Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam wszelkich informacji a przede wszystkim zdjęć Carro Armato M11/39, szykuję się do wykonania modelu tego ciekawego czołgu, ale mam bardzo skąpą dokumentację (i zero pomysłu na jego pomalowanie).

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

robię właśnie model Wespe z Revella (1/76) i chciałbym się przy nim pobawić spawami. Dlatego byłbym wdzięczny za fotki i informacje, gdzie takowe spawy winny się znajdować, bo mam kilka fotek, ale nie jestem pewny występowania spawów w kilku miejscach.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za pomoc! Pierwszy link okazał się bardzo przydatny.

 

To fajnie.

 

Daj kilka fotek z pracy to chetnie podpatrzę. Mam ten sam model ale leży w kartonie i czeka. Jedynie go rozpakowałem.

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

droga wycieczko. Zakupiłem sobie modelik wyżej wymienionego pojazdu w skali 1/72. Model z Firmy LEE. Posiada on ogromną ilość uproszczeń (układ jezdny z gąskami odlany jako całość, brak wielu rzeczy) co mi z lekka nie pasuje.

Czy ktoś z was dysponuje może planami tego pojazdu? pytałem już gugelskiego, ale poza zdjęciami archiwalnymi oraz wykonanych modeli nie mi nie wynalazł...więc jak? pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planami niestety nie poratuję .Ale czy nie lepiej by było zainwestować w konwersję żywiczną CMK+model np.Revlla .Razem wychodzi co prawda ok.75pln. ale za to nerwy i nakłady pracy mniejsze.A tak poza tym to co to za zwierzę firma LEE Pewnie chińszczyzna jakaś(bo chyba to nie ci od ciuchów )?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie..LEE to chińszczyzna, ale szczerze powiedziawszy konwersja CMK jest pełna błędów (tak twierdzi autor repliki w ostatnim Modelu Redukcyjnym) - to raz.

dwa - trochę mi się nie uśmiecha ładować kupę forsy w modelik a poza tym chcę trochę się pobawić w dorabianie elementów.

podwozie (koła i biki wanny idelanie pasują od pantery ESCI, która posiadam i już przymierzałem).

plany mi głównie potrzebne do zrobienia bardziej realnego lemiesza, wciągarki i pierdół zewnętrznych...a może jutro się skuszę na małego in boxa tej berge panthery od chińczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z panzer III to najczęściej były spotykane: ausf G, ausf J i ausf H a z panzer IV to ausf E, ausf F1 oraz FII i ausf G, może to nie są wszystkie ale spotykane naczęściej.

 

pz3jd.jpg

 

Więcej na:http://www.klub.chip.pl/krzemek/galeria.htm

 

A Jagdtiger-y były malowene normalnie czyli: białą farbą zmywalną lub wapnem.

 

009_jagdtiger.jpg

 

jagtigerkol.jpg

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer III w Afrika Korps - ausf. N , M , F to napewno. Wiecej nie mam info.

 

Panzer IV w Afrika Korps - ausf. D , F ( zarówno F1 i F2) , G .

 

Jezeli chodzi o Jagdtiger'y w zimie 1945 to nie mam informacji zeby je specjalnie przemalowywali. Wiem o kamuflazu takim jakie jest pokazane na fotkach z muzeum w Aaberdeen .

Choc znalazlem jedno zdjecie mowiace zupelnie co innego. Niestety czarno-biale. :-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer III w Afrika Korps - ausf. N , M , F to napewno. Wiecej nie mam info.

 

Panzer IV w Afrika Korps - ausf. D , F ( zarówno F1 i F2) , G .

 

Jezeli chodzi o Jagdtiger'y w zimie 1945 to nie mam informacji zeby je specjalnie przemalowywali. Wiem o kamuflazu takim jakie jest pokazane na fotkach z muzeum w Aaberdeen .

Choc znalazlem jedno zdjecie mowiace zupelnie co innego. Niestety czarno-biale. :-((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer III - G, H, J, obie armaty), L, M, N, oraz PzBefWg (dowódcze) na różnych wersjach (nie wiem czy Panzer III K - dowódczy specjalny) był.

Panzer IV - D, E, F1, F2, G

 

To było w Afryce.

A co do Jagdtigera to podobno niekoniecznie dawali mu biały wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może wymiary (wys. szer. ale bez kół ,wys komina itp ) Niemieckiej kuchni polowej z IIww? Produkowana jest przez tamiya'e w 1/35 nazywa się chyba hf 14 czy hf 13. Jak ktoś ma ten model może go zmierzyć go i podać wyniki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Dragon albo AFV wypuścił tą wersje w 1:35, wejdź w sklep internetowy najlepiej mojehobby.pl lub jadarhobby.pl poszukaj nazwy i wpisz w google.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.