Skocz do zawartości

Panzer 1 B / 1:35


zipster

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za dobre słowo :) a teraz ciąg dalszy perypetii, po kąpieli kretowej gąski nie puściły całkiem kleju i przy próbie rozklejania strasznie się łamią, i w ogóle jakieś takie łamliwe się zrobiły, kwestia pewnie innego rodzaju plastiku niż reszta.. A każdym bądź razie zostałem bez 1/3 gąsek ? i tu pytanie znalazłem Master box 3505, kojarzy ktoś jakąś inną firmę? Bieda straszna z nimi, do tego szukam info o 'modelu' tych gęsi i modelu w pz2, bo patrząc na nie wyglądają prawie identycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru jeszcze masz plastikowe magictracki Dragona i te z trumpetera/hobby bossa oraz metalowe MasterClub i Friulmodel.

Te masterboxa masz w ramkach do wycinania. Są przyzwoite ale sporo pracy.

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukałem czegoś na stanie innych producentów i lipa ?

Friulmodel ma atl-20 ale raz, że kosztują tyle co 2 te modele które robię albo nowy model dragon'a, dwa, że żaden z polskich sklepów nie ma na stanie.

O majsterkowanie z ramkami się nie martwię bo 3/4 moje obecne modele miały taka formę ale o jakość tych trackow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2019 o 10:32, bazylms napisał:

Do gąsienic to z Tamiya polecam XF-84 Dark Iron, już od kilku modeli go używam i bardzo mi się podoba. 

Thx, ale już zakupiłem do gąsek kolor (wyżej w wątku) i zobaczę co z tego będzie, co do gąsek właśnie przyszła paczka z tymi gaskami z Master box no i moje obawy się spełniły.. Ogólnie dziadostwo i dopasowanie ich do siebie to kupa roboty a i tak czarno to widzę, do tego jakość.. Oceńcie sami, jaśniejsze to Master bo y a ciemniejsze to te z italieri co mi się uchwały w ilości 2/3

IMG_20190527_211705.jpg.324dbd8ae60618e5f0db45ba123dccdc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już po pierwszych przygodach z aero, szczerze mam ochotę wywalić większość pędzli, malowanie to czysta przyjemność bez zamawiania o zacieki, detale etc. Pytanie do znawców, w mieszkaniu malując powiedzmy sobie w godz. Gdy śpią domownicy nie pyli się toto poza nazwijmy sobie 'obszar roboczy'? Zastanawiam się nad zakupem kompresora i malowaniem nie tylko raz ja 2 tyg... Wracając do modelu, próbowałem coś tam domulować, głównie przy wizjera Ch i krawędziach, jak to wyszło oceńcie sami :

IMG_20190602_232506.thumb.jpg.9156538483a3bbb7ce4ccde974bae7c4.jpgIMG_20190602_232607.thumb.jpg.3be9d96a757132ce2f2cfcc82c81de18.jpgIMG_20190602_232635.thumb.jpg.318085fb404726207fd45497c22d5153.jpg

Front w miarę zostawiłem ciemniejszy bo tam zamocuje na powrót zapasowe gąski (a pro po gąsek jeszcze raz dziękuję entenowi za dragonowe, życie uratowaleś :) wezmę się za nie pewnie po ukończeniu karoserii), jeśli nie będziecie mieli jakiś większych uwag które bym podzielał to w kolejnym kropu pewnie biorę się za malowanie narzędzi luf etc.+kalki.. Później.. No właśnie, pytanie co dalej.. Dot washing + całościowy wash czy poprzestać na całościowy tylko? A i w modelarski dostałem opinie, że vashe vallejo można nakładać bez wcześniejszego lakieru.. Spotkaliscie się z czymś takim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są minimalne rozjaśnienia a nie modulacja.

By mówić o modulacji, trzebaby dołożyć z 3 - 4 odcienie koloru i zrobić gradient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze dwie warstwy jaśniejsze tak jak piszesz z proporcjami.

