Skocz do zawartości

Me 262A-1A "Schwalbe" - REVELL 1:48


Ripper1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej nieobecności. Chciałem zaprezentować owoc pracy kilku ostatnich miesięcy ( jak u większości, brak czasu :-(( ) Jest to jak w tytule model samolotu Messerschmit Me 262A-1A wykonany ze starego ( szkoda że już nie produkowanego ) zestawu firmy REVELL. Chociaż budowałem samolot chyba w najpopularniejszym malowaniu - białej "8" mjr-a Waltera Nowotnego to nie znalazłem nigdzie zdjęć tej maszyny a tylko tablice i podobne modele innych modelarzy. A więc jest to zestaw REVELL, blaszka PART i kalki z firmy Peddinghaus-Decals. Efekt poniżej:

 

20180128_142215.jpg

Walter Nowotny.jpg

Me-262Schwalb-23.jpg

20180204_113256.jpg

DSC02685.JPG

DSC02688.JPG

DSC02692.JPG

DSC02695.JPG

DSC02700.JPG

DSC02702.JPG

DSC02704.JPG

DSC02705.JPG

DSC02707.JPG

Edytowane przez Ripper1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zgrabna jaskółka!

szacun za staranne odtworzenie plam kamuflażu, zwłaszcza na ogonie, detal też przyjemny.

Dla mnie osobiście za dużo brązów na dole i ogólnie trochę za bardzo styrany, ale to już kwestia indywidualnego podejścia. No i nitowanie (szpachlowane łączenia w 1:1) ale model i tak zacny.

 

pozdrawiam

ww

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wuwumaster napisał:

Bardzo zgrabna jaskółka!

szacun za staranne odtworzenie plam kamuflażu, zwłaszcza na ogonie, detal też przyjemny.

Dla mnie osobiście za dużo brązów na dole i ogólnie trochę za bardzo styrany, ale to już kwestia indywidualnego podejścia. No i nitowanie (szpachlowane łączenia w 1:1) ale model i tak zacny.

 

pozdrawiam

ww

 

Dziekuję za opinię. Jeżeli chodzi o brązy na spodzie to jest to też wina zdjęcia, w rzeczywistości są znacznie bardziej stonowane tak jak na zbliżeniu wnęk podwozia. Nitowanie - tak chyba mnie trochę ambicja poniosła, faktycznie oglądając zdjęcia czy nawet filmy z tymi samolotami można co prawda dostrzec nity ale w tej skali nie powinny być one widoczne. Rzeczywiście wyglądają na zeszlifowane lub szpachlowane. No cóż zacząłem robić a później trzeba to było ciągnąć - następny na pewno nie będzie nitowany :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.