Jump to content

Morane Saulnier MS 406 RS Model 1:72


Xmen
 Share

Recommended Posts

Jako że została mi "delikatnie " :wpier:zwrócona uwaga że obijam się z wątkami warsztatowymi to zaczynam następny.:mrgreen: Jeżeli znajdzie się choć jedna osoba zainteresowana to fajnie a jak nikt nie zwróci uwagi to też nie będzie koniec świata..placze:Model będzie robiony prosto z pudła "chyba", tylko kalki będą z zestawu pokazanego na zdjęciu.Na początek jest już mały zgrzyt bo jakiś filozof wymyślił fotel pilota odlać razem z pasami.:zly:. No to zaczynamy.

SVmzKBvl.jpgH8176dYl.jpgCcBscrPl.jpgNhDT6Lzl.jpg

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, sebastain napisał:

W koncu coś innego niz spitfajer :) RS Modelowi blizej z jakością do Tamiy czy do Mistercrafta

Tak po środku.Da się to złożyć ale szpachla i papier ścierny pod ręką musi być.:szczerbol:Mają ciekawe tematy a chcąc wyjść po za schemat trzeba sięgnąć po ich modele.Miał być spitfajer ale mi to wyperswadowano :wpier:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Xmen napisał:

Jeżeli znajdzie się choć jedna osoba zainteresowana to fajnie

Zasiadam w .......... ostatnim rzędzie w związku z natłokiem obowiązków(warsztatów) ale zaglądać będę regularnie

37 minut temu, Xmen napisał:

mały zgrzyt bo jakiś filozof wymyślił fotel pilota odlać razem z pasami

Zwykłe marudzenie, Da się zrobić z tym porządek. A nawet jak skończy się tylko pomalowaniem pasów  to i tak przy zamkniętej owiewce nie robi to żadnej różnicy.

25 minut temu, Xmen napisał:

Miał być spitfajer ale mi to wyperswadowano :wpier:.

O to,to. Po co komu miliardowy spit na forum?  Jeszcze trochę a strach będzie lodówkę otworzyć bo całe stado wyleci :haha:

Stawiam zimny browar dla "perswadatora" (:hmmm:, gramatyczne to to chyba nie jest)

:kawa:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zostanie tak jak jest.Szlifować mi się nie chce a blaszka do tego modelu robiona przez Brenguna kosztuje 33zł.Szkoda kasy.Szklo jest tak grube że owiewka tylko zamknięta wchodzi w grę po za tym nie lubię otwartych kabin w modelach.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, mig napisał:

Widzę , że kolega robi kolekcję Finów. Popatrzę.

Prawdopodobnie będzie kontynuacja kolekcji fińskiej.Mam do wyboru parę modeli ale najpierw muszę skończyć Morana.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Baas ArK napisał:

Ciekawa była by konwersja na Morko Moraani. Może się pokusisz?  ?

Czyżby Kolega Baas ArK nie znał rynku modelarskiego ? Po co się bawić w w przeróbki/konwersje jak jest gotowiec:

3023_rd.jpg

W dniu 5.04.2019 o 11:40, Xmen napisał:

Tak po środku.Da się to złożyć ale szpachla i papier ścierny pod ręką musi być.:szczerbol:Mają ciekawe tematy a chcąc wyjść po za schemat trzeba sięgnąć po ich modele.Miał być spitfajer ale mi to wyperswadowano :wpier:.

Akurat moim zdaniem  ten model MS 406C z Rs Model jest bardzo średni i taki bardzo ,,mydlany " .O wiele lepiej wyglądają i są spasowane wypraski z Azur/Az -model ; taka poprawiona (choć umkną im jeden drobny  szczegół) kopia Hasegawy .

A jak już robić ,,Fina'' i nie ma to być jakiś as np. Lehotovarra na C1  ,to w sumie czemu nie ,,Fińską" ( i tak wszystkie zostały ostatecznie przerobione do tego standardu) wersję MS 410

19759_rd.jpg

 

2552_rd.jpg

Edited by zatras
Link to comment
Share on other sites

Kolego "Zatras".Mam też model Azura i faktycznie wygląda lepiej, modelu AZ nie "macałem".Myślałem o Morko Morane i o MS 410 ale doszedłem do wniosku że jeden fiński wystarczy.Jeszcze będzie Chorwat.Czy będę robił Francuza i Szwajcara jeszcze nie wiem.Co do detalu to nie jest tak tragicznie.Da się to złożyć.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Xmen napisał:

Kolego "Zatras".Mam też model Azura i faktycznie wygląda lepiej, modelu AZ nie "macałem"

Wypraski  Az-model to wypraski   Azura ,może trochę formy odświeżone bo jakby detal ostrzejszy.

53 minuty temu, Xmen napisał:

Myślałem o Morko Morane i o MS 410 ale doszedłem do wniosku że jeden fiński wystarczy.Jeszcze będzie Chorwat.Czy będę robił Francuza i Szwajcara jeszcze nie wiem.

Dlatego ja Fińskiego zrobiłbym MS 410 ,a Chorwata lub/i Francuza MS 406 C ,ale to ja - Ty  Pawle zrobisz przecież po swojemu.

 

Godzinę temu, Xmen napisał:

Co do detalu to nie jest tak tragicznie.Da się to złożyć.

Zgoda ,jakiejś przepastnej różnicy między tymi shortrunami nie ma. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, zatras napisał:

Czyżby Kolega Baas ArK nie znał rynku modelarskiego ? Po co się bawić w w przeróbki/konwersje jak jest gotowiec:

A podziękował, tego nie znałem, ostatnio nie bardzo na bieżąco jestem. :mrgreen:

4 godziny temu, zatras napisał:

O wiele lepiej wyglądają i są spasowane wypraski z Azur

To mnie jakiś kaprawy Azur trafił,  połączenie połówek kadłuba wymagało trochę zabawy,  miały różną wysokość (niewiele, ale jednak).

4 godziny temu, Xmen napisał:

Czy będę robił Francuza i Szwajcara jeszcze nie wiem.

Jak Śwajcar to jedyny słuszny - D 3801  :mrgreen:

Xmen sorki za OT (ale skoro zostałem wywołany)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.