Skocz do zawartości

F-14A Tomcat 1/32 - renowacja ...


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

Niezłe mydło te linie podziału. Nie szkoda tyle hajsu na kokpit do tego ulepa? Moim zdaniem ulepa potraktować jak ulepa, obok kupić, zrobić i postawić F-14 np. z Trumpka, tam już jest sens pchać dodatki.

Edytowane przez Tap-chan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rudolf24 napisał:

Jeśli planujesz robić otwartego Kota to te elementy są bardzo widoczne-wiem bo 1:48 😉

Przy 1/32 wszystko jest bardzo widoczne łącznie z wnętrzem kabiny nawet przy zamkniętej owiewce 🙂 Scratch a i owszem, ale  wtedy ugrzęznę na lata 🙈

No nic - jqde na wakacje to sobie przemyślę temat  🙂

 

No wiem @Tap-chan, że słaby sens pchać dodatki w ten model ale jego tez się da wyprowadzić "na ludzi" 🙂  Pytanie raczej czy mi się chce i czy nie odpadnę w czasie walki...  Ale z drugiej strony jak mnie zmęczy, to zawsze mogę przeskoczyć na któryś z równoległych projektów  🙂

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dobrze jest jak model trzyma poziom, wyborny kokpit i do tego kiepski detal zewnętrzny może się wizualnie gryźć. Chyba, że malunkiem odwalisz jakąś wirtuozerię, ale w 1/32 może nie przejść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tap-chan napisał:

No ale dobrze jest jak model trzyma poziom, wyborny kokpit i do tego kiepski detal zewnętrzny może się wizualnie gryźć. Chyba, że malunkiem odwalisz jakąś wirtuozerię, ale w 1/32 może nie przejść.

 

Nom... skala zobowiązuje... zobaczymy  🙂 Na razie jeszcze nie kupilem  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2022 o 12:10, burzatg napisał:

Taki był plan, no ale jak go zobaczyłem, no cóż...minęło trochę czasu.

Na szczęście mam jeszcze dwie nieruszone wycinanki od Hala. Koncepcja na nie jest by bryłę zbudować z kartonu a w środek wrzucić żywicę + dysze.

Ale to śpiewka przyszłości.

A tu z chęcią popatrzę co się będzie wyprawiać.

Powodzenia!

Widziałem tak zbudowanego Me-262B. Efekt bardzo fajny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 21:10, Psar77 napisał:

Przy 1/32 wszystko jest bardzo widoczne łącznie z wnętrzem kabiny nawet przy zamkniętej owiewce 🙂 Scratch a i owszem, ale  wtedy ugrzęznę na lata 🙈

No nic - jqde na wakacje to sobie przemyślę temat  🙂

 

No wiem @Tap-chan, że słaby sens pchać dodatki w ten model ale jego tez się da wyprowadzić "na ludzi" 🙂  Pytanie raczej czy mi się chce i czy nie odpadnę w czasie walki...  Ale z drugiej strony jak mnie zmęczy, to zawsze mogę przeskoczyć na któryś z równoległych projektów  🙂

Kibicuję temu projektowi. Czasem wystarczy jedynie dobrze posklejać model i pomalować a efekt nas mile zaskoczy. Jeśli masz lepszy model to nie pakuj siè w dodatki tylko sklej i porządnie pomaluj. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miejsca na kolejny model w 32 🙂 Nigdy nawet nie rozważałem kupna Takiego monstrum 🙂 Ale tego dostałem i przeciez go nie wyrzucę skoro już się wziąłem za odnawianie  🙂

W każdym razie siedzę i rozmyślam przy lekturze jakie środki zaangazuje w ten projekt  😄

 

received_1041680523136292.thumb.jpeg.037d6bab21ef03abd040a7ee780bab6b.jpeg

 

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Psar77 napisał:

Nie mam miejsca na kolejny model w 32 🙂 Nigdy nawet nie rozważałem kupna Takiego monstrum 🙂 Ale tego dostałem i przeciez go nie wyrzucę skoro już się wziąłem za odnawianie  🙂

W każdym razie siedzę i rozmyślam przy lekturze jakie środki zaangazuje w ten projekt  😄

 

received_1041680523136292.thumb.jpeg.037d6bab21ef03abd040a7ee780bab6b.jpeg

 

Kłamane foto. Przecież tam nawet żadnego parawanu dookoła nie ma.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tap-chan napisał:

Kłamane foto. Przecież tam nawet żadnego parawanu dookoła nie ma.

