Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panzer IV
- wlasnie ten mi bardzo odpowiada - duze boczne ekrany - bardzo ladnie zaslaniaja ta drobnice podwozia, a i ogniwek mniej jest do zrobienia.

Jak masz przyklady jakiegos fajnego malowania (rzut boczny) to podeslij.

Tylko mi jest FS potrzebny - bo kolorki musza byc dokladnie dokladne.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies inne propozycje ?

A moze bysmy stworzyli cos zespolowo? Podjal by sie oteksturowac np taka pokrake?

comanche.jpg

Akurat nie mam pod reka zadnego lepszego rendera tego modelu, bo to jest zamierzchly projekt z czasow studenckich, ale nigdy nie doczekal sie finalizacji. Nie mam w tym momencie zainstalowanego 3D Studio, ale tak naprawde smiglowiec jest w duzo bardziej zaawansowanym stanie. Musialbym tylko go troche dopiescic, kilka szczegolow dopracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ten mi bardzo odpowiada

Jak masz przyklady jakiegos fajnego malowania (rzut boczny) to podeslij.

Tylko mi jest FS potrzebny - bo kolorki musza byc dokladnie dokladne.

 

 

Idelany wybor Co do ogniwek to jest ich w wersji H 99 z kazdej strony wiec nie wiem czy tak malo jesli chodzi o malowanie, to wcale nie trzeba daleko szukac dzis wlasnie wpadlem na ten watek bardzo fajne malowanka.

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=736

 

Gdybys potrzebowal jeszcze jakis zdjec, to mam calkiem sporo na dysku, wiec sluze pomoca!

 

..............

przepraszam za brak polskich znakow, ale mam problemy z kompem. ledwo to to dziala i oczywiscie nie wyswietla polskich znakow :( Juto chyba format twardziela:) na szczescie czlowiek wymyslil nagrywarke i bezcenne dane przetrwaja :P ehh ten windows...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o malowanie, to wcale nie trzeba daleko szukac
- genialnie To brakuje mi jeszcze tylko rzutu bocznego "H" z fartuchami i oczywiscie FS (ale moze FS sam gdzies znajde w sieci).

Masz Radek Filipek taki rzut gdzies na dysku w postaci cyfrowej ?

 

wiec sluze pomoca!
- no to trzymam Cie za slowo. Przygotuj sie na zapchanie skrzynki - gdy zaczne robic IVH

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo mam tabele z FS na RGB rozpisana. Co daje mi mozliwosc dokladnego odwzorowania koloru (zaraz mi ktos wytknie ze przy CMYK'owaniu i tak sie to zmieina), a tak na oko dobierac kolorki to efekt moze byc rozny - wiadomo karta, monitor, skaner, zdjecie - wszystkie te elementy moga bardzo przeklamywac. Obecnie prowadze jednak wewnetrzna walke o odejscie od rygoru stosowania FS - moze sie uda ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie masz racje z tym przelicznikiem FS->RGB. RGB to zawsze RGB. Pytanie tylko, czy jak ktos tworzyl taka tabele, to czy dobrze odwzorowal palete FS. Wiesz, ja tez taka tabele moge zrobic. Zeskanuje sobie jakis wzornik FS i pobrobkuje pipetka wszytki kolorki. Tylko czy to bedzie prawdziwe odwzorowania? Zawsze istnieje jakies ryzyko przeklamiania, bo skaner mam, jaki mam (czyli nie mam zadnego, ale za to zdjecie moge apartem wzornikowi zrobic )... No chyba, ze ktos to jakims spektrografem, spektrometrem, czy innym ustrojstwem pomierzyl... A i tak taki pomiar jest obarczony jakims marginesem bledu... Idac dalej tym tokiem rozumowania, moglbys poporstu pobierac kolor z dostepnych ilustracji. Kolejne pytanie, jakie sie nasuwa, to czy ewentualne przeklamania beda na tyle zauwazalne, ze ktokolwiek moglby sie doczepic? Zmierzam do tego, ze Twoja wewnetrzna walka jest chyba troche nieuzasadniona, bo tak, jak pisalismy gdzies w sasiednim watku, to ma sie Tobie podobac. No... Chyba ze robisz takie ilustracje dla kogos, do jakichs papierowych wydawnictw. Wlasnie. Robisz? Ze sie obiawiasz zmian przy CMYKowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jest jakas tam odmiana spektrometru, a dokladniej mowiac, spektrofotometru.

No i jest jeszcze densytometria, to jest jakies badanie kosci na osteoporoze, czy jakies inne cholerstwo... I chyba nas, modelarzy nie dotyczy za bardzo, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy jak ktos tworzyl taka tabele, to czy dobrze odwzorowal palete FS.
- ale to juz bedzie na tego ktosia - jego wina
Zmierzam do tego, ze Twoja wewnetrzna walka jest chyba troche nieuzasadniona
- tak chyba trzeba bedzie olac FS

 

Zawsze mi sie podobaly wielkie squadron printy - tak to bedzie drukowane - jakies male naklady.

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to bedzie drukowane - jakies male naklady.

To prosze mnie wpisac na liste oczekujacych. Zebym sie zalapal na ten maly naklad.

 

Kurde, zaraz nas tu Grzesio pogoni z pala za robienie mu smietnika w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znam coś jeszcze lepszego - kolory RAL rozpisane na RGB
- GENIALNIE !

Dzieki Tomek

 

To kolejne pytanie za 100pkt.

Czy ktorys "IVH" szczegolnie sie wyroznil ? Jakies "As" pancerny na nim walczyl lub zaloga jednego czolgu rozwalila/zatrzymala dywizje IS'ow ?

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.