Skocz do zawartości

Jak 40 1/72 Mars Models PLL LOT


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, kowal76 napisał:

Przyszedł czas na kalkomanie.

Niestety kalki są słabej jakości i miałem dużo problemów z ich nałożeniem. Kalkomanie są grube i kruche, oraz nie reagują na plyny. Otwory  w pasach nie pokrywają się idealnie z oszkleniem i są przesunięcia  Nie wiem, ale na statecznikach chyba będę musiał położyć nowe kalkomanie ponieważ koła popękały w kilku miejscach. Najlepiej kładły się napisy,  potem pasy i na końcu  żurawie na statecznikach. Płyn do kalek Giunze Strong niestety nie zmiękczył kalek  :(.  Nakładałem go aerografem i w niektórych miejscach powietrze zdmuchiwało położone kalki, wcale nie chciały się trzymać powierzchni modelu.  Zamówiłem płyn Wamod, który jest podobno mocny. Potraktuję nim kalki i zobaczę, czy pomoże. Oczywiście w niektórych miejscach, bo w większości jest ok.

 

PICT0004.JPG

PICT0013.JPG

Ja słyszałem że naprawdę mocny jest płyn do kalek Bilmodela, nawet go mam ale muszę potrenować jego nakładanie na jakimś złomie, bo można sobie biedy narobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kalki są pancerne :). O dziwo, że w ogóle udało mi się je położyć. Boję się żeby nie odpadły do czasu aplikacji Wamodem. Potem już tylko lakier i finito prawie.

Tak z innej beczki. Jest jakiś klej do klejenia pomalowanych  plastikowych części, który nie zostawia śladów ?.

 

Edytowane przez kowal76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny płyn Agamy i Bilmodel3 najlepiej nakładać aerografem.To naprawdę silne płyny  wystarczy jeden fałszywy ruch i doopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kowal76 napisał:

Te kalki są pancerne :). O dziwo, że w ogóle udało mi się je położyć. Boję się żeby nie odpadły do czasu aplikacji Wamodem. Potem już tylko lakier i finito prawie.

Tak z innej beczki. Jest jakiś klej do klejenia pomalowanych  plastikowych części, który nie zostawia śladów ?.

 

Ja mam podobny problem z kalkami GioDecals do Boeinga 737. Pierwsza partia sie rozpadała a druga jest chyba z ceraty. Kupiłem właśnie do nich płyn Bilmodela

Edytowane przez Tazman79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był zainteresowany to fiolkę 3 ml. mogę odstąpić.Kupiłem w Libercu buteleczkę 25 ml. i chyba mi wystarczy do końca mojej przygody z klejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Xmen napisał:

Gdybyś był zainteresowany to fiolkę 3 ml. mogę odstąpić.Kupiłem w Libercu buteleczkę 25 ml. i chyba mi wystarczy do końca mojej przygody z klejeniem.

Jak co , to jestem chętny. Napisz na pw szczegóły  ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowal76 napisał:

Tak z innej beczki. Jest jakiś klej do klejenia pomalowanych  plastikowych części, który nie zostawia śladów ?.

 

Cały czas kibicuję.

Edytowane przez kjp_a_man
Styl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie będzie!
Nie mniej jednak, zdaje się że (niestety) miałem rację pisząc o tym, że granatowy ze statecznika będzie nieco przebijał na białe koło z żurawiem...
  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Nie mniej jednak, zdaje się że (niestety) miałem rację pisząc o tym, że granatowy ze statecznika będzie nieco przebijał na białe koło z żurawiem...
  


To teraz to po ptokach, białe kółko trzeba było pod kalką wymalować. Albo całość pyknąć od szablonu :) 492775def5efc7a15efc67191a4d182a.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kowal76 napisał:

Kółko wcale tak nie prześwituje. Jest inny odcień białego. Farba na modelu  natomiast, t o ultra biel Cool white. 

Wcale nie po ptokach kolego, bo to jeszcze nie koniec.

W sensie, że uda się zamalować ten "inny odcień białego"? Trochę to trudne będzie ale nie widzę innego sposobu na ujednolicenie tych białych kolorów.

Można było też psiknąć niebieskim dookoła okienek - średnica okien kalki jest ciut większa niż okien w modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kowal76 napisał:

Mam tyle roboty

Będzie kasiorka na modele ?? .

Model coraz ładniejszy . Logo Lotu najładniejsze na świecie ?? .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.