Skocz do zawartości

M998 Cargo - Tamyia 1:48


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie o tym myślałem.

Celowo tez zostawiłem późne lusterka i ich mocowania.

Wzoruję się na pojeździe mojego znajomego. Co ważne drzwi są znacząco w innym kolorze niz Nato Green.

69487939_1120081601514570_3957786284222578688_o.thumb.jpg.5eb4cd96cd7672c16be8c5baa6442b99.jpg

 

 

91799173_3103689642995528_7416744264844967936_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 15:13, Stojkovic napisał:

Mój dobry znajomy, kupił niedawno do swojej kolekcji M998 (ciach...)

Poprosił mniee o zrobienie mini repliki tego egzemplarza, co by mógł mieć go przed oczami tez w pracy. 

Stąd tez będę robił coś takiego:

Malowanie będzie inne, ale tez powinno być wesoło.

 

 

Takie samo ale inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mandrivecs napisał:

Myślę, że niepotrzebnie mieszasz w wersjach. Zrób lusterka na pałąkach. Za jakiś czas będziesz zadowolony z wyboru.

Ciągle się zastanawiam.

 

Teraz, Markuz napisał:

Paczam. 

Jak by więcej modeli w 1:48 na forum!?

Mój pierwszy w karierze w skali 1:48. Gdybym mógł wybierać, to chętniej bym robił go w 1:35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wygląda, ale trzy sprawy:
a) deski świetnie pomalowane, ale na mój gust wyszły trochę za bardzo przyciuchrane,
b) maska mam nadzieję, że leży równo, bo przy krawędzi z podszybiem odstaje mocno,
c) jeśli leży luźno to niepotrzebnie na tym etapie przykleiłeś już zapinki do maski, mogą potem mieć złe położenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski są ściorane bo mam poczucie że sporo na nich się działo - siedzieli sołdaci i skrzynie oraz inne sprzety tam były kładzione.

Maska jest na sucho podobnie jak podszybie więc nie będzie problemów.

spinki powinny byc w dobrej pozycji, ale gdyby coś to jeszcze skoryguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Powoli robię postępy z M998.

Kamo juz położone i wycieniowane. Brąz nieco mi się zlewa z zielonym, ale ja dalton jestem więc może to moje tylko oczy.

Brezent w Olive Green.

92150937_3119358341428658_692452790877814784_o.jpg

92186645_3119358084762017_6544933184419659776_o.jpg

92196067_3119357924762033_5435875394827845632_o.jpg

92243128_3119358258095333_1402373149323952128_o.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak aerograf to aerograf. Najlepiej zmalowane cargo jakie widziałem, a widziałem ich sporo na HM. Podoba mi się. W prostocie urok tej wersji. Tylko jak wjechałeś z plamami kamo do środka, to daj lusterka na pałąkach starego typu. Będzie poprawniej. 

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lusterek nie obiecuję, ale coraz bardziej jednak przychylam się do tego, żeby je zmienić na poprawne.

Zobaczymy co powiesz w galerii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mandrivecs napisał:

Najlepiej zmalowane cargo jakie widziałem,

Przepraszam, ale to chyba gruba przesada :roll:

Stojkovic - nie obraź się, ale malowanie wymaga paru poprawek (rozmazanie czarnej plamy na masce). Poza tym mam wrażenie, że rozmycie plam wyszło Ci zupełnie losowo, raz jest bardzo duże, raz prawie ostre. Jest nieźle, ale mogło być dużo lepiej.

 

Godzinę temu, mandrivecs napisał:

Tylko jak wjechałeś z plamami kamo do środka, to daj lusterka na pałąkach starego typu

A co mają lusterka do kamuflażu we wnętrzu? :roll: 

Stojkovic - możesz spokojnie zostawić takie lusterka, bylebyś się nie upierał przy lokalizacji tego pojazdu w okresie DS (bo i ścioranie desek na ławkach wskazuje raczej na dłuższe użytkowanie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "zmalowane" - aero robi robotę i tyle. Co do reszty to będzie galeria to się zobaczy. 

Lusterka do plam kamo we wnętrzu mają tyle, że parę postów wyżej jest info, które mówi o tym, że na początku produkcji humvee opracowane zostały standardy malowania i zgodnie z nimi wnętrze też miało kolory kamo. Jednak na większości zdjęć widać, że wnętrze jest już jednolite, bądź obłożone wykładziną - w domyśle późniejszy czas. Lusterka nowego typu to już upgrade wersji, więc dla kamo w środku kręcił bym się na początku produkcji. Tak to prubuję poskładać. Oczywiście, że w przypadku humvee nic nie jest pewne. 

Edytowane przez mandrivecs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paka fajnie, burty słabo widoczne, ale jak znam rozkład kamuflażu, to w miarę łatwo to namalować. Zakładam więc, ze boki są ok. Maska jest największa powierzchnią i najbardziej widoczną. Dla mnie do poprawki/korekty. Przed szybą kierowcy masz ostre odcięcie kolorów, a przy lewym przednim kierunkowskazów już mocno rozmyte. Moim zdaniem najepszym efektem będzie coś pośrodku tych dwóch wersji. Nie znam się na aero, ale tak bym to widział. 
ps. Te zmęczone deski do mnie nie przemawiają, ale kto wie...może tak i by się dały zmęczyć.

maska do korekty i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.