Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

Zgaduję, że chodzi ci o zdjęcia pokazowe prototypu...

Tych rzeczywiście jest wszędzie pełno...

 

Chodzi mi o zdjęcie konkretnego pojazdu z rysunku, jest to ponoć bergehetzer o nr 322519 wyprodukowany w zakładach BMM w lutym 45'.

Na jego podstawie firma "New Connections" stworzyła konwersje do hetzera Dragona. Podejrzewam,że zjej instrukcji jest to malowanie.

Jakieś zdjęcia więc muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzisz, Hetzery produkowano w Czechach, i uzywano z braku laku miejscowych farb o kolorach podobnych to standardowych. Malowanie tez sie roznilo od regulaminow niemieckich - plamy byly bardziej podobne to w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o zdjęcie konkretnego pojazdu z rysunku, jest to ponoć bergehetzer o nr 322519 wyprodukowany w zakładach BMM w lutym 45'.

 

Coś mi to nie gra - pierwszy późny pojazd z takimi modyfikacjami ("prototyp") miał Fgst. Nr. 322678.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Mam pytanie, czy ktoś wie z czego były produkowane niemieckie noktowizory do czołgów Panther? Chodzi mi o standardowy typ Fg-1250. Do tej pory byłem pewien, że obudowy reflektora podczerwieni i przetwornika były stalowe, ale ostatnio dostałem informację, że mogły być aluminiowe.

Czy ktoś orientuje się w tym temacie, niekoniecznie niemieckich noktowizorów, ale noktowizji w ogóle i mógłby się podzielić swoją wiedzą?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci mogę tylko powiedzieć że optyka dla podczerwieni była robiona z germanu, nie jestem pewien czy Niemcy tak robili, ale pewnie tak (germanu na pewno używali też w elektronice bo widziałem części z niemieckiego radia z II WŚ i były tam diody półprzewodnikowe z germanu).

Kamera na podczerwień ma takie soczewki (są czarne i nie przezroczyste dla światła z pasma widzialnego).

PS Mam nadzieje że nie napisałem bzdur ale optykę i fotonikę dopiero studiuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś miał styczność w wojsku z montowanymi na Kałasznikowach radzieckimi noktowizorami, zwłaszcza tych pierwszych generacji, bo jak wiadomo był to żywcem skopiowany sprzęt niemiecki. Być może były więc zbudowane z tych samych materiałów co niemieckie pierwowzory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witajcie.

Robię ostatnio Tigera I Medium z zimmeritem i chiałbym wykorzystać kalki przeznaczone do malowania pojazdu z 3/s.Pz.Abt.505, czyli zółty pasek na jarzmie, na nim czarny numer i taki konik z boku, a w instrukcji pokazane jest aby pomalować model tylko na piaskowy. Moje pytanie to czy mógłbym wykorzystać te kalki i pomalować czołg w zielono-piaskowym kamo tak jak tutaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Otto Cariusie słyszałem i tej charakterystyczej cesze jego czołgu też, ale nie skojarzyłem, że to takurat Tiger I mid :P. Z tą 217 też może byc problem, ponieważ koła w tym modelu są odlane w dwóch częściach i wycięcie pierwszego koła tak, żeby podwozie wyglądało dobrze jest nieco problematyczne.

Ogólnie to dzięki za pomoc

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ma ktoś fotki lub schematy malowania z tygrysami I (LATE) z 505 batalionu czołgów ciężkich SS?? Najbardziej interesują mnie tygrysy malowane w dunkelgelb i schokoladenbraun, ale pozostałe też . Jeżeli macie jakieś fotki dotyczące tego tematu to bardzo proszę o wklejenie ich tutaj. Jeżeli ktoś coś zna np. numery taktyczne i kamo to niech napisze co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skala72 koledze chodziło o tigera late czyli na stalowych kolach.

Zapomniałem młotka i obstukać. Nie wiem jeszcze co to late i frape, dopiero zacząłem czytać.

 

i schokoladenbraun,

To one też były malowane całe na ten brąz czekoladowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem(mało)nie istniały całe pomalowane a czekoladowy.Podstawowym prawie zawsze był jakiś kolor piasku np. dunkelgelb i na to szło komo o najróżniejszych kolorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.