Skocz do zawartości

F-14D AMK 1:48


Qz9

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 16.10.2019 o 11:07, ESP napisał:

Z GWH skleiłem już jeden model (F-15C w 1/48) i jestem daleki od wynoszenia tej firmy na ołtarze. A w pudełku wydawał się idealny..

Akurat ich F-15 to wyjątkowa kupa jeśli chodzi o komfort montażu. Duzo baboli i koszmarnego montażu zwłaścza skrzydła kadłub i napływy z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

To dysze to jest jego wina. Pisze o tym. Tylko musiałbyś rozumieć co jest napisane. Z resztą w kilku innych miejscach pisze, że coś źle skleił i takie są potem efekty. 

Warto śledzić też warsztat Tomáša Peleja na MF, kleił kilka Tamek, więc ma porównanie. 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 23:56, mbrnnr napisał:

Warto śledzić też warsztat Tomáša Peleja na MF, kleił kilka Tamek, więc ma porównanie. 

Mógłbys podrzucic linka...proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tomcat w pudełku wygląda naprawdę imponująco, a ten gość do którego odniósł się Solo to jakiś fajtułapa modelarski, przecież to widać, że gość nie ma nawet odrobiny talentu do sklejania modeli co widać po dawkach kleju jakie daje, wszystko zaglutowane, że aż żal patrzeć przy takim zestawie, nie twierdzę, że model jest super spasowany no, ale ten mistrz mu raczej w tym nie pomagał ? Z drugiej strony w kwestii dysz, tego nadmiaru elementów raczej trudno wytłumaczyć w ten sposób, ale czy AMK by dało aż tak ciała? Ja wątpię, ale trzeba zaczekać do pokazania się innych warsztatów z budowy. W sumie to mój ulubiony samolot z lat wczesnej młodości (wiecie Top Gun i JAG ?), a jeśli cena w Polsce nie zabije to czemu nie, może kiedyś sobie go sprawię, choć wolałbym chyba jednak wersję A w takim wydaniu jak AMK, do tego 4x phoenixy, 2x sparrow i 2xsidwinder ??     

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on tych dysz przypadkiem za mocno nie wcisnął, żeby przydramatyzować? 

1572942119_05_3.JPG

Widać, że dysza wewnętrzna mocno wystaje poza zewnętrzną. A tak wygląda w oryginale:

images?q=tbn:ANd9GcR9vU6SDwEeL6DVO_D8Ej8

Więc wepchnął na chama i tyle. W kolejnym kroku będzie narzekał, że dysza wewnętrzna nie styka się z komorą dopalacza i brakuje tam ze 3-4mm plastiku. On je zlicował, a ta wewnętrzna powinna wystawać, żeby tworzyć rant do pozycjonowania elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tap-chan napisał:

A on tych dysz przypadkiem za mocno nie wcisnął, żeby przydramatyzować? 

1572942119_05_3.JPG

Widać, że dysza wewnętrzna mocno wystaje poza zewnętrzną. A tak wygląda w oryginale:

images?q=tbn:ANd9GcR9vU6SDwEeL6DVO_D8Ej8

Więc wepchnął na chama i tyle. W kolejnym kroku będzie narzekał, że dysza wewnętrzna nie styka się z komorą dopalacza i brakuje tam ze 3-4mm plastiku. On je zlicował, a ta wewnętrzna powinna wystawać, żeby tworzyć rant do pozycjonowania elementu.

No to wszystko wyjaśnia, to jakiś mega talent jest ? i raczej nie ma co się sugerować taką relacją z budowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

No oby, bo już byłem blisko decyzji  żeby się pozbyć tego szrota, póki ludzie się nie zorientowali ile to warte. :)

W sumie to zmieniłem zdanie, bo wszystko wskazuje na to, że to jest totalny bubel, a ja w ramach dobrego uczynku chętnie uwolnię Cię od tego problemu, za niezbyt wygórowaną kwotę, tak żeby mi się za utylizację taaakiego pudła plastiku zwróciło ?

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby model fajny ale z mechanizmem zmiennej geometrii skrzydeł sobie nie poradzili. Za 1/3 ceny można mieć hobby bossa co prawda z kilkoma bledami ale to jednak o wiele taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo jak już ci wspomniałem w PW wódki nie piliśmy to tez nie jesteśmy kolegami- więc przybastuj 

Po drugie primo naucz się czytać ze zrozumieniem

A po trzecie primo Ultimo 

Screenshot_20191129-212947_Drive.thumb.jpg.9e743ce83a5fcb984b967cb16118984f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiam się na czym polega ten problem z mechanizmem Krzysiu? Na obrazku który wkleiłeś widać dwa rodzaje skrzydeł. 

Brakuje Ci tego, że nie można sobie ze skrzydełkami poruszać? Rozumiem, że latasz samolocikami po chacie bziuuuu itp? Czy merytoryczne jest coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tap-chan napisał:

A jak ktoś chce sobie zmieniać ustawienie skrzydeł? W zależności od nastroju na przykład? Jednym przeszkadzać nie będzie, dla innych minus.

Jak widzisz Atlis ma swoja racje i jego racja jest racjejsza niz moja czy twoja. A tak na serio to placac taka kase za model w ktorym brak najbardziej charakterystycznego elemetu (gdzie stara italka 4 razy tansza ma) to lekka przesada.

Chociazby w celach przechowania juz gotowego modelu (np koniguracja do startu skrzydla rozlozone zajmie o wiele wiecej miejsca niz ze zlozonymi na polce) czy chociaz na czas transportu. 

A tobie Atlis naprawde doradzam przybastowac bo prowadzisz dzialania zaczepne i zaraz bedziesz plakal ze ty nic nie zrobiles i leci na ciebie fala hejtu. A jak nie potrawisz sie zachowywac jak dorosly to idz pan lepiej do piaskownicy i nie utrudniaj innym zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.