Skocz do zawartości

F-14D AMK 1:48


Qz9

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie poczekam aż ktoś to sklei i pokaże dupsko (modelu). Może ktoś nawet postawi obok Tamki, żeby proporcje pokazać. W ogóle to na tych zdjęciach poziom detali w kabinie jakoś nie porywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D PR-owo na pewno.

 

Jest jeszcze kwestia ceny, jak toto będzie droższe niż €65 to olewam. Z drugiej strony po GWH nie można się spodziewać w tej sprawie nic dobrego, skoro ich Tomcat w 1/72 jest o 30% droższy od F-15, to można podejrzewać, że z 1/48 będzie podobnie. Czyli cena europejska oscylująca w okolicach 450pln.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMK za chwile wywoła wielki shitstorm, bo będzie udowadnianie czy jest czy nie jest garbata czy tam ma własciwe wcięcie w talii czy tomcat przypadkiem nie wygląda jak ostro fotoshopowana latynoska gwiazda instagrama z implantami zadka wszczepionymi. Jesli to w ogóle kogokolwiek będzie obchodzić <ziew>

Tamka swoje juz sprzedała, mam na półce razem ze stara poczciwa hasegawa i nie mam potrzeby wspierania AMK ?  Jakby ktos chciał odstąpic ze wsojego zestawu rozłożone skrzydła to chętnie przygarnę ale kadłub zdecydowanie wole od tamiyki ?

 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy zamówili F-14D AMK w preorderze w chińskich sklepach: EasyHobby poinformował mnie, że będą wysyłać model razem z bonusowym zestawem uzbrojenia w jednej paczce.
Inna sprawa, to że transport tego ma kosztować ponad 200 zł, czyli ten Tomcat wyjdzie w Chinach grubo ponad 400 zł, znacznie drożej niż Tamiya. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Solo napisał:

Dla tych którzy zamówili F-14D AMK w preorderze w chińskich sklepach: EasyHobby poinformował mnie, że będą wysyłać model razem z bonusowym zestawem uzbrojenia w jednej paczce.
Inna sprawa, to że transport tego ma kosztować ponad 200 zł, czyli ten Tomcat wyjdzie w Chinach grubo ponad 400 zł, znacznie drożej niż Tamiya. :)

Oby celny nie złapał, bo wyjdzie prawie 500pln. A w Europie preorder po €70 (Hiszpania chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tap-chan napisał:

Oby celny nie złapał, bo wyjdzie prawie 500pln.

Nawet więcej. Z tego co pamietam, bo to już blisko 2,5 roku mija, za model zapłaciłem 385 dolarów, za transport napisali mi 405, przy obecnych kursach bankowych albo PayPal wyjdzie spokojnie 400 zł. Ale bez obaw, w Polsce powinno być taniej, to tylko te chore stawki za transport z Chin do Polski dają takie ceny. Oby tylko było warto, bo na zdjęciach ten zestaw wygląda tak sobie i do Tamki raczej nie ma startu. Jeśli u nas kosztowałby ze 300 zł to może miałoby to i sens, ale i tak pewnie będzie trudno dostępny, jak większość zestawów AMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce faktycznie ciężko dostać AMK, ale np we Francji, Niemczech czy Belgii nie ma z tym wielkiego problemu. Jeżeli AMK będzie za €65 to jeszcze się skuszę, jeżeli drożej, to mi się nie opłaca zwyczajnie. Nie dorzucają do zestawu pilotów, a przecież ten model jest stworzony do sytuacji, gdzie piloci są w środku. Czekam na wersję B, ale podejrzewam, że prędzej się doczekam kupienia tego z HB po promocji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hobbyeasy można Tomcata zamówić z transportem morskim i wychodzi w sumie circa 260 PLN za model, zestaw uzbrojenia i transport (sam transport to zaledwie ok. 55 zeta). Wiele razy już zamawiałem tą drogą i zawsze wszystko dotarło, a że 2-3 miesiące to dla mnie żaden problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.robotines.com/en/amk/8439-1-48-grumman-f-14d-tomcat-2-pre-order-please-read-before-purchase.html

€70, ale niestety przesyłka +13 (do BE) lub +19 do PL. Wychodzi na to, że do Polski i tak lepiej zamówić z Chin, bo jeżeli złapią na cle to wyjdzie dokładnie tyle samo, a jest szansa, że będzie prawie 100pln taniej. Belgia to inna sprawa, bo dochodzą koszty skarbowe oclenia +€20, więc jak złapią to €100 wyjdzie.

Ale widzę, że ten robotines zdrowo sobie liczy za AMK, po €10 więcej za model niż można tu dostać. Więc bez uzbrojenia, ale może za 65-70 będzie się tu dało kupić (z wysyłką). Tak czy siak wyszły nowe foty "krula tomkatów":

48567018401_4c30573d6e_b.jpg

O ile model wygląda fajnie to otyłość widać.