 

Na szczęście są jeszcze kraju gdzie ten niecny parawanowy proceder nie dotarł :)

Jak wrócę to się rzucam na kokpit zestawowy - zobaczymy co z niego wycisnę  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Psar77 napisał:

...W każdym razie siedzę i rozmyślam przy lekturze jakie środki zaangazuje w ten projekt  😄

 

received_1041680523136292.thumb.jpeg.037d6bab21ef03abd040a7ee780bab6b.jpeg

 

:hmmm:To i ja zasiadam w niepewności co tutaj się będzie działo, bo mi tu pachnie zamiarem przeróbki "eFa-14-ego" na Sokoła:benc:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Slawek_26869 napisał:

:hmmm:To i ja zasiadam w niepewności co tutaj się będzie działo, bo mi tu pachnie zamiarem przeróbki "eFa-14-ego" na Sokoła:benc:

 

W sumie by się dało. Po odcięciu kadłuba między poduszkami kształt byłby podobny.

HTB1appTSFXXXXXuXpXXq6xXFXXXt.jpg.6f41b469818d2138790c2fe30d7af9a0.jpg

 

starwarsmillenniumfalcon3dmodel_04.jpgC2A353B4-E8C4-4CA4-ABFC-4B933420B818Large.jpg.68b96f9bba07d4a7d1d1444a05bbb941.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Tap-chan napisał:

W sumie by się dało. Po odcięciu kadłuba między poduszkami kształt byłby podobny.

No akurat nie tego Sokoła miałem na myśli, jako i czasopismo widoczne na zdjęciu również nie o tym Sokole ma artykuł:czytaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami naprawdę projektowi szczęście sprzyja 🙂 Dzięki Radkowi stałem się posiadaczem niekompletnego zestawu Revella, który leżał u niego przez kawał czasu wlasnie po to, by dzisiaj stać się częścią tego projektu i sprawić, że postanowiłem zmienić trochę kierunek w jakim będzie zmierzał 🙂

W ogóle, to okazało się, że @radziu_82 to ziom z sąsiedniego osiedla więc w posiadanie zestawu wszedłem niedługo po tym jak odczytałem wiadomość  🙂

 

received_464118772191664.thumb.jpeg.2eafd941711d748cf7d98e0fb94a22d1.jpeg

 

Szybka inwentaryzacja wykazała...

 

received_1008280446556561.thumb.jpeg.c34985d24df364319972e58eeb72fdcd.jpeg

 

... że muszę odzyskać tylko przednią część kadłuba a konkretnie tyle 😄

 

received_1466129930491645.thumb.jpeg.c2bfa5324d9b142f293b9719029a9f48.jpeg

 

Cała reszta jest kompletna. Co więcej, w pudełku są też zestawowe kalki w bardzo dobrym jak na swój wiek stanie :

 

20220625_165810.thumb.jpg.0ba03679f50eec514eeaa2ced9e173b8.jpg20220625_165820.thumb.jpg.4a0c1be875271320ad25e12927978b5f.jpg

 

Poddam je naświetlaniu (pogoda sprzyja) I tak sobie myślę, że jeżeli trochę zmniejszy się to zażółcenie filmu to skleję model OOB w malowaniu VF-124, o takim o:

 

f-14a-vf-124-jp-4244.jpg.c2e6f50fb3d6bb8d76a342b6ea0ee0e5.jpg

 

...a kalki JR i kółka staną się przyczynkiem do zakupu F-14 z Tamki 😁 No to do roboty 💪

Edytowane przez Psar77
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barszczo napisał:

Rękę bym sobie dał uciąć że wręcz przeciwnie jak wszystkie stare Revelle 😂 .

Nie wszystkie modele Revella posiadają linie wypukłe. Tak od połowy lat 90 Revell wprowadzał modele z linaimi wklęsłymi choć jeszcze dzisiaj można naciąć się na modele starszej generacji z liniami wypukłymi i dlatego należy uważać co się kupuje by potem uniknąć rozczarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.