Skocz do zawartości

Ogólne rozmowy o dyszach


HKK

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Herod napisał:

Nie tyle głupcy ale początkujący mający braki w elementarnej wiedzy.

Argument sugerujący, że każdy początkujący decyduje się na H&S jest dość odważny. I błędny. Ja np jako początkujący kupiłem Procona, jako następnego po chińczyku. Mimo to jakoś nie miałem i nie mam z nim problemów. Nigdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HKK napisał:

Złośliwy nie jesteś Solo, tylko niegrzeczny.

A to przepraszam, na serio nie było moją intencją Cię obrazić.

 

10 minut temu, HKK napisał:

Co najmniej od czasu upowszechnienia Internetu, nie trzeba wszystkiego spróbować, żeby wyrobić sobie opinię. Oczywiście tez potrzebna jest rozwaga. Na Amazon-ie pod ofertami tanich chińskich aerografów są setki zachwyconych klientów. Dlatego opieram się na opiniach doświadczonych w temacie i ważę głosy. Jesteś w mniejszości Solo.

No ok, rozumiem że opierasz się na jakiś tam wybranych opiniach i to nie jest dla mnie problemem. Nie rozumiem tylko dlaczego z taką zaciekłością dyskutujesz ze mną i negujesz moje opinie wynikające z mojego doświadczenia. Nie neguję tego, że komuś dyszę się rozpadają i iglice zaginają tylko od patrzenia. Ale u mnie tego nie stwierdziłem. I twierdzę nawet, że przy pewnej dozie ostrożności H&S można używać przez długie lata bez wymiany iglicy i dyszy, i wygodnie z nim pracować.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Solo napisał:

I twierdzę nawet, że przy pewnej dozie ostrożności H&S można używać długie lata bez wymiany iglicy i dyszy, i wygodnie z nim pracować.

Problem polega na tym, że inne aerografy działają lata bez ostrożnego obchodzenia się nimi całymi latami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mariucha napisał:

Argument sugerujący, że każdy początkujący decyduje się na H&S jest dość odważny. I błędny. Ja np jako początkujący kupiłem Procona, jako następnego po chińczyku. Mimo to jakoś nie miałem i nie mam z nim problemów. Nigdy. 

Nie każdy tylko spora ich ilość, a w przypadku niektórych (i to licznych grup) większość mających w portfelu nieco więcej złotówek i jakąś świadomość. Wystarczy się przejść po sklepach dla Wargamerów. W takim Veto (innym sklepie dla wargamingowców w Krakowie) nie ma innych aero niż H&S. :P 

To samo zresztą widać w kategorii chemii czy tak podstawowych pędzli. Początkujący kupują to co mają pod ręką, co jest w najczęściej na półeczce w sklepie hobbystycznym... czy nawet modelarskim. Co z tego, że większość z tych pędzli nadaje się marnie do malowania (lub w ogóle)... a w byle sklepie typowo dla artystów-malarzy/plastyków dostaniesz towar topowy. Można kupić syntetyka za 7-10zł, można kupić "prawdziwy" pędzel od takiego kozłowskiego za taką samą kwotę.

 

Cytat

Ale tak z ciekawości, co tam w tym BH może się zepsuć, że masz takie obawy? 

Boję się po prostu wypadków losowych. Już prostowałem czubek mej iglicy (skądinąd dość łatwo) - specyfika modeli jakie maluje i ilości wymuszają na mnie czasami ściągnięcie osłony dyszy. Ten temat już tutaj kilka razy przerabiałem także sobie daruje kolejny wywód. Na szczęście sama dysza jest głęboko ukryta i byle jej nie zgubić.

Edytowane przez Herod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, największym problemem przy Ultra/evo/Infi jest stosunek jakości do ceny. Ultra jeszcze się tu broni, chociaż Sparmax 35 pewnie jest wyżej.

Evolution ma ten stosunek dużo gorszy. Albo nietrwałe pokrycie (silverline), albo brak feature-sów w rodzaju ogranicznika. Regulacji napięcia spustu nie ma w ogóle. Dochodzi ta słaba trwałość dysz jak na aerograf średniej klasy.

Infinity jeszcze gorzej. Co prawda ma wszystko co aero wyższej klasy mieć powinien, ale cena jak w Iwacie przy kulejącej jakości dysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HKK napisał:

Wg mnie, największym problemem przy Ultra/evo/Infi jest stosunek jakości do ceny.

No o tym przecież pisałem kilka postów wyżej. Zakup Infinity nie ma dziś za bardzo sensu, chyba że komuś zależy na długopisowej "pamięci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie jesteśmy w stanie kupić H&S taniej, niż w którymś z polskich sklepów, a jeśli już, to pewnie niewiele. W przypadku Procona cena w Polsce też nie jest jakoś wybitnie zachęcająca, ale już odrobina wysiłku i zakup w Japonii powoduje, że ten stosunek jakość/cena jest raczej nie do pobicia. Aerograf porównywany z Iwatą, który można kupić już za około 300zł? Brzmi jak żart. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Mariucha napisał:

W przypadku Procona cena w Polsce też nie jest jakoś wybitnie zachęcająca, ale już odrobina wysiłku i zakup w Japonii powoduje, że ten stosunek jakość/cena jest raczej nie do pobicia. Aerograf porównywany z Iwatą, który można kupić już za około 300zł? Brzmi jak żart. 

