Skocz do zawartości

UM- co to za firma?


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie sklejam w tej skali (mnie interesuje 1:35), ale UM ta taka firma, co ma bardzo duży wachlarz modeli do zaoferowania (robią też kilka rzeczy używanych przez LWP). Modele są chyba raczej dobrze zrobione, obróbki to jak przy każdym trochę trzeba, żeby efekt finalny był taki, jakiego oczekujemy.

Myślę, że spokojnie możesz kupować modele tej firmy.

Sama firma pochodzi z Ukrainy. Dużo modeli tej firmy jest dostępnych w Jadar'ze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam ich Ba-6 w 1:72. Ładnie odlane detale, formy bez defektów.

Mini in-box http://picasaweb.google.pl/jarek.trzcinski/BA6

Nie wiem jak ze składalnością, ale ładne można z nich modele zrobić (przykład z Braillle Scale http://www.braillescalecomp.com/showgallery.html?publickey=b598b1b902f045158c6b603d2e9ebbc4).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopaki dzięki za odpowiedzi. Wszedłem na stronę trumpka i okazało się, że ich teciak nie ma blaszek, a z tego co się dowiedziałem T-34/85 z UMa ma fototrawioną pokrywę na silnik oraz jest tańszy. Jeśli ktoś interesuje się rosyjskimi sprzętami to ma w czym wybierać.

Jeśli zetknęliście się z produktem tej firmy dzielcie się opiniami i odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogi ten sklep, można na allegro czasem taniej UM wyciągnąć.

Najlepsze w UM-ie jest to, że z czasem poprawiają wypraski - np jak to było z Hetzerem - gdy poprawili żaluzje z wypukłych na wklęsłe.

Polecam, nie jest to short-run, i jakość wzrasta. L&L gąsienice są dużą zaletą. Czasem zdarzy się niemiła niespodzianka - któryś z dziwnych BA nie ma nic wspólnego z realnym - chyba ta drezynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemos19 : L&L czyli gąsienice składane z ogniwek na łukach i długich części na wierzch i pod spodem. Dobrze rozumuję?

A jeśli chodzi o konkrety to którego teciaka lepiej zakupić, z trumpka, czy UMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz

Za dużo czytam fora i strony angielskojęzyczne, stąd to L&L.

 

Niestety merytorycznie w teciakach nie siedzę, więc nie powiem Ci który ma ile bolców itp. Zależy czy lubisz gąsienice całę, czy L&L. ja preferuje te drugie. Pomyśl też nad Dragonem - też daje blaszki, a i stalowa lina się zdarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UM modele robi fajne, i składalne (robiłem niedawno BA6). Trochę niewdzięczny w obróbce jest ichnie tworzywo, bo się dziwnie strzępi przy cięciu, ale to pikuś. Gorzej z instrukcją sklejania...momentami trzeba się domyślać co jak i gdzie ma być przyklejone. mimo tego moge spokojnie polecić te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemos19 : L&L czyli gąsienice składane z ogniwek na łukach i długich części na wierzch i pod spodem. Dobrze rozumuję?

A jeśli chodzi o konkrety to którego teciaka lepiej zakupić, z trumpka, czy UMa.

 

UM ma chyba większy wybór tetów...

gąski z UM sa bardzo ładne i łatwo składalne, jak dla mnie wyglądają dużo lepiej od "tasiemek"

W mojej relacji konkursowej suczki możesz zobaczyc jak wyglądają po pomalowaniu przed i po przyklejeniu na suczke (dragonowską)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki, a co do dragona to nie mogę znajść T-34/85 z tej firmy. Mam jednego dragonowskiego T-34/76 i muszę powiedzieć, że według revella Dragon wymiata, duuużo lepiej zrobiony. Co o zakupu to chyba zdecyduję się na UM. A skoro siedzimy w teciakach to czy T-34/76 miał taki sam kadłu i gąsienice jak T-34/85? Pytam bo mam w planach projekcik i potrzebny mi sam kadłub, dokładniej będzie to T-34/85 ze strąconą wieżą i nie wiem czy mogę użyć do tego kadłuba i gąsek starszego btata czyli T-34/76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro siedzimy w teciakach to czy T-34/76 miał taki sam kadłu i gąsienice jak T-34/85?

 

Ale o jakie T-34 konkretnie Ci chodzi? Jaki to ma być rok produkcji, jaka fabryka, jaki kadłub i kształt wieży, itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw: 69418073df13f387m.jpg A chciałbym zrobić Rudego 102 tylko ze strąconą wieżą. A potem skołować jakąś dioramkę. Ale nie wiem czy ten zestaw się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiego Rudego chcesz zrobić , jeżeli książkowego to o ile mnie pamięć nie myli, to "oryginalny" książkowy rudy miał właśnie wieżę z armatą 76mm , potem załoga dopiero dostała czołg z armatą 85mm ( w filmie Rudy od początku do końca ma wieżę z armatą 85mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, ale za bardzo nie wiem niech wypowie się ktoś, kto dokładnie czytał tę książkę (ja czytałem dawno temu, i już za bardzo nie pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cool. Robię tego książkowego.

 

No dobra, ja czytałem książkę kilka razy, ale tam nie ma żadnej wzmianki o tym jaki konkretnie był to T-34/76. Sytuacja komplikuje się tym bardziej, że brygada otrzymywała T-34/76 z różnymi typami wież, zarówno płaskimi, jak i mutrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kup takiego z odpowiednia wieza. Tez ich bylo ze 3, czy 4 rodzaje. W filmie to chyba byl czolg z ta nanowsza wieza z wlazem dowodcy, nie? Nie jestem ekspertem od tych spraw, wiec niech mnie ktos poprawi, w razie czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zbliżyć się do tego, co było w filmie, musisz kupić T-34/85 z żebrowanymi kołami jezdnymi, z dużą, pojedynczą pokrywą włazu dowódcy oraz wentylatorami na wieży, zgrupowanymi w jej tylnej części. Takie czołgi produkowała fabryka nr 183.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.