Skocz do zawartości

MiG - 29 1:48 Academy


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja postępu prac

inX1WvO.jpg

by4wrY8.jpg

ycbJy2G.jpg

FtYTfvk.jpg

sJhwGB7.jpg

fEqz13E.jpg

Jr7eKMZ.jpg

syBdVJc.jpg

9JfMx1D.jpg

IwPX7Qz.jpg

ghQ9FIs.jpg

iBprx9H.jpg

yKjiv5p.jpg

kekQmSt.jpg

DfTgILI.jpg

Jest trochę wpadek ,dysza zrobiła kaput , owiewka nie za specjalna i kolor fotek tez jakiś nijaki w realu jest ladnieszy

Wszystko do korekty . HA HA i tak zorabiscie mi się podoba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba twoje podejście do tego co robisz. Nie przejmujesz się niepowodzeniami, tylko czerpiesz z modelowania autentyczną przyjemność.

No i co najważniejsze, coraz lepiej ci to wychodzi. Tak trzymaj. :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję

Nareszcie ktoś mnie rozumie

Cytat

Bardzo mi się podoba twoje podejście do tego co robisz

Bardzo dobre określenie , za modelarza w pełnym tego słowa znaczeniu się nie uważam  ''. Sklejam '' ,  może to wyższy  stopień mojego lepienia . Bardzo mnie ta robota relaksuje , nawet jak coś się partoli .Talentu za dużego to ja nie mam .Jak przez 50 lat się nie nauczyłem to już się chyba nie nauczę , chociaż jako wielki optymista mam nadzieje

Pociesza mnie fakt , ze coraz ładniej moje ulepki wyglądają

Ostatni mój ulepek MiG-29 Slowckich Sil Powietrznych

HbB44nr.jpg

sgMuEoP.jpg

vkoFBlt.jpgJIgidLA.jpg

lnOS9he.jpg

3hbEMke.jpg1LH8UOn.jpg

BEkzU18.jpg

hMPLdlx.jpg

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina

Podczas montażu nie moglem spasować imitacji silników w dolotowych gondolach , wiec je pominąłem .Aby nie było dziury ,zakleiłem dolne

W późniejszym terminie dorobię osłonki

Wiedziałem o tym ,ponieważ wcześniej bawiłem sie tym samolotem w 1 : 72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec aerodynamiczny, fajnie wygląda, ale niestety, ta on nie działa, dolna część może być "oklapnięta", ale nie górna. Wypuszczenie blokuje podwodzie i/lub zbiornik podwieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Toyo napisał:

Hamulec aerodynamiczny, fajnie wygląda, ale niestety, ta on nie działa, dolna część może być "oklapnięta", ale nie górna. Wypuszczenie blokuje podwodzie i/lub zbiornik podwieszany.

Hamulec aero w 29-ym wychyla się symetrycznie. Opuszczenie tylko dołu możliwe jest tylko w przypadku braku ciśnienia w instalacji hydraulicznej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niestety także błąd w konfiguracji podwieszeń. W 29-ym niestety nie można podwiesić trzech rodzajów np rakiet a tylko dwa.... I montując zbiornik podwieszany sugerowałeś się instrukcją co niestety było błędem. Zbiornik powinien być przesunięty do przodu...

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie co do konfiguracji podwieszeń nie moglem znaleźć odpowiedniego zdjęcia .Moja broszurka od Kagero tez nic mi na ten temat nie mówiła , Zludana instrukcja tez wprowadziła mnie w błąd z fotka 3 rakiet na pylonach .Co do zbiornika na wypraskach nie byl zaznaczony otwór co do jego umiejscowienia . Kombinowałem na wlane oko  , aby nie blokował hamulców i klap podwozia .

Tamzan79 marzy mi sie Migacz od GWH .Jak uciułam troszkę hajcu , zrobię go w polskim malowaniu , Ciebie będę prosił o pomoc . Za co już z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jureczek napisał:

 

Tamzan79 marzy mi sie Migacz od GWH .Jak uciułam troszkę hajcu , zrobię go w polskim malowaniu , Ciebie będę prosił o pomoc . Za co już z góry dziękuje

Nie ma sprawy, zawsze służę pomocą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i ja swoje

prima_aprilis_1.jpg

Bo, jeśli najpierw piszesz, że

Co do zbiornika na wypraskach nie byl zaznaczony otwór co do jego umiejscowienia . Kombinowałem na wlane oko 

ale piszesz wcześniej że masz:

Moja broszurka od Kagero

domyślam się, że chodzi o TopShotsa nr 11. To wystarczy się przyjrzeć na zdjęcie okładkowe, pięknie pokazujące umiejscowienie zbiornika.


Poza tym już setki razy udowodniono, że instrukcje z modeli nie mogą stanowić głównego źródła dokumentacji.  Edytowane przez Grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tazman79 napisał:

Hamulec aero w 29-ym wychyla się symetrycznie. Opuszczenie tylko dołu możliwe jest tylko w przypadku braku ciśnienia w instalacji hydraulicznej...

Ale jeśli jest założony zbiornik paliwa to hamulec aerodynamiczny jest zablokowany i nie można go otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Flachenty napisał:

Ale jeśli jest założony zbiornik paliwa to hamulec aerodynamiczny jest zablokowany i nie można go otworzyć.

Tego akurat nie wiedziałem, lecz moje 3 grosze bardziej dotyczyły tego "oklapnięcia" dołu. Na postoju dolny hamulec opuszcza się w minimalnym stopniu, a całkowite jego opuszczenie możliwe jest tylko przy braku ciśnienia w instalacji hydraulicznej 

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczek, bardzo mi przykro, że w czasie kiedy się zmagałeś z MiG-iem, potraktowano mnie miesięcznym banem, posiadam masę dokumentacji do Słowackich 29, byłbym pomógł. Baboli jest na tym modelu taka masa, że wymieniać nie ma sensu... Trudno. Pozostaje pogratulować, że udało Ci się skończyć model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbrnnr napisał:

 posiadam masę dokumentacji do Słowackich 29, byłbym pomógł. 

To może posiadasz także dokumentacje do czeskich Migów. Chodzi mi głównie o dobre zdjęcia płatowca na których widać jak się rozkładały zabrudzenia i jak się zużywała powłoka lakiernicza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrudzenia się rozkładają na 29 tak samo, niezależnie od malowania. ?

Możesz się wzorować na polskich lub słowackich z pierwszej serii przed zmianą kamuflażu na szary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy  OK ?

Zbiornik odklejony    ,

Klapy hamulców poprawie  tzn dolna podniosę

W sprawie konfiguracji podwieszeń , pytanie

Czy na środkowym  APU  zamiast rakiety mogę podczepić UB 32  mam od SU-22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.