Skocz do zawartości

mistercraft nowości na 2019


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2019 o 06:28, p11c napisał:

Mam wszystkie MC w tym najnowsze, wiec jak chcecie to mogę zrobić inboxa dowolnego modelu. 

Kalki się znacznie poprawiły bo teraz on sam je produkuje a nie zamawia. Tak samo formy bo zakupił mocniejszą wtryskarkę. 

Z nowości kóre wyszły ostanio to

- WILLIS - 1/35 z załogą

- PE- 2 

- nowa wersja Ił-4

- i oczywiście F-16 Tiger Demo w 1/48 - oficjalnie jeszcze nie wyszedł, a jak wygląda w środku pokaże wieczorem.  

będzie też coś w przyszłym tygodniu. Ogólnie w tym roku ma być ok. 50 nowości. 

To ja poproszę od początku 2019 roku wszystkie modele inbox malowania, a dokładnie jakie kolory żeby dokupić za jednym razem które mi brakuja. Będę wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AeroPlascie były bardzo ubogie kalki , jakoś wyprasek też znacznie gorsza. To wygląda całkiem przyzwoicie. 

Kalki są drukowane na niebieskim papierze wiec na nowej maszynie jest druk. Cena znacznie wyższa niż Aeroplast bo ok 40 zł.

Owszem mam jakieś tam wejścia w MC , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co z obiecaną prezentacją F-16?

W dniu 14.05.2019 o 06:28, p11c napisał:

- i oczywiście F-16 Tiger Demo w 1/48 - oficjalnie jeszcze nie wyszedł, a jak wygląda w środku pokaże wieczorem.  

 

Pozdrawiam.

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKi, Tiger Dem w 1/48 ma wyjść za kilka tygodni, na razie nie ma jeszcze pudełka.

W środku są wypraski znane z Jastrzębia 1/48, nowością sa kalki, chyba największe ze wszystkich modeli MC.

Duża kalka ma długość 34 cm a jej łączna powierzchnia chyba pokrywa się z formatem A4, do tego jest jeszcze druga z napisami i takie tam inne.

Daje zdjęcia kalek, a jakby ktoś miał ochotę na ten model to niech napisze na priv.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczne kupowac wszystkie nowosci misterafta ( a miałem kupic  inne modele ?

Interesuje mnie takie modele bo naprawde ciekawe malowania.

Mig-31 foxhound

AS350 B3 Ecureuil

Tą limitke moze

Ta puma ?

Na 100% EC-145 w wersji Rega + revell Rega

YF22 (Raptor)

Nie wiecie moze czy ten F-350 Draken Austrian A.F czego przepak?

F-35J Draken Swedish

i inne zalezy jakie malowania beda bo teraz na pudełku nie ma co sie sugerowac bo moze byc co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, p11c napisał:

Kolejna tego roczna nowość to był Spitfire Mk-IXc Cyrk Skalskiego.

 

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Sklejałem ten sam model w 2018 i w tym samym malowaniu ale firmy Airfix.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, p11c napisał:

Kolejna tego roczna nowość to był Spitfire Mk-IXc Cyrk Skalskiego.

 

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Hej,

Ale to chyba stary model KP jest.

Na zdjęciu wyprasek widać skrzydła w wersji "e", a nie "c".

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p11c napisał:

Końcówki skrzydeł do wersji C ,są osobno

Na ile kojarzę stare KP (bo i to miałem na półce) to płat jest dla odmian LF. A końcówki do F i HF (chyba?). A całość  stary wypust Revella Mk.IX/XVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Baas ArK napisał:

Na ile kojarzę stare KP (bo i to miałem na półce) to płat jest dla odmian LF. A końcówki do F i HF (chyba?). A całość  stary wypust Revella Mk.IX/XVI

Ale Panowie,

W Spitfire końcówki skrzydeł to jedno, a rodzaj płata "c" czy "e" wynikał z zastosowanego uzbrojenia.

Tak samo był płat "a" oraz "b".

I wszystkie te literki oznaczały wersje uzbrojenia.

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PrzemekW napisał:

Ale Panowie,

W Spitfire końcówki skrzydeł to jedno, a rodzaj płata "c" czy "e" wynikał z zastosowanego uzbrojenia.

Tak samo był płat "a" oraz "b".

I wszystkie te literki oznaczały wersje uzbrojenia.

Pozdrawiam Przemek

Tak wiec dla porządku. aba mode to całkiem inne wypraski, Z lewej jest wersja Vb a z prawej IXc.

Inne skrzydła, inne uzbrojenie, inna kabina, inny podział modelu

c4.jpg

c5.jpg

c2.jpg

c3.jpg

c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze.

1. Model przedstawiany jako Vb jest ok. To jest bodajże stary model Hellera

2. Skrzydła przedstawiane jako IXc są de facto skrzydłami wersji IXe. Czesi z KP wiele lat temu opracowali ten model ponieważ ich lotnicy,

zaraz po wojnie, wrócili na takich z Zachodu do Czechosłowacji.

Pozdrawiam Przemek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PrzemekW napisał:

No i dobrze.

1. Model przedstawiany jako Vb jest ok. To jest bodajże stary model Hellera

2. Skrzydła przedstawiane jako IXc są de facto skrzydłami wersji IXe. Czesi z KP wiele lat temu opracowali ten model ponieważ ich lotnicy,

zaraz po wojnie, wrócili na takich z Zachodu do Czechosłowacji.

Pozdrawiam Przemek

W sumie to nie miałem pojęcia że czechosłowaccy piloci wrócili do kraju na tych maszynach.

Na jakiej zasadzie się to odbywało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, p11c napisał:

W sumie to nie miałem pojęcia że czechosłowaccy piloci wrócili do kraju na tych maszynach.

Na jakiej zasadzie się to odbywało ?

Czechosłowackie dywizjony myśliwskie dostały od Anglików nowo wyprodukowane Spitfire IXe i wrócili na nich do domu.

Pod koniec lat czterdziestych (chyba w 1948) te Spitfire zostały sprzedane do Izraela (chyba 61 sztuk).

Jeden, niesprawny, pozostał i obecnie jest w muzeum Kbely (jak dobrze pamiętam).

Pozdrawiam Przemek

Edytowane przez PrzemekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, p11c napisał:

Hmmm a Polacy nie chcieli? nie dostali? 

Kolego p11c:

Nie wiem ile masz lat i gdzie i jak długo uczyłeś się historii, ale to nie ten wątek chyba....(to nie jest atak na Ciebie, czy inna ironia).

Dokładne opisanie przyczyn dlaczego polscy piloci nie wrócili na swoich maszynach do kraju wymagało by większej ilości czasu, którego niestety nie posiadam.

Poczytaj o konferencji w Jałcie, jej postanowieniach, o tym co się działo na terenach ówczesnej Polski,

jak zostali potraktowani polscy żołnierze przez zachodnich aliantów zaraz po wojnie.

Myślę, że to koniec tego off-topa.

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.