Skocz do zawartości

mistercraft nowości na 2019


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że pytałem, ale naprawdę nie wszystko muszę wiedzieć.

Zaciekawiło mnie to spytałem. 

Rocznik 1965 i uważam , że i tak wiem sporo o historii, nie ograniczam się tylko do lotnictwa, zarzucanie mi w tym męcie dyletanctwa i odsyłanie do Jałty, oraz stwierdzenie że nie wiesz ile mam lat, tak jakbyś miał do czynienia z jakimś małolatem. Uznaje to za niestosowne. 

Nie obrażam się,ale stwierdziłem że nie warto się starać i pytać, po co mam się denerwować czytając takie teksty? 

 

Pozdrawiam Jacek

 

Edytowane przez p11c
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jest to topic o nowościach Mistercraft i myślałem, że trochę off-topuję tymi "historycznymi" tekstami, ale chyba zostałem przywołany do tablicy i wypadałoby odpowiedzieć na powyższy komentarz.

1. Toć wyraźnie napisałem, że NIE atakuję Ciebie, czy też nie ironizuję.

2. Każdy ma prawo coś wiedzieć oraz czegoś nie wiedzieć i w moich oczach nie jest z tego powodu ani lepszy ani gorszy. Nie ma takiego, co by wiedział wszystko.

3. A propos wieku: to jesteśmy prawie rówieśnikami. Nie znamy się osobiście, stąd napisałem, że nie wiem jak długo uczyłeś się historii i gdzie. Bez podtekstów.

Pozdrawiam Przemek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj po 22/23 od ciebie 2 modele p11c jezeli ty sprzedajesz na allegro. 

Kupowałem Model SU-22m4/R Desert Storm 1/72 i MIGa -29A Fulcrum Reunion 1/72

Ciekawe co dostane.

Su bedzie robione w malowaniu (kolorowym ) 043162D17Su22_01.jpg

Miga robie w (Bananowym? xD) mcraft_D-23_4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno dostałem. Dostałem inny model niż miał być. Innego miga dostałem zwykła wersję a miał być Reunion. Nie polecam tego sprzedawcy na allegro Polskie_modele

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby te wypraski w MIG-29 MisterCrafta były choć przepakowanym Italeri... Wiecie może skąd pochodzą - kto je pierwotnie sprzedawał..? Pod jaką marką..?

Z ciekawostek to drugim ocalałym modelem z przygody w modelarstwo za gówniarza, (po BF-109 1/48, którego pomalowałem i galeria w ubiegłym roku trafiła tu na forum) jest wytargany ze strychu MIG 29 jakiejś firmy ADA... Tylko, że tego wypaćkałem farbami i trudno będzie coś z nim zrobić... Ale dla ciekawskich zdjęcie pudełka:

 

Mig29 AGA 172.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Grzes napisał:

Ten MiG był z firmy AGA. Mam od nich UT-2

Masz rację, AGA a nie ADA... To nie są przypadkiem te same wypraski co pakowane teraz przez Mistercraft..?
Macie jakieś informacje o tej firmie, co się z nią stało, jak długo była na rynku itp..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie w/g Scalemates wychodzi że model wywodzi się z 1982 z jakiejś firmy Nakotne

https://www.scalemates.com/kits/nakotne-mig-29--165997

z "przesiadką" w Zvezdzie z 1995

https://www.scalemates.com/kits/zvezda-7208-mig-29--1091462

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qz9 napisał:

jesli juz to 1992, w 1982 roku nie ma takiej możliwości, żeby ktokolwiek robił model miga 29 :D

 

To już ewentualnie musiałbyś skonsultować z kimś ze strony scalemates; odpowiedzialnym za wpisy na ich stronie :czytaj:.

Z tego co widać po pudełku to była (możliwe że jeszcze istnieje) firma z terenu byłego ZSRR i nie jest powiedziane że nie wydała tego modelu w 1982 roku na wewnętrzny rynek ZSRR :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Slawek_26869 napisał:

To już ewentualnie musiałbyś skonsultować z kimś ze strony scalemates; odpowiedzialnym za wpisy na ich stronie :czytaj:.

Na Scalemates każdy zarejestrowany może dodawać wpisy i je edytować. Skoro jest jakiś błąd to go możesz poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slawek_26869 napisał:

To już ewentualnie musiałbyś skonsultować z kimś ze strony scalemates; odpowiedzialnym za wpisy na ich stronie :czytaj:.