 

Edit

Mam też wrażenie, że na giełdach zaroi się od mixów kadłuba AMK ze skrzydłami Tamki, jeżeli będzie się dało je skrzyżować.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arcturus napisał:

W Hobbyeasy można Tomcata zamówić z transportem morskim i wychodzi w sumie circa 260 PLN za model, zestaw uzbrojenia i transport (sam transport to zaledwie ok. 55 zeta).

Dzisiaj ten F-14D kosztuje u nich 428 dolarów (2,5 roku temu ja zapłaciłem 348) i mam pewne wątpliwości czy przy takim zakupie jeszcze będą dorzucać do niego zestaw uzbrojenia. W końcu ten zestaw miał być tylko dla tych którzy kupili model w preorderze 2,5 roku temu, jako rekompensata za długie oczekiwanie na realizację zamówienia. Ale może wciąż jeszcze to uzbrojenie do niego dodają kto wie.
Co do ceny transportu to mi Chińczycy podali naturalnie koszty lotnicze, transport morski kosztuje 125 dolarów, czyli jakieś 65 zł, o ile ktoś chce czekać 2-3 miesiące na dostawę.
Swoją drogą jeszcze nie tak dawno temu za dostawę pudła z modelem płaciło się u nich 50-60 zł za transport lotniczy, a nie ponad 200, tak jak dziś...

image.thumb.png.775a911c9f9be004a3d89245da3c00de.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Solo napisał:


... transport morski kosztuje 125 dolarów, czyli jakieś 65 zł, o ile ktoś chce czekać 2-3 miesiące na dostawę.
 

image.thumb.png.775a911c9f9be004a3d89245da3c00de.png

Solo, gdzie takie tanie dolary?, chętnie kupię większą ilość po takim przeliczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo różnica jest naturalnie, ale naprawdę niewielka, tak przynajmniej wynika z tego zdjęcia. To co się działo na ARC w związku z tymi biodrami, wygląda mi teraz na zwykłą histerię.
Biodra AMK są ze 2 mm bardziej wypukłe niż te Tamkowe, a wklęsłość kadłuba tuż przed nasadą skrzydeł jest minimalnie mniejsza. A w ogóle to nie wiem czy możemy zakładać, że kształty Tamki są idealne, choć ponoć Tamka kupiła licencję i pewnie dostała plany od Northrop-Grummana.
Tak czy inaczej, nie widzę na tym zdjęciu niczego, co by w znaczący sposób psuło bryłę AMK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem- górne linie boczków. Dolne są takie same, ale w tamce (i rzeczywistości) górna różni się od dolnej, AMK ma je równoległe. Plus w tamce górna składa się z odcinków prostych, w AMK wszystko zakrzywione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tap-chan napisał:

Dolne są takie same, ale w tamce (i rzeczywistości) górna różni się od dolnej, AMK ma je równoległe.

Nie widzę tego, ale jeśli już, to chyba tylko na odcinku wklęsłym?

2 minuty temu, Tap-chan napisał:

Plus w tamce górna składa się z odcinków prostych, w AMK wszystko zakrzywione.

Tego to jużw ogóle nie widzę. Ja umrę szczęśliwszy, bo mi się zestaw AMK będzie podobać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

68697903_215726259392019_7553118190981611520_n.thumb.jpg.42ffa8ee0f96b2d7c1a9965090e3fe14.jpg

 

Między tymi kreskami poprzecznymi na Tamce są odcinki proste w górnej linii. Tam, gdzie jest ta kanciasta część Tamki linia AMK znika pod spodem, żeby znowu pojawić się przy poduszce. Zresztą, przyjrzyj się bokowi Tamki - miejscami wydaje się węższy, miejscami szerszy - to właśnie efekt niesymetrycznych linii bocznych. W AMK obie takie same i równoległe do siebie. Dla kogoś, kto nie przywykł do kształtów Tomcata nie będzie różnicy, ale dla tych którym sylwetka wryła się w pamięć to jest kaszana.

x.png.d5637b6ac5aebb413ee6cca37fef6d0f.png

Uważasz, że obie figury są takie same?

 

Edit.

Dodam tylko, że HB też ma asymetryczne krawędzie, więc AMK się wyłożyło. 

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tap-chan napisał:

Uważasz, że obie figury są takie same?

Nie, ale różnica jest tak mała że nieistotna dla mnie.

Szczerze - te rysunki które zrobiłeś kompletnie do mnie nie przemawiają. To jest model Tomcata i wygląda jak figura Tomcata, dla mnie tyle wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.