Skocz do zawartości

1:72 Radar P-15 Danuta (Flat face) ICM + scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety Lordzie, ale temat pomimo że "wyględny" to jednak w budowie "fabrycznego" Ziła się nie sprawdzi. Min. przednie zawieszenie jest niekompletne, "wydech" kończy się "nigdzie", brak tylnego zbiornika na paliwo. Jest to udana kopia pojazdu z Bieszczad a nie Zila używanego w WP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Marudku, ale powoli wkręcam się w temat :mrgreen:

Niestety masz wydech zamocowany ze zlej strony - powinien być pod prawą podłużnicą a nie lewą. Wał napędowy do drugiego tylnego mostu ma podparcie nad pierwszym tylnym mostem i nie jest to tak dłuuuga rura. Są jeszcze dwa kardany przy mocowaniu nad mostem. I brakuje amortyzatorów w przednim zawieszeniu.

:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abtb napisał:

Sorry Marudku, ale powoli wkręcam się w temat :mrgreen:

Niestety masz wydech zamocowany ze zlej strony - powinien być pod prawą podłużnicą a nie lewą. Wał napędowy do drugiego tylnego mostu ma podparcie nad pierwszym tylnym mostem i nie jest to tak dłuuuga rura. Są jeszcze dwa kardany przy mocowaniu nad mostem. I brakuje amortyzatorów w przednim zawieszeniu.

:kawa:

Skąd Ty to wiesz? Pełen szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zgłębialem temat przy podejściu do budowy "liesowoza" na bazie Zila 157. A poza tym rysunki techniczne Kolego, rysunki :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abtb- zdaję sobie z tego sprawę, modelłorkowy temat został przytoczony na zasadzie "nie jesteś sam"  ? - bo oto i we wcześniejszych warstatach pojawiał się problem nieszczęsnej rury wydechowej...

 

Muszę przyznać, że dzięki marudkowemu projektowi znów się czegoś nauczyłem, nie miałem pojęcia, że ten Ził miał tyle wariantów, przeróbek, modyfikacji , hmmm- powiedzmy  polowo- ulicznych ? Cóż za uniwersalna maszyna.

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się znowu wetnę: rama dla wersji z dwoma zbiornikami

oFb3olR.jpg

Trochę inny układ wydechu i brak zbiornika na paliwo  z tyłu ramy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki! Te zbiorniki co zrobiłem chyba się zgadzają. Do poprawki w ramie mam wydech, dodanie amortyzatorów z przodu i jeszcze ten najdłuższy kardan muszę podzielić na 3 odcinki. A tak wyglądają rysunki o których pisałem wcześniej - wydech i zespół spalinowo-elektryczny PAD-16-3/400P na przyczepie typu P 1,5t

qLrWdHu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wczoraj poprawiłem kardan (niestety nie mam zdjęcia). Poza tym okazało się że zakupiona siatka PE jest za mała i nie wystarczy na wykonanie nawet jednej anteny...

OxrXSWH.jpg

Ale zamówiłem już inną siatkę. Mam nadzieję że "Plan B" wypali :cool: A w międzyczasie trwają prace nad cięciem budy:

OmJw4Vh.jpg
STOfwgz.jpg

i produkcją betonowego krajobrazu ?

wBAYS6F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Spiton!

Fajnie że tu zajrzałeś - wielkie dzięki za doping :) 

Panowie jak myślicie, czy Ził może mieć lekko skręcone koła kiedy anteny są rozstawione? Teoretycznie podpory budy nie są takie konkretne jak u dźwigów gdzie podnosi się na nich cały pojazd.

smyV1UZ.jpg

Wydaje mi się, że te podpórki służyły raczej do ustabilizowania anten, żeby nie bujały się na resorach od wiatru. Jak uważacie - czy wobec tego mogę lekko skręcić koła żeby było widać te amortyzatory, o których wcześniej zapomniałem ale je dodam? Czy to byłby błąd?  :cool:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marudek napisał:

Jak uważacie - czy wobec tego mogę lekko skręcić koła żeby było widać te amortyzatory, o których wcześniej zapomniałem ale je dodam?

Myślę że możesz. Teoretycznie pojazd mógł się zatrzymać na lekko skręconych kołach i zostać ustabilizowany. Byle by nie wisiały w powietrzu i nie były skręcone na maksa :mrgreen:

Tylko że:

vN7yBNa.jpg

6BLO9zw.jpg

ZM14cDd.jpg

chyba on nie ma takich podpór :hmmm:

No chyba że będziesz go stabilizował tak jak na zdjęciach - na wieczność :szczerbol:

I jeszcze antena

nOIIEKR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marudek napisał:

Jak uważacie - czy wobec tego mogę lekko skręcić koła

Moim zdaniem byłoby to trochę nienaturalne. Nie widziałem takiego ustawienia ani na żadnej fotce, ani na żywo.

Jest jednak zawsze ALE... jeśli uważasz, że tak będzie efektowniej... wal skręcone! (jak napisał abtb - byle nie na maxa :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzes napisał:

jesteś przy radarze i prowadzisz relację na żywo?

 Tak tylko wpadłem zerknąć na kilka szczegółów

doTGA1R.jpg

WDbNDqk.jpg

tnL6kWo.jpg

:szczerbol:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.