Skocz do zawartości

1:72 Radar P-15 Danuta (Flat face) ICM + scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Buda jest już pomalowana i przybrudzona. Nie bawiłem się już w detalowanie tarcz wskaźników na desce rozdzielczej (choć przez chwilę miałem na to ochotę :cool: )

lDvHoQ9.jpg

ZpgKT5b.jpg

Zrobiłem sobie szablon do gięcia elips anten. Tu początkowo próbowałem z drutem stalowym 0,4 mm ale efekt był kiepski.

1AJhd16.jpg

Dlatego zacząłem od nowa z drutem florystycznym 0,3 mm, profilami Plastruct i firanką ☺

BCJS8m6.jpg

gtP6EKp.jpg

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt super. Przy okazji podpytam o żywiczne koła od Balaton Models, gdyż podobne do Ził-a 131 będę obrabiał jak tylko chwilę znajdę a będzie to moja pierwsza poważniejsza obróbka elementów żywicznych. Czym i jak obciąć wlewy żeby bieżnik pod nimi jakoś wyszedł? Obcinaczką której używam do elementów plastikowych a potem nożykiem i pilnikiem obrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Model skończyłem wczoraj. Chyba jeszcze nigdy nie miałem tak rygorystycznie rozplanowanej budowy. Każdy kolejny element powstawał w ściśle określonych ramach czasowych. Chwilami odczuwałem stres podobny do tego jaki mam w pracy po przekroczeniu jakiegoś dead-line'u. To nie było mi) e ale za to przyjemnie jest skończyć model (a nie odkładać na półkę w stanie pół-surowym). Co prawda nie zdążyłem zrobić agregatu, ale wykonam go na spokojnie w następnych tygodniach. Planuję wykonać mastery i odlać go z żywicy na wypadek gdyby jeszcze komuś przydał się taki dodatek :cool:

Do zobaczenia na Babarybie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Marudek, taki model zasługuje na porządną galerię, więc albo pujdziesz na kurs szkoleniowy, albo zatrudnisz profesjonaliste fotografa. Bez obrazy, złych zdjęć nie robisz, ale te muszą być lepsze.:stolek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Model jest już skończony. Można go było zobaczyć na Babarybie gdzie zdobył wyróżnienie. Do galerii postaram się zrobić jakieś lepsze fotki, ale końcówkę warsztatu musicie jeszcze przecierpieć :D

Ramy anten wykonane z drutu 0,3 mm i kilku witek Plastruct. Moim zdaniem efekt lepszy niż w wypadku blach, bo bardziej zbliżony do oryginału (okrągłe przekroje, ukośne zastrzały w innej płaszczyźnie niż sama antena).

TRduGHm.jpg
A9NDdWE.jpg

Tak to wyglądało po malowaniu:

AtFrk5H.jpg
2FCJqds.jpg

No i oczywiście podstawka. Zrezygnowałem z użycia betonowych słupów lamp, ponieważ mało prawdopodobne by było żeby ktoś rozkładał anteny w takiej bliskości słupa. Użyję ich innym razem.

nu2KJ0y.jpg

Mimo drobnych mankamentów i wykonania w pośpiechu uważam, że udał mi się całkiem niezły model. Ale zapewniam, że kolejny będzie jeszcze lepszy :cool: 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Anteny giąłem według szablonu, który zrobiłem na podstawie blaszek z zestawu ZZ-Model więc raczej powinno być OK. Zresztą zawinięcie anten tylko w jednej osi to i tak spore uproszczenie bo powinny być zawinięte wokół osi pionowej i poziomej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marudek napisał:

Hej,

Anteny giąłem według szablonu, który zrobiłem na podstawie blaszek z zestawu ZZ-Model więc raczej powinno być OK. Zresztą zawinięcie anten tylko w jednej osi to i tak spore uproszczenie bo powinny być zawinięte wokół osi pionowej i poziomej :cool:

Niech za mój komentarz będzie to zdjęcie oryginału a nie modelu. O drugiej krzywiźnie nie wspominam, bo byłaby w 72 bardzo mała. To jednak antena aperturowa. :)

 

 

5401821968_6db8cf4048_b.jpg

Edytowane przez Jarekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.