Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Yamamoto napisał:

Wszystko w swoim czasie koledzy??

Dla niewiedzących w tym szarym podelku znajduje sie .... bardzo rzadka akitsushima?

BF08F335-7223-4AE1-9125-8AFC7CE37B80.jpeg

ojojoj aż mi ślinka pociekła :szok:     gdzie toto można dostać??????    nie wiedziałem że wyszło w plastiku w 350

Widziałem takie cudo tylko raz ale w skali 1:200 i wykonany z papieru (wycinanka firmy Answer) przez mistrza kartonu Łukasza Chudzika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Kłopot w tym że ciezko go dostać bo wyprodukowano zaledwie 500 sztuk tego modelu i do tego tylko na rynek japoński.Ale raz widziałem go na niemieckim ebayu.Natomiast mi udalo sie go dopiero w Szwecji w jakims sklepie modelarskim  kupić Nie pytaj sie za ile....:miecz:

215440B4-BE27-489F-80D3-8CC5F818BA25.jpeg

26058B96-97B5-429A-8B2D-E2332E0B2F8A.jpeg

Edytowane przez Yamamoto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rewelacja   :piwo:

żeby nie było - to jest jedyny model okrętu jaki posiadam w skali 700 i w dodatku waterline (bo to Aoshima)... nawet blacharka jest...

Ale niestety 700 nie na moje oczy - kupiłem ją wyłącznie jako fetysz oraz żeby ją kiedyś ewentualnie postawić koło Emily którą mam w 1:72 :haha:

 

PS: Jak będziesz go kleił to BARDZO PROSZĘ przed budową wstawić tu na forum fotki z zawartości w dziale "inbox"  :yahoo:

Edytowane przez M.A.V.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj skopiowane z tłumacza z angielskiego 

HASEGAWA 1/350 IJN SEAPLANE TENDER - AKITSUSHIMA (RARE) w / H8K2 EMILY FLYING BOAT AIRCRAFT (NEW TOOLING) TO JEST HASEGAWA 1/350 IJN SEAPLANE TENDER - AKITSUSHIMA.  TO JEST ZESTAW # HS6901 Z PRAWIDŁOWĄ DATĄ 2009.  TEN ZESTAW BYŁ TYLKO W JAPONII, I BYŁO EDYCJA LIMITOWANA, JAKO WYKONANO TYLKO 500.  TEN ZESTAW JEST BARDZO RZADKI I POZA PRODUKCJĄ.  TO JEST BARDZO SZCZEGÓŁOWY ZESTAW (NARZĘDZIE NARZĘDZIOWE) Z ŻYWICĄ, BIAŁYM METALEM I CZĘŚCIAMI FOTOGRAFICZNYMI.  TEN ZESTAW ZAWIERA RÓWNIEŻ ŁODZIE EMILY H8K2, KTÓRE BYŁO NOWE NARZĘDZIE DLA TEGO ZESTAWU.  TO ZOSTAŁO ZAPROJEKTOWANE JAKO PEŁNY ZESTAW SZCZEGÓŁOWY ZE WSZYSTKIMI DODATKOWYMI SZCZEGÓŁAMI ZAWARTYMI I NIC DODATKOWYMI NALEŻY KUPIĆ.  TEN ZESTAW JEST W NOWYM STANIE I WCIĄŻ W PUDEŁKU FABRYCZNYM I OPAKOWANIU SHRINK.  ZAWIERAŁEM ZDJĘCIA KOMPLETNEGO ZESTAWU Z ORGIONALNEJ REKLAMY HASEGAWI. ZESTAW Zawiera: • Części z żywicy: 75 • Części z miękkiego metalu: 64 • Części z tworzywa sztucznego: 89 • Części fototrawione: 4 arkusze • Części mosiężne: 6 • 1/350 H8K2 Emily (  Latająca łódź) w zestawie

 

tutaj kilka zdjec z blaszkami

884CF436-EF37-4705-9917-7212ACB14CCD.png

7EBD4705-8B69-4919-91E8-74F96009FD2B.jpeg

0FA46F10-DAE7-4327-9E6A-852E1C4D8498.jpeg

3454BA3B-8869-4F7D-8E28-777F88298086.jpeg

41CCDF84-FE63-4A41-95F5-B4AF231FE6E4.jpeg

9ED9BC45-7A26-41A8-87B9-5E89E927BA8E.jpeg

2936C21B-5109-414D-9C9D-54233E0A3A9C.jpeg

Edytowane przez Yamamoto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, M.A.V. napisał:

No rewelacja   :piwo:

żeby nie było - to jest jedyny model okrętu jaki posiadam w skali 700 i w dodatku waterline (bo to Aoshima)... nawet blacharka jest...

