Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Poszukuje dokumentacji na temat artylerii p-lot umieszczanej na niemieckich transporterach półgąsienicowych z II WŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest coś takiego jak google. A po drugie, lepiej żebyś sprecyzował, o co Ci dokładnie chodzi, bo Niemcy mieli tego sporo...

 

PS: "Przeciwlotnicza" piszemy razem, więc masz błąd w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje dokumentacji na temat niemieckiej broni przeciw lotniczej umieszczanej na transporterach półgąsienicowych podczas drugiej wojny światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym rozpocząć prace nad "sd.kfz. 251/2 Ausf. c", którą wygrał mi w konkursie zimowym mój szwagier. Nie wiem czy pomalować go na kolor Wehrmacht Grun jak to zwykle były malowane "Panzery", czy tak jak radzi "Dragon": Darek yellow lub Field gray (Farby Model Master)

Czekam na podpowiedzi.

Chciałbym wystawić relacje z prac na forum, i nie chciałbym wystawić się od początku na ostrą krytyke.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb: -Ściśle mówiąc to nie do lata, a do wiosny. Dyrektywa zastosowania Wehrmacht Olivie wydana została w lutym '43, więc licząc poślizg w realizacji bezpieczny termin to bardzo wczesna wiosna. Po drugie- jak już piszesz o dziwnych nazwach kolorów to sam się trzymaj oryginalnych nazw. Nie Panzer Grey, a Panzer Grau- to z niemieckiego jest......

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuję Pactry. Lepiej Vallejo albo Gunze Sangyo.

 

EDIT: A jeśli chodzi o malowanie to machnij pojazd na Dunkelgelb, a potem "wężyki" brązowe i zielone i masz bardzo ładny pojazd. O ile mnie pamięć nie myli, pojazd śmiało może pochodzić z walk z powstańcami warszawskimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzik730: na pewno masz racjez tymi nazewnictwem, ja modelarstwem zajmuje się troszkę krócej od ciebie, chociaż, grey a grau to tylko kwestia tego jaki kto język woli.

Ale wielkie dzięki, bardzo mi pomogłes!

 

Jakub Slęczka: Ja zaopatruje się u takiego miłego, fajnego goscia, ale on ma tylko Pactrę. Zresztą ja mieszkam w miasteczku w którym nie ma takiego dobrego zaopatrzenia w artykuły modelarskie.

Dzięki za pomoc. Na pewno zapamiętam sobie twoją opinię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resztą ja mieszkam w miasteczku w którym nie ma takiego dobrego zaopatrzenia w artykuły modelarskie.

A zamówić w internetowym sklepie nie chcesz???

 

PS: Tutaj masz ciekawe i znane zdjątko tego pojazdu z walk w Warszawie '44: KLIKNIJ TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bym musiał pomysleć jak będzie matki boskiej pieniężnej.

A strona którą mi podesłałes jest swietna. pewnie bede korzystał.

---------

Korzystaj z opcji "edytuj" przy poście jeżeli chcesz coś dodać po chwili. Już 3 raz w tym temacie łącze Twoje posty.

moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzik730: na pewno masz racjez tymi nazewnictwem, ja modelarstwem zajmuje się troszkę krócej od ciebie, chociaż, grey a grau to tylko kwestia tego jaki kto język woli.

Ale wielkie dzięki, bardzo mi pomogłes!

Moja wypowiedź kierowana była do Seba, który widzę, że strasznie przywiązuje wagę do nazewnictwa, więc niech poprawnych form sam się trzyma. Zapomniałem zaznaczyć CYTUJ w tamtym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W przerwach między lepieniem sdkfz 252 zacząłem zbierać się do bergehetzera>

I tu moje pytanie czy takie malowanie ma w ogóle sens??

Left.jpg

Top.jpg

 

znalezione na:http://ww2drawings.jexiste.fr/Files/1-Vehicles/Axis/1-Germany/07-Others/Bergepanzers/Bergepanzer38(t).htm

 

Dziwi mnie nieco kolor wnętrza i ogólny dobór barw, malowanie z lutego 45'.

Jeżeli ktoś ma jakieś schematy bergehetzer'ów przyjmę z przyjemnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wydumany. Nie jestem ekspertem od późnowojennych wzorów kamo, ale te białe wężyki coś mi nie pasują. No chyba, że to z walk w Ardenach. Połącznie minia (tak to wygląda) z bielą na pojeździe z bazowym DG (a przecież te Bergehetzery to produkt praktycznie z końca wojny, więc raczej powinny mieć bazowego olivgrina albo minię z małymi wężykami DG) wydaje się dość mało prawdopodobne. Odwiedzałem (przypadkiem, akurat googiel ją wyrzucił) kiedyś podlinkowaną przez Ciebie stronę w poszukiwaniu malowania dla jedynki. Do tablic barwnych trzeba mieć dystans, może się okazać, że to malowanie jest "radosną koncepcją" grafika, który je robił (tak jak często się zdarza w kolorowankach z Militariów). Na Twoim miejscu sugerowałbym się raczej fotkami z BMM, trochę ich w necie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze na pewno w minii. To pojazd produkcji BMM, z lutego '45, jeden z pierwszych finalnych Bergepanzerów 38(t).

 

A plansza to jakaś fantazja na temat - przede wszystkim ten wzór był ostrokrawędziowy i malowany od szablonów. Plamy też różnią się od tych na oryginalnym pojeździe.

 

Standardowo, powinien być to standardowy kamuflaż 3-kolorowy na bazie minii. I na taki też wygląda na zdjęciach tego pojazdu.

 

Z tym, że źródła donoszą, że część Hetzerów z BMM w okresie zimowym miała fabryczny kamuflaż Rot RAL 8017, Dunkelgelb RAL 7028, Weiß RAL 9002 + Olivegrün RAL 6003 na dolnych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zdjęcia tego pojazdu??

 

Wychodzi na to ,że cały pojazd malowano na minię z dopełnieniem dunkelgelb i bieli...

dziwne bo: "Od listopada 1944 roku jako kolor bazowy stosowano RAL 6003 zaś kolor RAL 7028 był barwą uzupełniającą."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Od listopada 1944 roku jako kolor bazowy stosowano RAL 6003 zaś kolor RAL 7028 był barwą uzupełniającą."

 

Jakby było tak prosto to nie byłoby tylu dyskusji o malowaniu :>

 

Zdjęcia są praktycznie w każdej publikacji o Hetzerach (Militaria, Osprey itd.) - ale na moje oko pojazd ma standardowy kamuflaż miniowo-zielono-żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.