Skocz do zawartości

Model R.V Aircraft - proszę o opinię


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące modeli tej firmy R.V Aircraft, planuję zbudować kolekcję MiG-21 w skali 1:72 i mam możliwość zakupienia kilku modeli tej firmy.

Czy macie może jakieś doświadczenie? Opinie o tych modelach, będę wdzięczny za jakieś informacje.

https://www.mojehobby.pl/manufacturers/R.V.-Aircraft.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mbrnnr napisał:

Edek lepszy.

Możesz napisać coś więcej - w ogóle nie warto zawracać sobie głowy tym R.V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to już starsze formy, lekko wyeksploatowane. Nowy Edek jest po prostu piękny i klei się jak bajka. Mam tak na 50% sklejoną MF i nie widzę sensu kupna czegokolwiek innego. Dodatków jest tyle, że można w niego upchać więcej kasy niż w niejedną 1/32. Ale nawet z pudła jest to super model, dobrze zdetalowany i prosty w budowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od nich robię 7 MiGa. Wypraski prezentują się ładnie pod względem linii podziału blach i nitów. Na plus zestawów jest na pewno żywiczny kokpit, wnęka podwozia przedniego, mała blaszka z takimi elementami jak m. in. lusterka wsteczne czy uchwyty katapulty. Dodatkowo w zestawie MiG-21R zasobnik rozpoznawczy i zbiorniki paliwa były żywiczne. Dużo różnych ciekawych malowań ale polskich nie dają. 
Teraz minusy: słabe spasowanie zwłaszcza skrzydeł i stateczników poziomych do kadłuba jak również płetwy, tablica nie mieści się pod wiatrochronem. Ramy oszklenia za grube, za duże kółko przednie. Brak podwieszeń (tylko MiG-21R ma). Bardzo kruchy plastik zwłaszcza siłowniki, rurka lubią się łamać podczas wycinania (rurka w większości przypadków jest już złamana zanim sie otworzy pudełko. Hamulce aerodynamiczne bardzo ciężko zrobić w pozycji zamkniętej - trzeba dużo szlifować.
Pomimo tych wszystkich minusów da się z tego zrobić dobry model ale szpachla, papier ścierny i dużo cierpliwości są niezbędne.

Większość MiGów kupowałem zanim Eduard zapowiedział swoje. Dzisiaj na pewno zakupiłbym MiGi z Eduarda, chyba, że zależy Ci na wersji RF to nie masz wyjścia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik D w eRce R.V to jakiś wymysł  zrobiony na podstawie planów z 4+ .Juz kiedys pisałem RV to przerobiony 21 z pruszkowa.... Poczekac na R z edka lub kupic Mf i zasobnik zrobić samemu. Opływy z Syrena również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać jeszcze niepodobny do niczego kształt stożka wlotowego, tragiczne spasowanie wnęki przedniego podwozia, skrzydła klejone na styk i przejście garbu w statecznik które w MF-ie wygląda z jednej strony jak Bis :)

Edytowane przez Dziobak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRL. Pytałeś o mig 21  rv, czy  też  o te same wypraski , pakowane  przez  KP. Te drugie  przeszły  jakiś  lifting, ale  tego  za  bardzo nie  widać. Miałem  chyba  wszystko , co wyszło  na świecie  w tym  temacie. TO DOBRY MODEL. kolega  Dziobak  próbuje  go wszystkim  obrzydzić, ale  raczej  niech  popracuje nad  warsztatem, bo te bolączki  modelu  to pikuś. Za niewielkie, jak mówisz  pieniądze , można  zrobić  świetną  kolekcję. Znam  Twoje  prace, i ręce  same  składają się  do  oklasków. Ten mig mają swoje  dobre strony ,  np  otwarte  hamulce aero. Poza tym  masz dwa rodzaje  skrzydeł, można  wykorzystać  w  innym  modelu.  JAK  COŚ  TO 664 341 891

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Crimson King napisał:

KRL. Pytałeś o mig 21  rv, czy  też  o te same wypraski , pakowane  przez  KP. Te drugie  przeszły  jakiś  lifting, ale  tego  za  bardzo nie  widać. Miałem  chyba  wszystko , co wyszło  na świecie  w tym  temacie. TO DOBRY MODEL. kolega  Dziobak  próbuje  go wszystkim  obrzydzić, ale  raczej  niech  popracuje nad  warsztatem, bo te bolączki  modelu  to pikuś. Za niewielkie, jak mówisz  pieniądze , można  zrobić  świetną  kolekcję. Znam  Twoje  prace, i ręce  same  składają się  do  oklasków. Ten mig mają swoje  dobre strony ,  np  otwarte  hamulce aero. Poza tym  masz dwa rodzaje  skrzydeł, można  wykorzystać  w  innym  modelu.  JAK  COŚ  TO 664 341 891

Od dłuższego czasu noszę się z chęcią zbudowania kolekcji MiG'ów-21 na początku myślałem o 48 ale jednak stwierdziłem że 72 będzie w tym wypadku lepsze ponieważ mam pomysł na 21 sztuk.

