Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Pasować na pewno będą, bo to przecież te same formy. Tylko Chikuma Tamki to wersja przedwojenno/wczesnowojenna, a Tone jest  w konfiguracji z końca wojny. Więc budując późnowojennego Tone z użyciem zestawu PE Chikumy paru  rzeczy takich jak radary, relingi dodanych potem galeryjek czy elementów dodatkowych dział przeciwlotniczych na pewno będzie Ci brakować i trzeba będzie je skombinować z innych zestawów.

Edytowane przez witox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z tego co widziałem robi, do obydwu wersji, Flyhawk niestety uboższy jeśli chodzi o dodatki 

Mam jeszcze pytanie czy znacie w kraju kogokolwiek kto robi cokoły pod okręty ?

Podobne do pontosa😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion Roar owszem robił do obydwu, ale obecnie do dostania chyba tylko na rynku wtórnym i w odpowiednich cenach. Ten Flyhawka do krążownika lotniczego myślę, że jest mniej więcej porównywalny, może ma nawet odrobinę więcej części. Ciężko to porównać  nie mając obu. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 23.12.2021 o 21:51, blacman napisał:

planuję wydanie tego niszczyciela. Jest praktycznie gotowy - poprawiam ostatnie błędy a Kolega ze Spółdzielni opracowuje instrukcję....

PC131247.thumb.JPG.e2e838ca3df0c81237df40ac2363c2af.JPG

PC131241.thumb.JPG.32444d3c88b9d8218c0c1469af4ab624.JPGP4171272.thumb.JPG.989d3026cfb44c59be61438f739e2526.JPGuntitledxx_264.thumb.png.f6eb033e11a6a377f9b3ce2f412215ea.pnguntitledxx_263.thumb.png.c7e97f5e9a6f7212cfe5346bfda3bf03.png

Trochę czasu upłynęło, kiedy będzie dostępny? 😉 

Przy okazji zapytam o polery i półkluzy do Hunt-a w 700 które zapowiadał na swojej stronie K. Sztarbała

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2022 o 21:37, Szydercza Gała napisał:

Lepiej nie wspominaj o Kamilu bo dostaniesz bana :haha:

Ciekawe co piszesz🤔

 tym bardziej, że na wspomnianej stronie znalazłem świetne poradniki do 700 -ki napisane przez kolegę który  był tu aktywny - też dostał bana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 24.03.2022 o 11:08, Yamamoto napisał:

„Dziwna” ta skala,już nie na nasze czasy ,powinni sie zastanowić i wydać jako pierwsi shinano w standardowej 1:350 skali.kto jest za?✋

To są wznowienia. Oni tam tradycyjnie wypuszczają szrot z naklejką rocznicową. 

 

Odnośnie Shinano czy jest sens robienia dokładnego modelu w dużej skali bez porządnej dokumentacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bsnt3k napisał:

To są wznowienia. Oni tam tradycyjnie wypuszczają szrot z naklejką rocznicową. 

 

Odnośnie Shinano czy jest sens robienia dokładnego modelu w dużej skali bez porządnej dokumentacji?

To pytanie zadaj tysiącom innym modelarzy stojącym w kolejce po shinano…pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bsnt3k napisał:

Naprawdę jest kolejka po model historyczny bez dokumentacji? Tysiące modelarzy w niej stoją? No nieźle.

O jakiej dokumentacji shinano mowisz? Takiej której nie istnieje oprócz dwoch marnych zdjec z okresu wojny?No nieźle…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Suzutsuki konkretnie. Ale tak zgadzam się z tymi detalami. Oglądałem sam kadłub i kabel demagetyzujacy nadaje się do wymiany.

 

Mam takie pytanie odnośnie linoleum. Widziałem kilka modeli robionych z blachami do linoleum. Jedni je malują drudzy wklejają surowe blachy. Może na jednym zdjęciu z tej książki widać z lotu ptaka pokład i te blachy na linoleum wyraźnie się odróżniają. Macie jakąś dokumentację jak to wyglądało ogólnie na niszczycielach i krążownikach. Zastanawiam się nad kupnem zestawun blach do takiego pokładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.