Ale niestety 700 nie na moje oczy - kupiłem ją wyłącznie jako fetysz oraz żeby ją kiedyś ewentualnie postawić koło Emily którą mam w 1:72 :haha:

 

Wlasnie to tez powód tego ze zdecydowałem się tylko na skalę 1:350 
Niestety oczy juz nie te co kiedys.nie dałbym juz rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKITSUSHIMA łoł robi wrażenie 

Wybaczcie jednak odejscie od nurtu rozmowy :) Mam pytanie czy ktos moze mi pomoc znalezc kolorystykę kół ratunkwych stosowanych w japońskiej marynarce - a juz na jednostkach rzecznych to by było miodzio - nigdzie nie moge sie dorwać do jakichs sensownych danych ... 

dzieki !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, laskonogi napisał:

 

czy ktos moze mi pomoc znalezc kolorystykę kół ratunkwych stosowanych w japońskiej marynarce - a juz na jednostkach rzecznych to by było miodzio - nigdzie nie moge sie dorwać do jakichs sensownych danych

Należy zadać fundamentalne pytanie - jaki okres historyczny ? 

Może będę mógł pomóc a wielce by to skróciło czas grzebania w papierach :nauka: :czytaj: :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, M.A.V. napisał:

jaki okres historyczny ?

oczywiście, ważkie to fakt  :) => chodzi mi dokładnie 1941 rzeka jangcy 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, laskonogi napisał:

oczywiście, ważkie to fakt  :) => chodzi mi dokładnie 1941 rzeka jangcy

coś mi się kołacze w głowie że były jednolicie białe - ale to tylko taka pierwsza myśl, choć może błędna bo prawdopodobne iż wiszą mi we łbie retrospekcje rzecznych łupin chińczyków a również jakby nie patrzeć to większość fotek z tamtego okresu black&white :szczerbol:

Jeszcze czegoś poszukam konkretniejszego w formie tekstowej, ale to dopiero wieczorem będę miał czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dla kolegów modelarzy. Wobec waszej oceny jaki model Bismarcka danej firmy (tamiya,revell,trumpeter) w skali 1:350 jest warty kupienia? Nie chodzi o cennik ale o wiarygodność historyczną błędy w wypraskach itp.wiadomo że wszystkie niedociągnięcia można uzupełnić  blaszkami i całą resztą dodatków, który model więc bralibyście pod uwagę? Pozdrawiam

Edytowane przez Yamamoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy się zdążają, nikt Cię za to nie wybatoży :haha:

Co do pytania, to zdecydowanie Revell, najmłodszy ze wszystkich, i w plastiku najdokładniejszy :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie czy ktoś moze mi podpowiedzieć - jakaś fota - jakie wówczas stosowano odbijacze na japońskich jednostkach... szukam szukam i nic no jakaś pustynia / nie mogę wypatrzyć. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, laskonogi napisał:

Mam pytanie czy ktoś moze mi podpowiedzieć - jakaś fota - jakie wówczas stosowano odbijacze na japońskich jednostkach... szukam szukam i nic no jakaś pustynia / nie mogę wypatrzyć. Dzięki 

Odbijacze.. ale na jakich jednostkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blacman napisał:

ale na jakich jednostkach ?

no co tu dużo mówić Fushimi gunboat - że w sensie ze nie miały i jak spotkały coś na swej drodze i dobijali do burty to nie chronili ich jakoś ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, laskonogi napisał:

no co tu dużo mówić Fushimi gunboat - że w sensie ze nie miały i jak spotkały coś na swej drodze i dobijali do burty to nie chronili ich jakoś ? 

 

Wydaje mi się, że nie miały żadnych odbijaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 01:28, laskonogi napisał:

Mam pytanie czy ktos moze mi pomoc znalezc kolorystykę kół ratunkwych stosowanych w japońskiej marynarce - a juz na jednostkach rzecznych to by było miodzio - nigdzie nie moge sie dorwać do jakichs sensownych danych ... 

Nie było podziału na rzeczne czy morskie. Jeśli była to jednostka bojowa. Malowanie kół ratunkowych w IJN było takie same, biało-czerwone z rozszerzającymi się czerwonymi paskami. Podział kolorów był równy na środkowej średnicy koła:

image.png.a2b6874f3c7a1743bfa95750f7187798.png

IJN Fushimi:
Fushimi.thumb.jpg.f0c89f8746c1c0f06b044b2ec408a2f7.jpg

i lepiej widoczne na IJN Atami:

Atami.jpg2.thumb.jpg.11e20099c7319eaf1caa0f929d61c0e4.jpg

i wyostrzone zbliżenie:

Atami.jpg2a.jpg.6be2fe8482bd76baa6e31c0fbcd5c8d8.jpg


 

Edytowane przez blacman
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, blacman napisał:

Nie było podziału na rzeczne czy morskie.

dziękuje - takiego zdjęcia Atami nie mam 

co do kół ratunkowych  prawie utrafiłem tylko te kąty muszę podmalować 

jeszcze raz dziękuje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Hej,

Troche nie ten dział, ale myślę, że w dziale kupię by się zgubiło.

Ma ktoś może niepotrzebne dno od Full Hull'a do Akagi Fujimi 1/700 ? Może ktoś robi waterline albo na podstawce w "wodzie" i mu niepotrzebne- chętnie odkupię 🙂

Pzdr

Sebastian

Edytowane przez volsebix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.