Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o sprzęcie państw OSI do II WŚ...


Łukasz G.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 484
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znalazłem trochę inną wersje Sd.Kfz.251/17 Ausf.C

 

 

Problem w tym, że na zdjęciu które zamieścił skikut87 jest Sd.Kfz. 11...

 

Zdjęć taki Flakwagenów jest bardzo niewiele - kojarzę dwa, do tego były to pojazdy seryjne - pancerz jak w Sd.Kfz. 251 Ausf.D. Poza tym jeden taki pojazd sfotografowano w Budapeszcie, ale był wyposażony w Flakdrilling Socklafette, do tego IIRC w wersji stosowanej w Kriegsmarine.

 

Mam też jedno zdjęcie takiej 11 z haubicą Fe 18...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam model firmy Academy Flakpnzer IV i nie moge nigdzie znalesc informacji czy te pojazdy były używane w Stalingradzie na instrukcji malowania nic nie podano. Jeżeli posiada ktoś o tym informacje prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flakpanzer IV Academy to bodajże Wirbelwind, a one były produkowane od 1944. Jeżeli tak, to nie łapały się na Stalingrad.

Edit: Radek - byłeś szybszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Drugi post i od razu prośba o pomoc

Po roku czekania model Tristara Pzkpfw I Ausf A. trafił na warsztat. Z uwagi na to, że chciałbym aby model w jak największym stopniu odpowiadał rzeczywistości, oraz fakt, że w internecie zdjęć tego czołgu jak na lekarstwo, zwracam się do Was ekspertów z pytaniem o kolor wnętrza tego czołgu. Przeszukałem sporo wątków w internecie i stąd wiem, że wnętrza pojazdów niemieckich, z reguły malowane były na biało/kremowo. I pewnie nie miałbym tego pytania, gdyby nie instrukcja, która zbiła mnie z tropu. Napisane jest wniej wyraźnie aby CAŁE wnętrze pomalować panzer grey (czyli defakto kolor kamuflażu...). Proszę o jakąś fachową opinię znawcy, oraz jakieś zdjęcia wnętrza tego pojazdu, bo nie natrafiłem na takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szukam zdjęć Panzera IV w wersji H..

najlepiej gdyby zdjęcia pokazywały czołg w malowaniu Pustynnym

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć potrzebuję zdjęć a najlepiej rysunków wnętrza panther a mogąbyć inne wersje jakoś sobie poradzę mam podstawy czyli wnętrze kadłuba z s-model i panther italerki wnętrze nie jest chyba w pęłni dopasowane na stronce s-model jest napisane że to wnętrze do chyba tamyi ale od czego własna inwencja to ma byc mój pierwszy model nie z pudełka a tu klops bo mam braki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

 

Szanowni Koledzy, zwracam się z pytaniem na które sam nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, ani zdjęcia. Mianowicie chodzi mi o ZIMMERIT stosowany na Tygrysach Królewskich z wieżą Porsche. A dokładnie czy ten konkretny model wozu był używany bez ZIMMERITU. Wozy w wieżą Henschla, pod koniec działań już nie miały go nakładanego, jednakże z wieżą Porsche były wozami z początku produkcji.

Tak więc, jeśli posiadacie jakieś informacje w nurtującej mnie kwestii, lub zdjęcia, linki itp., to byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

M.Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładnie czy ten konkretny model wozu był używany bez ZIMMERITU.

 

Wszystkie seryjne pojazdy miały Zimmerit.

Prototypy nie były nim pokryte, ale też różniły się w pewnym stopniu od pojazdów seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam zamiar sobie takiego cudaka sprawić, lecz materiał archiwalny, który znalazłem nie zadowala mnie i tu prośba, czy posiada ktoś z was parę fotek tej maszyny

A tu dwa odnośniki (czyt. obrazy) do wyglądu Tigera (P):

41b1087b3a7c1d48m.jpg f2cd86405b44c7c0m.jpg

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu koła zapasowego? Po lewej, po prawej stronie? Sprecyzuj to troszkę, zrób mały szkic, bo znalazłem pełno zdjęć i nie wiem, które to może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radiostacja chyba była montowana z przodu na koszu, żeby siedzący w nim facio mógł ją obsługiwać. Tak przynajmniej wyglądało to w naszych "Sokołach". Nawet nie wiedziałem, ze Niemcy coś takiego też robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wczesniej to montowane były na koszu w tym samym miejscu co stelarz na bron ...czyli z PRODU NA KOSZU....JAK MOZESZ TO POKAZ TE zdjecia....bo ja nie moge znalesc zadnego a model tylko czeka az sie za niego wezne bo figurki juz czekaja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drodzy koledzy modelarze. Ostatnio kupiłem modelik elefanta italeri w skali 1:35. Teraz mam problem z wyszukaniem kamuflażu, wszędzie napotykam elefanty zimmeritem a zestaw go nie posiada (i nie jestem jeszcze na tyle doświadczony żeby robić go samemu). Poszukuję jakiegoś kamuflażu zimowego. Prosiłbym o pomoc w postaci kolorowych zdjęć lub rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.