To prawda, a w UK lub Niemczech jest jeszcze lepiej, bo można Procon-a kupić na Amazonie za "japońską" cenę bez przejmowania się Vat-em i cłem. Na dodatek, co jakiś czas zdarzają się zupełnie groteskowe obniżki i cena któregoś z droższych modeli jak 289, 270 czy 290 spada do ok 400 zł.

Jedyną (jak dla mnie) wadą Procon-a jest ciężar. 289 i 270 są ok 20% cięższe od porównywalnej Iwaty, a modeli z mniejszym zbiornnikiem też brak. W efekcie, precyzyjna praca wymaga nieco więcej wysiłku i praktyki. To są moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HKK napisał:

Co najmniej od czasu upowszechnienia Internetu, nie trzeba wszystkiego spróbować, żeby wyrobić sobie opinię.

Nie do końca. No na przykład kwiatki, motylki, no wiesz. Warto spróbować, a nie tylko oglądać, bo możesz oślepnąć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lektury tego wątku i kilku równoleglych wynika, że solo jest modelarzem, ktory kupił wiele aerografow japońskich po to, żeby pisać o zaletach H&S ?

Co do dysz, to oryginalne iwatowskie można bez problemu znaleźć w Polsce za ok. 150 zeta. Jest problem z ceną jeśli ktoś ma CM ale to już aero za 2,5K takze nie ma o czym gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qz9 napisał:

lektury tego wątku i kilku równoleglych wynika, że solo jest modelarzem, ktory kupił wiele aerografow japońskich po to, żeby pisać o zaletach H&S

No skoro jest dyskusja o H&S to nie widzę problemu w tym, żeby podyskutować o tych aerkach które mniej cenię niż japońskie. A że uważam je za bardzo niezłe aerki, to o tym piszę. Nie widzę powodu żeby to komentować.
 

9 minut temu, Qz9 napisał:

Co do dysz, to oryginalne iwatowskie można bez problemu znaleźć w Polsce za ok. 150 zeta. Jest problem z ceną jeśli ktoś ma CM ale to już aero za 2,5K takze nie ma o czym gadać. 

Zdradzisz gdzie te tańsze w Polsce można nabyć? Dysze do CM to grubo ponad 300 zł, iglice też wielokrotnie droższe niż H&S, ale warto by mieć jakiś zapas.
Będę wdzięczny za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem jak mawiał klasyk. ?

w necie jak poszukasz znajdziesz bez problemu, kilka sklepów sprzedaje, dysze do bh i ch w okolicy 150 zeta. Iglica to ok 80 zeta. Nawet w UK, gdzie ceny oszalały przez osłabiajacego sie funta można znalexć bez problemu poniżej 40£, czyli za mniej niż 200 zeta. 

Części do CM to inna pólka cenowa, komplet dysza igła to ponad 500 zeta i nie ma źródełka z tańszymi zamiennikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Qz9 napisał:

w necie jak poszukasz znajdziesz bez problemu, kilka sklepów sprzedaje, dysze do bh i ch w okolicy 150 zeta. Iglica to ok 80 zeta. Nawet w UK, gdzie ceny oszalały przez osłabiajacego sie funta można znalexć bez problemu poniżej 40£, czyli za mniej niż 200 zeta. 

Ok, ale ja pytałem o konkretne namiary, jeśli byłbyś tak uprzejmy.
To tak a propos czytania ze zrozumieniem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Qz9 napisał:

Czytaj ze zrozumieniem jak mawiał klasyk. ?

Części do CM to inna pólka cenowa, komplet dysza igła to ponad 500 zeta i nie ma źródełka z tańszymi zamiennikami.

 

https://www.air-craft.net/acatalog/Mr-Airbrush-Custom-0.18-PS-770-Spares.html

Dysze, iglice i głowice do PS-770 identyczne jak w CM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że proconowe zamienniki są tanie to wiem, ale ja wolałbym jednak oryginały, niech będzie że przepłacę. Dlatego z ciekawością czekam na info o tych sklepach w Polsce, bo niestety sam niczego w niższej cenie niż Fine-Art nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mariucha napisał:

Oczywiście że są identyczne, bo pochodzą z tych samych zakładów produkujących zarówno dla Iwaty, jak i GSi.

Tak, ale ktoś może powiedzieć, że z gorszych materiałów albo na mniej precyzyjnych obrabiarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HKK napisał:

Tak, ale ktoś może powiedzieć, że z gorszych materiałów albo na mniej precyzyjnych obrabiarkach.

No cóż... może powiedzieć :) 
Jeśli komuś nie przeszkadza aluminiowa czy tam cholera wie z czego, dysza w H&S, to oczywiście można też marudzić i doszukiwać się różnic pomiędzy stalowymi dyszami Procona i Iwaty. Wszystko można, żyjemy w wolnym kraju :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do mnie znowu pijesz, to nie - nie doszukuję się różnicy i nie marudzę bo także nie widzę żadnych różnic między produktami i także nigdy nie słyszałem aby to były różne produkty. Po prostu wolę nalepkę Iwaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Solo napisał:

Jeśli do mnie znowu pijesz, to nie - nie doszukuję się różnicy i nie marudzę bo także nie widzę żadnych różnic między produktami i także nigdy nie słyszałem aby to były różne produkty. Po prostu wolę nalepkę Iwaty.

Kurde, będę kupował części do Procona, opychał Solo dwa razy drożej, mówiąc, że to Iwata. Wszyscy zarobią i wszyscy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.