Jump to content
Marudek

1:72 Radar P-15 Danuta (Flat face) ICM + scratch

Recommended Posts

O! Wielkie dzięki Panowie! Teraz wiem jak poprawić wydech i dalej rzeźbić kabinę :cool:

Niestety Lordzie, ale temat pomimo że "wyględny" to jednak w budowie "fabrycznego" Ziła się nie sprawdzi. Min. przednie zawieszenie jest niekompletne, "wydech" kończy się "nigdzie", brak tylnego zbiornika na paliwo. Jest to udana kopia pojazdu z Bieszczad a nie Zila używanego w WP.

Sorry Marudku, ale powoli wkręcam się w temat :mrgreen:

Niestety masz wydech zamocowany ze zlej strony - powinien być pod prawą podłużnicą a nie lewą. Wał napędowy do drugiego tylnego mostu ma podparcie nad pierwszym tylnym mostem i nie jest to tak dłuuuga rura. Są jeszcze dwa kardany przy mocowaniu nad mostem. I brakuje amortyzatorów w przednim zawieszeniu.

:kawa:

2 minuty temu, abtb napisał:

Sorry Marudku, ale powoli wkręcam się w temat :mrgreen:

Niestety masz wydech zamocowany ze zlej strony - powinien być pod prawą podłużnicą a nie lewą. Wał napędowy do drugiego tylnego mostu ma podparcie nad pierwszym tylnym mostem i nie jest to tak dłuuuga rura. Są jeszcze dwa kardany przy mocowaniu nad mostem. I brakuje amortyzatorów w przednim zawieszeniu.

:kawa:

Skąd Ty to wiesz? Pełen szacun.

Trochę zgłębialem temat przy podejściu do budowy "liesowoza" na bazie Zila 157. A poza tym rysunki techniczne Kolego, rysunki :szczerbol:

Posted (edited)

abtb- zdaję sobie z tego sprawę, modelłorkowy temat został przytoczony na zasadzie "nie jesteś sam"  😀 - bo oto i we wcześniejszych warstatach pojawiał się problem nieszczęsnej rury wydechowej...

Muszę przyznać, że dzięki marudkowemu projektowi znów się czegoś nauczyłem, nie miałem pojęcia, że ten Ził miał tyle wariantów, przeróbek, modyfikacji , hmmm- powiedzmy  polowo- ulicznych 😉 Cóż za uniwersalna maszyna.

Edited by LordDisneyland

Panowie, poprawiony wydech i agregat mam już rozrysowane :) Jutro wprowadzę poprawki w ramie

Że tak się znowu wetnę: rama dla wersji z dwoma zbiornikami

oFb3olR.jpg

Trochę inny układ wydechu i brak zbiornika na paliwo  z tyłu ramy

O dzięki! Te zbiorniki co zrobiłem chyba się zgadzają. Do poprawki w ramie mam wydech, dodanie amortyzatorów z przodu i jeszcze ten najdłuższy kardan muszę podzielić na 3 odcinki. A tak wyglądają rysunki o których pisałem wcześniej - wydech i zespół spalinowo-elektryczny PAD-16-3/400P na przyczepie typu P 1,5t

qLrWdHu.jpg

10 minut temu, Marudek napisał:

jeszcze ten najdłuższy kardan muszę podzielić na 3 odcinki

FIGRL9T.gif

9iRQcrz.gif

:szczerbol:

O - extra! teraz widzę jak kardan omija wcześniejszą oś :cool:

• Like 1

Hej,

Wczoraj poprawiłem kardan (niestety nie mam zdjęcia). Poza tym okazało się że zakupiona siatka PE jest za mała i nie wystarczy na wykonanie nawet jednej anteny...

OxrXSWH.jpg

Ale zamówiłem już inną siatkę. Mam nadzieję że "Plan B" wypali :cool: A w międzyczasie trwają prace nad cięciem budy:

OmJw4Vh.jpg
STOfwgz.jpg

i produkcją betonowego krajobrazu 😋

wBAYS6F.jpg

Formy są nowiutkie - to pierwsze odlewy. Na poprzedniej stronie pisałem o masterach. Ale na pewno jwszcze nie jeden model "ozdobą" :cool:

myślałem, że to 35. ale to Marudek...Znakomita robota.Jak zwykle !

Hej Spiton!

Fajnie że tu zajrzałeś - wielkie dzięki za doping :) 

Panowie jak myślicie, czy Ził może mieć lekko skręcone koła kiedy anteny są rozstawione? Teoretycznie podpory budy nie są takie konkretne jak u dźwigów gdzie podnosi się na nich cały pojazd.

smyV1UZ.jpg

Wydaje mi się, że te podpórki służyły raczej do ustabilizowania anten, żeby nie bujały się na resorach od wiatru. Jak uważacie - czy wobec tego mogę lekko skręcić koła żeby było widać te amortyzatory, o których wcześniej zapomniałem ale je dodam? Czy to byłby błąd?  :cool:  

23 minuty temu, Marudek napisał:

Jak uważacie - czy wobec tego mogę lekko skręcić koła żeby było widać te amortyzatory, o których wcześniej zapomniałem ale je dodam?

Myślę że możesz. Teoretycznie pojazd mógł się zatrzymać na lekko skręconych kołach i zostać ustabilizowany. Byle by nie wisiały w powietrzu i nie były skręcone na maksa :mrgreen:

Tylko że:

vN7yBNa.jpg

6BLO9zw.jpg

ZM14cDd.jpg

chyba on nie ma takich podpór :hmmm:

No chyba że będziesz go stabilizował tak jak na zdjęciach - na wieczność :szczerbol:

I jeszcze antena

nOIIEKR.jpg

23 minuty temu, Marudek napisał:

Jak uważacie - czy wobec tego mogę lekko skręcić koła

Moim zdaniem byłoby to trochę nienaturalne. Nie widziałem takiego ustawienia ani na żadnej fotce, ani na żywo.

Jest jednak zawsze ALE... jeśli uważasz, że tak będzie efektowniej... wal skręcone! (jak napisał abtb - byle nie na maxa :mrgreen:)

Aż się zalogowałem po długiej przerwie...
Paczam i oczy przecieram :D

Chyba że robisz bardziej "wypasioną" wersję

rCN7lPy.jpg
NYVlLXi.jpg

vxQp13R.jpg

Dzięki za fotki! Eeee nie... Chyba jednak nie będę skręcał tych kół. Kto będzie chciał to się schyli i sobie zajrzy 😋

9 minut temu, Marudek napisał:

Kto będzie chciał to się schyli i sobie zajrzy 😋

W sumie zajrzeć można

PQ1cmYW.jpg

h6VvrEZ.jpg

:surfer:

@abtb kurde, co Ty, jesteś przy radarze i prowadzisz relację na żywo?

15 minut temu, Grzes napisał:

jesteś przy radarze i prowadzisz relację na żywo?

Tak tylko wpadłem zerknąć na kilka szczegółów

doTGA1R.jpg

WDbNDqk.jpg

tnL6kWo.jpg

:szczerbol:

• Thanks 1