_HMMWV_cargo_troop_carrier_light_tactical_vehicle_United_States_American_US_Army_005.jpg

M1123_Humvee_HMMWV_cargo_troop_carrier_light_tactical_vehicle_United_States_American_US_Army_640.jpg

troop_seats_4man-4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makinen, mylisz się.

 

Oficjalny schemat malowania:

M1035/M1038 HMMWV

Jak widać, zaprojektowano go z uwzględnieniem wnętrza kabiny. Pojazdy fabrycznie wyprodukowane jako wariant Cargo/Troop Carrier dostawały taki właśnie kamuflaż (ze stałym rozkładem plam dla każdego egzemplarza), w przypadku wariantu Armament Carrier (z metalowym dachem) wnętrze było zielone. Oczywiście Humvee miały konstrukcję częściowo modułową i "przejście" pomiędzy wariantami było możliwe. Ale ponieważ okres Pustynnej Burzy to początkowe lata produkcji Humvee, takich modyfikacji było jeszcze niewiele. Tak więc maluj po całości w kamuflaż, bo niestety takie podejście do Humvee:

50 minut temu, makinen napisał:

Jak pomalujesz na zielono NATO green, to tez będzie ok.

to nie zawsze się sprawdza :super: 

Edytowane przez kubisz
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po rozwikłaniu tej zagadki wiem już jak podejść do malowania.

1 - to na schemacie Nato black

2 - Nato brown

3 - Nato green

Tak to czytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.