Ostatnimi czasy mój kolega z Czech zaproponował mi że może mi odstąpić zestaw 21 z R. V a ma ich dokładnie  9 sztuk w bardzo dobrej cenie wiec zastanawiam się czy nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KRL napisał:

Od dłuższego czasu noszę się z chęcią zbudowania kolekcji MiG'ów-21 na początku myślałem o 48 ale jednak stwierdziłem że 72 będzie w tym wypadku lepsze ponieważ mam pomysł na 21 sztuk.

Pamiętaj tylko że Eduard robi na razie wyłącznie wersję MF. RV robi wiele różnych wersji.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, przepraszam nie byłem precyzyjny mając na myśli kolekcję nie będę ograniczać się do wersji MF mam na myśli w zasadzie wszystkie wersje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek ma obecnie w ofercie dwie wersje MF, w tym roku pojawią się PF i PFM i czeska MFN (Q3). Przyszły rok pewnie Bis i R. Pod znakiem zapytania stoi tylko SMT. Na UM nie ma na razie na co liczyć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersji  migacza (seryjnych)  jest kilkanaście. DO TEGO  MODELE  PROTOTYPÓW. Chyba  się  za  nie  wezmę, bo jest  kilka nowych  kopii z Amodel .E-152A to czysta poezja  kształtu  myśliwca  lat 50/60

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich absolutnie tak ja na razie mam pomysł na 21 sztuk. I daje sobie duuuuużżżżżżo czasu. Głownie będą to MF, BIS, R, SMT, UM, PF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mbrnnr napisał:

Edek ma obecnie w ofercie dwie wersje MF, w tym roku pojawią się PF i PFM i czeska MFN (Q3). Przyszły rok pewnie Bis i R. Pod znakiem zapytania stoi tylko SMT. Na UM nie ma na razie na co liczyć. 

 

 

Będąc w zeszłym roku na E-day zaskoczony zostałem przez kolegów z Armycast dwoma tyłkami do 21. Wersja mysliwska i bombowa co mnie ubawiło .Róznica to wielkość wyciecia w ostaniej blasze..tym sposoben to edward i wszyscy doprowadzą do setki odmian 21. Otóz to wyciecie jak i panele na skrzydłach to znaki rozpoznawcze 2 róznych zakładów które wypuszczały 21 , zadne mysliwskie czy bombowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@em - zmartwię Cię, ale MF-y Edka różnią się skrzydłami i kadłubami. I różnice wynikają mimo inne z tego, że wychodziły z dwóch różnych fabryk. Więc akurat w tym przypadku Eduard odrobił zadanie domowe. Polecam znaleźć sobie gazetkę INFO na ich stronie z lata zeszłego roku. Są w niej wyszczególnione wszystkie zmiany w wypraskach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po cześci piszemy to samo, więc sie nie martwie.Moim rozwiązaniem jest kupno wyprasek 70141, panel na skrzydłach można wytrasować i koniec zmartwień.W waszych,,sedivkach,, i naszych z 75 roku poprawić jeszcze górne częsci tablicy przyrzadów. To są generalne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj!   Mała  pomyłka. oczywiście  prototypy  i wczesne  wersje  robi  ARTMODEL WERSJE  F i F13 to najlepsze  repliki   tych  maszyn  w  tej  skali.  Oczywiście na  dzień dzisiejszy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Crimson King napisał:

TO DOBRY MODEL. kolega  Dziobak  próbuje  go wszystkim  obrzydzić, ale  raczej  niech  popracuje nad  warsztatem, bo te bolączki  modelu  to pikuś.

Oczywiście że da się to wszystko jakoś wyprowadzić, ale w przypadku MF-a o którym pisałem nie ma sensu się męczyć i lepiej wybrać tańszego i lepszego Eduarda. Jeśli chodzi o inne wersje i prototypy to faktycznie nie ma alternatywy i pozostaje RV, z którego po paru korektach też da się zrobić niezły model. Ja poczekam aż Eduard zrobi więcej wersji, a jak będę chciał zrobić prototyp to wtedy pobawię się w korygowanie RV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara, jak mawiał znany clownZgadzam się  z  PANEM, ale nadal  twierdzę, że  to dobry  model, a dodatkowo  przeróbki  i walka z materią , która  wymaga poprawki  czegoś  nas  uczy. CZYŻ NIE? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.