Skocz do zawartości

BRDM-2, Trumpeter, 1/35


JFM

Rekomendowane odpowiedzi

Lekki opancerzony transporter rozpoznawczy BRDM-2  w malowaniu kompanii rozpoznania 7. batalionu dowodzenia 7. BOW  w latach 1990-1993 r.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

IMGP5018.JPG

IMGP5019.JPG

IMGP5020.JPG

IMGP5021.JPG

IMGP5024.JPG

IMGP5026.JPG

IMGP5027.JPG

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jest klimat, drżyjcie Duńczycy! A nie, drżeli przed 7 ŁDD i 6 PDPD parę lat wcześniej. Co do opon - zdjęcie jest zrobione po 1986 roku (emblemat 7-em na prawym ramieniu), aż dziwne że radzieckie opony tak długo dotrwały. Warto zapamiętać! Na fotce widać wyraźnie zimowe desantowanie (oficer w zimowej kurtce) - mocny klimat. Teraz się tego nie ćwiczy bo i nie ma czym...

Bardzo proszę o krótki opis robienia zapiaszczonych po desantowaniu opon - technologia, użyta chemia. Efekt wyszedł bardzo dobrze, chciał bym wiedzieć jak został osiągnięty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że się podoba, dziękuję.

W zasadzie chodziło mi o efekt zapiaszczonych kół od jazdy po wydmach, a nie bezpośrednio po desantowaniu. Co do technologii, to zmieszałem pigment A.Mig-3012 Sand z odrobiną A.Mig-3004 Europe Earth i A.Mig-3003 North Africa Dust + pare kropel A.Mig-2012 Sand & Gravel Glue + woda. Dość rzadkie błotko nałożyłem na koła, a następnie po wyschnięciu (4-5h) przetarłem opuszkami palców i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd zrobiony fajnie:super:, fajna modulacja.Zwłaszcza   podobają  mi się szczegóły, jak znaki priorytetu drogowego, czy sztyle do łopatek saperskich. Ale w tej beczce miodu łyżka dziegciu , strasznie kiepsko i sztucznie wyglądają te wściekłoniebieskie peryskopy , i tak samo sztucznie wygląda ta zestwowa lufa , jakbyś  wymienił tą zestawową lufę na wyrób polskiego Mastera o taki:   https://www.jadarhobby.pl/master-gm35011-135-lufa-rosyjskiego-karabinu-maszynowego-kpwt-tankoviy-p-43923.html

I zrobił przeźroczyste peryskopy byłby ideał. Pozdr. A.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Jacku,

jak wiesz dla mnie cymes ale stary problem, który wyszedł na forum "dawny Gdańsk": czy w tych latach 7 batalion dowodzenia używał czerwonych czy niebieskich kotwic?

Edytowane przez JMjr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2020 o 21:33, JMjr napisał:

Jacku,

jak wiesz dla mnie cymes ale stary problem, który wyszedł na forum "dawny Gdańsk": czy w tych latach 7 batalion dowodzenia używał czerwonych czy niebieskich kotwic?

Janku,

Skąd to pytanie, przecież podzieliłem się z Tobą zdjęciem, które mnie zainspirowało.

Ja osobiście nie mam wątpliwości, kotwice w 52.krozp/7.ŁDD i później krozp/7.bdow/7.BOW były bordowe. BASTA!

A Panom, którzy piszą, że niebieskie, brązowe czy pomarańczowe (ostatnio spotkałem się nawet z takim stwierdzeniem...?!?...), proponuję wizytę u okulisty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidzbark Warmiński 1989 rok ,oddelegowano nas na konserwację sprzętu /składowanie na długi czas,zaklejanie  włazów, luki ,woreczki absorbujące wilgoć/.Tam miałem okazje zobaczyć BRDM 2 z kotwicą na czerwonym ,bordowym tle.Nadmienię że pomagali nam też żołnierze oddelegowani z 7ŁBWOW. Ten fakt dobrze zapamiętałem gdyż bylem przeświadczony iż kolor powinien być niebieski /tła/ a był bordowy, dlatego fakt ten utkwił mi w pamięci.Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru kotwicy, to na forum dawny Gdańsk (zdjęcie z tego forum):

http://forum.dawnygdansk.pl/viewtopic.php?p=149454

-jest duży wątek na temat niebieskich beretów.  Kotwica w 23 Samodzielnej Kompanii Łączności powinna być  na pomarańczowym tle. Na zachowanym wozie z tej jednostki BTR-50, egzemplarz z muzeum w Drzonowie jest czerwona.  Transporter był jednak odnawiany i poddany konserwacji w 1995 roku.  BRDM pięknie wyszedł - mam go w planach (wersja rozpoznawcza i wersja chemiczna).  Szkoda tylko, że jest tak mało zdjęć pojazdów z LWP.

 

Edytowane przez robertmodelarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bordowa kotwica na tym BTR-50 PU jest z okresu kiedy z połączenia koirr, + 52krozp + 23kłącz powstał 7.bdow.

image.thumb.jpeg.fdb45ca2b562a3ba8a8ce63a58865947.jpeg

Edytowane przez JFM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.