Skocz do zawartości

P-51 B Mustang


zegeye

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jak dotąd dość rzadko zaglądałem na to szacowne forum. No i do dziś niczego tu nie prezentowałem....  w warsztacie, ale postanowiłem zmienić ten stan rzeczy. Czy to dobrze.... nie wiem okaże się.

Jeśli się Wam nie spodoba dajcie znać.... zniknę z Waszych oczu ?

Od jakiegoś tygodnia dłubię sobie tego Mustanga. On jest bez specjalnej napinki, z tego co miałem w magazynku (a ten jest baaardzo duży). Więc na wstępie napiszę że nie, nie będę nic robił z jego owiewką... i tak wiem że ona jest zwalona. Być może ma jeszcze kilka innych wad, ale po zlepieniu w zasadzie wygląda jak Mustang, a na dokładkę leżał u mnie na półce i wołał.... no więc wziąłem go i robię.  A tak wychodzi:

wWPGXH16_o.jpg

XX3ozofl_o.jpg

t6GhHXqD_o.jpg

00nHoKYd_o.jpg

3my43y34_o.jpg

PHimYgbb_o.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak przez zaskoczenie Prezes poleciał :mrgreen: Nie zdążyłem chleba i soli przygotować :szczerbol:

Jak patrzę na "temat" to jestem skłony zaryzykować tezę że jakiś koniec świata się kroi. Tak bez hinomaru na kadłubie :hmmm: Coś jednak jest na rzeczy.

Na razie wygląda to obiecująco.  Blacharka wychodzi całkiem zgrabnie. 

:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lesio-69 napisał:

Dawaj raz dwa łodzia latajacego. 

Też po cichaczu  liczyłem na tą piękność ale chyba Kolega zapchał ją na dno magazynu i kicha.

Trzeba będzie samemu iść na zakupy :pomysl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapką do ziemi witam, panie przewodniczący, czapką do ziemi ?

Zaskakująca tematyka, nie sądziłem, że ta maszyna cię w ogóle zainteresuje. Jakby co, mam jeszcze w zapasach F-51 Italki, jeśli cię temat wciągnie :) Czy blachy też leżakowały od lat, czy kupowałeś jakoś ostatnio?

 

Czekam w napięciu co dalej- no i na to, jakie malowanie wybierzesz. Może "13" Jacqueline Cochran? :)

image.png.0cfdfbe8a1fa0ed5ec1092b43a0ff55e.png

https://www.thisdayinaviation.com/jackie-cochrans-north-american-aviation-inc-p-51c-mustang-racer-n5528n/

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hej chłopaki, bez przesady. Oczywiście uwielbiam wszystko co ma na sobie hinomaru, ale interesuje mnie cały konflikt rejonu Pacyfiku. Poza tym mustang to ikona. 

Jak bym mógł go pominąć? Nie zamierzam. Co więcej chciałbym zrobić wszystkie modele. Jeden już prawie mam:

iddUW88X_o.jpg

 

Ale rejserow robił nie będę. A ten Revell w malowaniu pudełkowym. Jedyny słuszny, spadkobierca dywizjonu latających tygrysów z Chin w 1944 roku.

A blachy....tak to stary Edek..... Leżakowały dość długo.

Edytowane przez zegeye
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Revella, choć nie taki znowu zły, wymaga jednak nieco prac "budowlanych". Ale to nic, co nie byłoby do ogarnięcia.

KQjhu9U3_o.jpg

ToBqa6iI_o.jpg

 

Po drodze dorobiłem też wnętrze lampy do lądowania....  (telefon nie sfokusował dobrze... przepraszam)

46ADgVTM_o.jpg

YYYOa8vV_o.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie :brawo:

Aczkolwiek.........  dostrzegam jakiś podejrzany światłocień nad prawym wydechem (a raczej dziurą na wydech) :szczerbol:

21 minut temu, zegeye napisał:

Położyłem czarnucha.

Kolega wie że  w "dzisiejszych czasach"  może to być "śliskie" sformułowanie.  I będzie  trzeba tłumaczyć, wyjaśniać, przepraszać  i etc.wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, abtb napisał:

Aczkolwiek.........  dostrzegam jakiś podejrzany światłocień nad prawym wydechem (a raczej dziurą na wydech) :szczerbol:

Sokole oko. To ślad po palcu... poprawi się.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.... pojechałem dalej z tematem.... na początek marne próby tzw. black basing.... (uczę się)

jVuwvJVp_o.jpg

nCJCQd3U_o.jpg

 

Potem kolorki podstawowe....

Ky5MSqLf_o.jpg

4nNyOqp8_o.jpg

 

Jak można zauważyć na końcówce prawego skrzydła zrobił mi się mały kleks....  trzeba było poprawiać...

TF8FBMEh_o.jpg

 

Na koniec zaakcentowałem linie (nie wszystkie) podziau na skrzydłach i kadłubie innym odcieniem olive drab.

KZqVXZ1W_o.jpg

 

Teraz będą drobiazgi i kalki.... potem łosz.... do babaryby chyba dam radę 8-)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie zwolnij bo nie nadążam z oglądaniem zdjęć :flaga:

Czyli jest szansa na "oblukanie" na Babarybie.:super:

Mój "rogacz" dopiero się podkładuje :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porobiłem trochę śladów eksploatacyjnych i wystartowałem z kalkami.... ale na Babarybę nie dokończę go niestety.....  wczorajszy dzień zszedł mi na szykowaniu dyplomów dla zwycięzców, a dziś idę ustawiać stoły i szykować halę na wasze przybycie ?

1mjOMFex_o.jpg

6v6h8CKN_o.jpg

Edytowane przez zegeye
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zegeye napisał:

ale na Babarybę nie dokończę go niestety.

Spokojnie, damy radę zapchać wolne miejsce "modelem zastępczym" :szczerbol:.

Już pakuję do pudła wink3

9 minut temu, zegeye napisał:

 wczorajszy dzień zszedł mi na szykowaniu dyplomów dla zwycięzców,

:hmmm:

9 minut temu, zegeye napisał:

a dziś idę ustawiać stoły

:pompki::pompki:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.