Gradient to ułożenie kolorystyczne, gdzie kolory przechodza od najciemniejszego do najjaśniejszego danej barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mu więcej światła namalować bo kolor ciemny i będzie jak jedna ciemna bryła bez wyraźnie widocznych szczegółów. Z tego co się orientuję to washe od Vallejo są akrylowe i będzie nad nimi ciężko zapanować bo szybko zasychają. Raczej błędu nie wybaczą i cała robota w kij. Lepiej jest jednak działać tradycyjnie z łoszem olejnym na lakierze błyszczącym. Przy pomocy white spirita nie ma szans na spapranie modelu. Przy tak ciemnym kolorze proponuję jednak wash punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli jeszce rozjasniac, boje sie tylko, że rozjaśnie za bardzo i wyjdzie błękitna chmurka :)  co do kompresora zakupiłem wkońcu wiec prace powinny nabrać tempa. Dokupilem od razu X-22 gloss i xf-86 matt'a , o tego ostatniego sie boje bo duzo opini, że modele strasznie 'szronia' po nim, w ogole patrzac na cyrk z panzer 1A to tego matowienia po glossie sie boje najbardziej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak rozjaśniam Panterę w wątku na forum i porównaj z twoja bazą.

Albo się przełamiesz i zaczniesz modulować jak trzeba, albo modele nie będą wyraiste.

Mniej lęku więcej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, troche pomachalem aero i efekt jak ponizej, moze lekko pedzelkiem gdzienegdzie dalbym jasniejszy ale bardziej go rozjasniac chyba nie ma juz sensu, gore wiezy jedynie poprawie bo cos tam sie tasma zagiela ? A i w rzeczywistosci jest jasniejszy, aparat niestety i brak dobrego oswietlenia zaklamuja. 

487031129_Beztytuu2.jpg.1b39c3cb281dc0abda307f6babd0c490.jpg1874757358_Beztytuu3.thumb.jpg.0f1b609cbe2ed9303f581295fc2cbaa4.jpg1777989292_Beztytuu.jpg.227101cd431b7acbc9c24df35f721c0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli aparat Ci przekłamuje, to wydaje się dużo za ciemny. Dużo za dużo. 

Ja bym rozjaśniał dalej - i tak wszystko po zabiegach ściemnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Never ending story cd. ale chyba to mam :) Tak jak wczesniej, torche zaklamuje i jest jasniejszy i bardziej popielaty. 

A, i w trakcie malowania wypadl mi z reki i ułamalem antenke..  ale nawet lepiej, zrobie z jakiegos drucika / wytopie z ramki. 

pz1b-2.thumb.jpg.1210faf6a73e315a4b1aa9cc01ab6e5b.jpgpz1b1.thumb.jpg.8d5debd0a8cde6b95c3033c6444008bb.jpg

 

Edytowane przez zipster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest to! Bardzo dobrze jak na pierwszą robotę aerografem. Tylko teraz proponuję jednak wash całościowy. Tylko proszę nie Vallejo. Masz już jakiś konkretny kolor washa upatrzony? Przy okazji podglądaj też warsztat tego pana powyżej o malowaniu Pantery. Bardzo ładnie tam wszystko przedstawia krok po kroku.

Edytowane przez TAW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat Pana powyżej obserwuje, jak i wszelakie inne pancerki szwabskie z 2ww :)

Co do washa nie wybrałem więc jak ktoś ma jakieś sprawdzone porady to chętnie usłyszę. 

Na razie wezmę się na poskładanie i pomalowane gąsek więc tu się zejdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 08:43, Spotter napisał:

Pytanie do Ciebie, czy Ci się chce zrobić to jeszcze raz, lepiej i porządniej, czy masz już dosyć i chcesz dociągnąć do końca. 

nie robie 'na czas i ilość' bo to całe hobby to własnie taka odskocznia i dłubanina :)  a cały ten warsztat to właśnie nauka na starym modelu niemniej jednak pozostane przy tym co teraz, nie sa to salony swiata i wiem o tym ale calosc to po prostu nauka psikania aerografem dla laika pod okiem bardziej doswiadczonych, jesli jest za ciemno nadal i po łaszowaniu zciemnieje jeszcze bardziej.. najlepsza nauka wyciagana na bledach :) 

W dniu 8.06.2019 o 16:50, TAW napisał:

Tylko teraz proponuję jednak wash całościowy.

Hmm, tym co proponował Matthew?

https://www.mojehobby.pl/products/A.MIG-1006-BLUE-WASH-FOR-PANZER-GREY.html

w opisie informuja, aby nie stosowac tego jako filtra a jedynie dot'a.

jako filtr jest takie cus:

https://www.mojehobby.pl/products/AK-071-Blue-for-panzer-grey-filter.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pytałeś o Wash. :) Także poleciłem Wash.

Filtr nakładam przed Washem. Osobiście używam Miga, ale ten Vallejo który wkleiłeś też pewnie będzie spoko. Kwestia raczej jaki efekt chcesz osiągnąć. :)

Kup Wash i Filtr i testuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.