Skocz do zawartości

MiG-27 Academy 1:72


AstarSeran

Rekomendowane odpowiedzi

Malowany farbami olejnymi revella (ciemna zieleń, numeru zapomniałem oraz metalizer 99) oraz akrylowymi humbrola (brąz 29, czerń 33 oraz błękit 157), pierwszy model w którym zdecydowałem się na eksperyment z preshadingiem ołówkowym. Model sklejony po prawdzie już w listopadzie, ale niedawno poddałem go kilku poprawkom mającym trochę poprawić jego wygląd, zatem to dobry moment, aby pokazać końcowy efekt. Sam model generalnie dość rozczarowujący. Największy mój zarzut to łączenie przedniej i głównej części kadłuba, na linii styku wlotów powietrza do silników i centropłata, górne powierzchnie wlotów były płaskie, nie przylegały w żaden sposób do drugiego elementu przez co tworzył się wyraźnie widoczny "schodek", w zestawie nie było żadnej części mogącej ten efekt zniwelować więc ładnie wyprofilowane powierzchnie wlotów musiałem sobie wyrzeźbić sam ze szpachli. Miejsce montażu tablicy przyrządów osadzone jest tak głęboko, a sama tablica tak mała, że po sklejeniu całości jest praktycznie niewidoczna, montaż zbiorników paliwa na ruchomych częściach skrzydeł również pozostawia wiele do życzenia, bo podwieszenia nawet po całkowitym rozłożeniu skrzydeł nie są równoległe do osi podłużnej modelu i zwrócone są skośnie. To niestety widać. Poniżej galeria.

GnxVNLY.jpg

K21H3t6.jpg

248xxDg.jpg

Spód, dobrze widoczne rakiety powietrze-powietrze (prawdopodobnie R-73, podobieństwo niestety bardzo luźne) oraz działko GSz-6-30

K7VvWAe.jpg

iGdG1wT.jpg

Hy6TMC8.jpg

Zbliżenie na kokpit, jakość kalkomanii również nie powala, mimo potraktowania zmiękczaczem nadal się błyszczą, być może konieczne będzie pokrycie tego lakierem, ponadto w modelu nie ma odwzorowanego opancerzenia kabiny, która w MiGu-27 była osłonięta z obu stron dodatkowymi płytami pancernymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AstarSeran napisał:

mimo potraktowania zmiękczaczem nadal się błyszczą, być może konieczne będzie pokrycie tego lakierem

Wygląda na to, że przyczyną błyszczenia jest położenie kalkomanii na matową powierzchnię. 
W takim przypadku położenie lakieru nic nie pomoże, bo pod kalkomanią jest po prostu powietrze. 

Cytat

rakiety powietrze-powietrze (prawdopodobnie R-73


Obstawiam jednak, że to rakiety R-3 / R-13

AA-2-Atoll.jpg

Edytowane przez Grzes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzes napisał:

Obstawiam jednak, że to rakiety R-3 / R-13

Ta rzeczywiście mogłaby się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten model w latach 90 i jest to podejrzewam kopia modelu Hasegawy tyle, że z wklęsłymi liniami podziałowymi. Bardzo dobrze go wspominam. Poza wymienionymi  przez Ciebie babolami ten model bardzo dobrze go wspominam. Fajnie się sklejał i nie było kłopotów ze spasowaniem. Model ten stanowił fajne uzupełnienie modelu Miga-23MF z Hellera/Airfixa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Miałem ten model w latach 90 i jest to podejrzewam kopia modelu Hasegawy tyle, że z wklęsłymi liniami podziałowymi.

Tak, dokładnie. Też jak przeglądałem modele z Hasy to zwróciłem uwagę, że to praktycznie ta sama wypraska, tylko kalkomanie trochę lepsze i bardziej szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig napisał:

Ten model to przeryta Hasegawa z mnóstwem błędów. Zvezda ma lepszy w swojej ofercie, choć też nie pozbawiony błędów.

No to podobnie jak U-2 będący przerytym Airfixem. W porównaniu z modelem Zvezdy to już bardzo stary zestaw więc nie ma co się dziwić, że gorzej wypada w porównaniu zestawem rosyjskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

No to podobnie jak U-2 będący przerytym Airfixem. W porównaniu z modelem Zvezdy to już bardzo stary zestaw więc nie ma co się dziwić, że gorzej wypada w porównaniu zestawem rosyjskim.

Ze Zwiezdy zasadzam się na MiGa-23MLD, MiG-27 nigdy mnie jakoś bardzo nie interesował, wziąłem go bardziej z przypadku bo akurat lokalny sklep, w którym się zaopatruję nie miał na stanie żadnego modelu MiGa-23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, abtb napisał:

23-ka ze Zvezdy też jest wypukła, i do ewentualnego przerycia

Mi to nie przeszkadza

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Staryfajter1954 napisał:

Linie wypukłe to jeszcze nie koniec świata i można je polubić albo przynajmniej zaakceptować.

Kleiłem już Crusadera z hasy z wypukłymi liniami (zdjęcia pokażę niebawem), nie było źle, ja też nie używam za bardzo washa więc nie jest to jakiś duży problem dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.