Z tego co widać po pudełku to była (możliwe że jeszcze istnieje) firma z terenu byłego ZSRR i nie jest powiedziane że nie wydała tego modelu w 1982 roku na wewnętrzny rynek ZSRR :hmmm:

Jakim cudem? Produkcję Miga rozpoczęto w roku 1983,   publicznie ujawniony w 1986 roku w trakcie wizyty w Finlandii a i tak był super tajna maszyną, której koślawe modele wypuściło kilka firm zachodnich na postawie zdjęć, tworząc migopodobne potworki jak  Airfix czy Hasegawa ?  Przed 1986 rokiem nikt nawet nie znał nazwy Mig-29. Taka sama zabawa była zresztą  z Su-27 tylko tam pierwsze sztuki sfotografowały samoloty NATO w trakcie patroli nad morzem Północnym jesli dobrze pamietam.   Nakotne to była firma której formy zostały przejęte przez Zvezde . Wydała kilka modeli na początku lat 90tych, pudełka z obleśnej tekturki , same supernowe supersowieckie supersamoloty .

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qz9 napisał:

Jakim cudem? ...

Tego to jak już pisałem ja wyjaśnić Ci nie mogę :sorry:

co do Su-27 to w/w firma swój pierwszy model tego samolotu wg scalemates wypuściła w 1993

https://www.scalemates.com/kits/nakotne-su-27-flanker--188458

Niestety choćbym chciał to nie pomogę Ci rozwikłać tej zagadki:flaga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna zagadka, ktoś wpisał datę o 10 lat wczesniejszą i tyle. Pamietam jak te pierwsze modele nakotne sie w Polsce pojawiły i jaki to był juz wtedy szajs. A to był rok 92, 93? Zresztą szkoda sobie tym w ogóle zawracac 4 litery podobnie jak cała produkcją mistercraftu. Nie ma tu niczego na co warto wydac nawet te kilka złotych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie, ale w/g mnie powinien tam być Ktoś kto by to jakoś weryfikował, a nie że tak powiem; pierwszy lepszy z ulicy se wejdzie i coś pozmienia, a potem przez lata i stulecia jest powielany ten błąd (co jest niestety dość częste na różnych forach i stronach)

Też pamiętam tamte lata, ale w przeciwieństwie do Ciebie (w Warszawie) ja (w Kaliszu) nie spotkałem się z tą firmą ?

Edytowane przez Slawek_26869
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Qz9 napisał:

To nie jest żadna zagadka, ktoś wpisał datę o 10 lat wczesniejszą i tyle. Pamietam jak te pierwsze modele nakotne sie w Polsce pojawiły i jaki to był juz wtedy szajs. A to był rok 92, 93? Zresztą szkoda sobie tym w ogóle zawracac 4 litery podobnie jak cała produkcją mistercraftu. Nie ma tu niczego na co warto wydac nawet te kilka złotych.

 

 

Tutaj się nie zgodzę... Mistercraft daje całkiem sporo w przedziale 15-35 zł. A ich nowe pozycje to coraz lepsze wypraski (oczywiście nabyte). Masz przykład karasia - porzucili technikę z Kobyłki i sprzedają Hellera, który przed wydaniem modelu IBG znikał jak ciepłe bułki z drugiej ręki po 50-60 zł... Nowe śmigłowce itp. początkujący modelarz spokojnie może przełknąć za te paręnaście złotych... A i ktoś bardziej doświadczony, kto ma ochotę na weekendowy projekt znajdzie coś dla siebie... 

To takie trochę Polonezy dla ludu... Archaiczna technika, mało wygód... Ale jeżdżą z punktu A do punktu B, a cena jest adekwatna do jakości... Mimo sowich "niewygód" polonezy do końca swoich dni sprzedawały się całkiem nieźle... To polityka Daewoo (upadek) dorżnęło tę konstrukcję, a nie prostota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo cos o modelu Saab 35 Draken Austrian A.F ? Bo na stronce jest juz pudło w edycji special paints (czerwonej) . Czyżby przepak hellera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiano

obawiam się, ze jest to slaby model Aeroplastu

Mam go w austriackim malowaniu ( wydanie Aeroplastu ) , przynajmniej na pudelku, bo kalki w srodku sa dunskie

zresztą w Mistercrafcie zdarza sie to  dość czesto

Te kilka wypukłych linii można oczywiście naciac a zapadniecia zaszpachlowac

po prostu trochę więcej pracy

Pozdrawiam Bravo112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo cos o premierach nowych modeli? Bo jezeli maja wydac okolo 50 modeli w tym roku to w takim tepie nie da rady. Powiedzmy 1 model na 2 tygodnie to wychodzi 24 w coiagu 12 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.