Skocz do zawartości

1:72 Radar P-15 Danuta (Flat face) ICM + scratch


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, abtb napisał:

Tak tylko wpadłem zerknąć na kilka szczegółów

Ale specjalnie do Rumunii żeby pomóc koledze??? :toast:
Gdyby choć połowa miała takie podejście to byłby zupełnie inny kraj 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Witam,

Prace powoli idą do przodu. Jest nadzieja że zdążę :)

Na pierwszy ogień poszła nowa rura wydechowa. 

GO9OANp.jpg

Potem zająłem się kabiną. Wytłoczyłem ścianę ogniową, wymieniłem pręty grilla i doprowadziłem do porządku tył kabiny. Łączenia form wypadły w takim miejscu że musiałem zeszlifować przetłoczenia a potem wykonałem je z pasków folii PVC. 

rag3Z3t.jpg
4tvZQiT.jpg
uc53ZQW.jpg

Rama dostała chłodnicę, amortyzatory z przodu, nową rurę wydechową i kilka dodatkowych drobinek na tylnym zawieszeniu. 

Mam też piękne kółka Ballatona. Jonathan jeszcze raz wielkie dzięki! 

paVQySY.jpg
YDH3ZKj.jpg
s3n4wwb.jpg

Tak to teraz wygląda :cool:

y2MkELu.jpg

W międzyczasie odlałem sobie drobne części których nie chciało mi się robić x razy:

y90hQ9D.jpg

A wczoraj skończyłem rzeźbić i przymierzyłem silnik. 

2xIh6uY.jpg
epwAdMo.jpgKqfOMCh.jpg

Dzisiaj w planach: malowanie ramy i prawe drzwi szoferki :D

Edytowane przez Marudek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Prace nad Danką mocno przyspieszyły bo czasu coraz mniej. Ramę mam już pomalowaną i delikatnie przybrudzoną.

7YZbiMY.jpg

a866mQr.jpg

DpobPTL.jpg

9Dz1lVG.jpg

Potem zabrałem się za detale wnętrza szoferki. Powstały otwarte drzwi, deska rozdzielcza, dzielona kanapa, pedały, dźwignie i nowa delikatniejsza kierownica.

7XOT4Za.jpg

gm8uLr8.jpg

Ale jak dotąd chyba najbardziej pracochłonne były ochraniacze na przednie reflektory. Same reflektory wyfrezowałem tak by zmieścić w nich odbłyśniki, które powstały ze zmatowionych cyrkonii.

nKnaWaZ.jpg

Sama buda otrzymała ostatnie żywiczne drobiazgi i trochę przypomina teraz ruchomy zamek Hauru ?

L26OSOE.jpg

llLoMcL.jpglPmOjnF.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2019 o 15:48, Marudek napisał:

W międzyczasie odlałem sobie drobne części których nie chciało mi się robić x razy:

y90hQ9D.jpg

 

Warsztat wzorowy :)

Napisz jakiej żywicy używasz i czy jakoś ją odpowietrzasz. Mam za sobą próby z odlewaniem, ale jakoś tak... słabiej mi wychodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marudek napisał:

Hej, dzięki! Używam żywicy RenCast FC52. A odpowietrzam w komorze próżniowej zrobionej z garnka :D

Proszę daj jakąś fotkę + instrukcję. Czym wytwarzasz podciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marudek napisał:

Nie mam jeszcze skończonego Gila w 1:9

Czy Kolega aby się nie walną w skali:hmmm:. Trochu duże to będzie ptaszydło :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już chyba plan "C bis" :D Wczoraj skleiłem elipsę anteny z siatką z planu C ale nie wyglądało to dobrze i zacząłem od nowa z drutem stalowym 0,3 mm w zielonej otulinie. Wcześniej szkoda mi było go użyć bo mam już mało, a w OBI już go nie sprzedają. Ale udało mi się namierzyć ten drucik w necie i to w różnych grubościach :cool: 

Do skończenia pozostało 1/3 dolnej anteny, całość górnej anteny, całość masztu i 1/2 podstawki... Agregat zrobię dopiero po Babarybie (koła już mam, ale się nie wyrobię z resztą)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.