Skocz do zawartości

Klub miłośników okrętów japońskich


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, slawekmalysek napisał:

Witam 

Który model niszczyciela Yukikaze jest warty zakupu? Hasegawa, Fujimi czy Tamiya?

Oczywiście mowa o skali 1:350 oraz które dodatki możecie polecić

Pozdrawiam Sławek

 

 

 

Niedługo zaczynam Hasegawe + blaszki to coś więcej napiszę, ale jak na razie detale są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, krzychu83 napisał:

Który model niszczyciela Yukikaze jest warty zakupu? Hasegawa, Fujimi czy Tamiya?

Witaj. Dwa pierwsze zdobią moja kolekcję /bez żadnych dodatków/ trzeci z Tamiya leży i czeka. Z tej dwójki z którą miałem do czynienia moim faworytem i to zdecydowanym jest Hasegawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cdarek napisał:

Witaj. Dwa pierwsze zdobią moja kolekcję /bez żadnych dodatków/ trzeci z Tamiya leży i czeka. Z tej dwójki z którą miałem do czynienia moim faworytem i to zdecydowanym jest Hasegawa. 

Tak też myślałem, więc kupię Hase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, slawekmalysek napisał:

Witam 

Który model niszczyciela Yukikaze jest warty zakupu? Hasegawa, Fujimi czy Tamiya?

Oczywiście mowa o skali 1:350 oraz które dodatki możecie polecić

Pozdrawiam Sławek

w kwestii dodatków.....

z Hasą jest najłatwiej i najprościej,   Fujimi to ma sporą blaszkę w zestawie (ale to musi być special edition więc nie ten tani), a do Tamki to już w ogóle ciężko o blaszki - trzeba polować i ściągać zza oceanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M.A.V. napisał:

w kwestii dodatków.....

z Hasą jest najłatwiej i najprościej,  

Blaszki Hasegawy mają kiepską instrukcję moim zdaniem. Jest jeszcze Eduard, wydał blachy do wersji z 1940r

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 nie ma innej Mikasy w 350 (chyba?) a ze to Hasegawa to fajnie spasowana etc do tego sa blachy lufy pokłady etc wiec brać i robić ! koniecznie z warsztatem :), ostatnio nawet wyszła jakas limit edition 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, laskonogi napisał:

 nie ma innej Mikasy w 350 (chyba?) a ze to Hasegawa to fajnie spasowana etc do tego sa blachy lufy pokłady etc wiec brać i robić ! koniecznie z warsztatem :), ostatnio nawet wyszła jakas limit edition 

 

Fajnie, dzięki 

Z dodatków znalazłem tylko blachy edka co do innych dodatków to reszta dostępna chyba tylko za granicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, slawekmalysek napisał:

Z dodatków znalazłem tylko blachy edka co do innych dodatków to reszta dostępna chyba tylko za granicą?

https://www.plastmodel.pl/q/?keywords=mikasa

nie jest tak zle cos tam pod 350 mozna dobrac zerknij tez w martli i agtom i mojehobby 

 

 

 

 

Edytowane przez laskonogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie👍

Cóż, na chwilę obecną brak mi tylko drewnianego pokładu, blachy edka lufy mastera są no i główny aktor czyli model hasy Z 21 niestety z późniejszego okresu z bitwy na morzu japońskim i tu pytanie czy nada się na flagowca z bitwy pod Cuszimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha: to właśnie jest stan na bitwę pod Cuszimą :haha: 

Ten na bitwę na Morzu Żółtym to 40061

 

I tak, okręt się różnił, są inne maszty i nawiewniki, choć nie jestem pewien czy w pudełku nie ma wszystkiego do obu wersji....

 

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

:haha: to właśnie jest stan na bitwę pod Cuszimą :haha: 

Ten na bitwę na Morzu Żółtym to 40061

 

I tak, okręt się różnił, są inne maszty i nawiewniki, choć nie jestem pewien czy w pudełku nie ma wszystkiego do obu wersji....

 

Dzięki za istotne info z nutką ironi.

Model sprawdzę jak dotrą blachy edka czyli za jakieś dwa tygodnie, na razie zbieram wszelkie informacje oraz książki i tp. kwity

Temat mało popularny jak i okręty z tego okresu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2021 o 16:29, volsebix napisał:

zamówienie w realizacji😉

dzieki za link  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W dniu 16.10.2021 o 10:58, slawekmalysek napisał:

innych modeli predrednotow w porównaniu do popularnych jednostek jest niewiele ( chyba?)

Jest ich całkiem sporo. Chociażby Combrig - tyle, że to żywica więc zupełnie inna półka cenowa.

 

COMBRIG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcin Rogoza napisał:

Jest ich całkiem sporo. Chociażby Combrig - tyle, że to żywica więc zupełnie inna półka cenowa.

 

COMBRIG

Dzięki ale....jak sam zauważyłes w ofercie głownie niszczyciele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.