Skocz do zawartości

A-4F Skyhawk , Eduard 1:144


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

Twój wygląda lepiej niż pana Dirka. Takie moje zdanie.

Co do łosza, jakim kolorem zapuściłeś? Bo jeszcze jest za ostro. W tej skali wszelkie linie podziału i są umowne i przeskalowane więc mocny i ciemny łosz daje nienaturalny efekt. Daj subtelniejszy kolor. Szary wpadający w niebieski. Jak zmieszasz szary nieco ciemniejszy od bazy to odrobinę Paneys Gray dodaj. Unikałbym brązów na szarym w tej skali. Szczyptę na białych elementach tak. Ale tylko tam. 

A tak poza tym to wymalowany jest bardzo fajnie!:super:

Fota dla przykładu co tam w liniach podziału widać. a-4_title.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hans.

Łosz na górze to  Deep Grey od miga , dól to mieszanka Deep Grey i dla rozjaśnienia dodałem jasno-zielony filtr AK.

Może masz racje z tym subtelniejszym podkreśleniem linii , coś wykombinuję. Mam w domu dwoje malarzy , wiec będę musiał zakraść się do pracowni i pobrać jakieś  schmincke do profanacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tutaj ptaszyna pokładu szuka... tak się właśnie zastanawiałem pisząc o CV-19 w dziale okrętowym. Urocze maleństwo - zazdroszczę precyzji. Mam jeszcze jedną fotkę z pokładu USS Hancock-a - A-4F z Attack Squadron 55, niestety bez daty:

1300734480_A-4FSkyhawkAttackSquadron55.thumb.jpg.5d687aa62df6ed1846b1f79f88d125fa.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już znalazła

 https://www.mojehobby.pl/products/1-144-US-Carrier-Deck-Korea-210-x-148mm.html#gallery_start

 

Dopiero widząc zajście zamieszczone przez ciebie , zobaczyłem że Platz dał jakiegoś gluta zamiast anteny na garbie.Dodatkowo umieszczając go złym miejscu.

Do ścięcia i do wymiany.

Tak więc podwójne dzięki Akuku.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zloty napisał:

Platz dał jakiegoś gluta zamiast anteny na garbie

No właśnie... To coś na samym środku garba modelu (nie wiem co to) w oryginale pojawiło się w delikatniejszej formie w 1975 r. Moim zdaniem bezpieczniej trzymać się konfiguracji z 1969 - antena radia UHF (wysoki słupek zaraz za kokpitem) i światło pozycyjne (bliżej ogona):

277668225_VA-164LadyJessie.thumb.jpg.f1b00cb606ae8050a8e59641c8cbd364.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pokład cacy. Ale ja bym rozważył zmianę reszty podstawki na jednolitą. Np w kolorze kadłuba okrętu, coś co by umownie imitowalo np metal. Teraz te pionowe pseudo słoje odciagaja wzrok i mylą. Jak ktoś nie wie, że na górze mamy deski pokładu to pomysli że to jakieś drewniane pudełko po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.