Skocz do zawartości

Spitfire mk.IXc Stanisław Skalski 1/48 Eduard


Adamo722

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o zgodnosc historyczną to masz rację usunę bomby bo zaczęto je zakladac w 1944r. Chodzilo mi o to, że prawdopodobnie samoloty zostaly przekazane do 145 dywizjonu RAF i braly udzial w działaniach śródziemnomorskich nad Sycylia i Wlochami.

Szukalem na ten temat informacji czy byly przemalowywane czy nie ale chyba gdzies widzialem w necie zdjecie zx6 z lotniska na Sycylii i byl nie przemalowany. Tak wiec taka opcja rok pozniej byla mozliwa. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była, tylko nawet jesli nie był przemalowany, to raczej szachownicy już nie miał. jakby się nie patrzeć - coś trzeba zdjąć - albo bomby, albo szachownicę. A jeszcze ciekawostka - 145 latał w Afryce na Spitfire'ach Mark V, tylko Polacy dostali Dziewiątki - przynajmniej tak gdzieś czytałem

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego pozostali piloci 145go specjalnie się nie cieszyli, bo Dziewiątka była sporo szybsza i bardziej dynamiczna od Piątki i spokojnie radziła sobie z Ferdynandami i włoskimi MC 202, które już odstawały od nowych Spitów pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny IFF MkII widac na wielu zdjęciach Spitfire. Fakt, że obecność tego radia w samolotach PFT nie jest jednoznaczna.

Ferdinandy weszły do służby w czasie bitwy na łuku kurskim. Spitfire'y PFT nie miały jak się z nimi zmierzyć i w ogóle nie wiem czy takie starcie kiedykolwiek miało miejsce ;).

Powstanie PFT miało charakter w znacznej mierze polityczny. Wyposażenie w możliwie najlepsze samoloty było jednym z warunków całego przedsięwzięcia.  Zagrywka dość skuteczna, choć moralnie zapewne wątpliwa. Ale, jak wiadomo, polityka nie zna takiego pojęcia.

Model ma zupełnie błędną geometrię podwozia. Tego typu rzeczy to zupełne podstawy modelarstwa (przynajmniej jeszcze niedawno tak było).  W tej sytuacji debatowanie nad szczegółami śladów eksploatacji jawi się być bezcelowym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc z tym podwoziem to masz rację bo podczas montażu zwróciłem uwage na to ze podwozie powinno byc pionowo a nie lekko rozchylone. Tylko ze to byl model od kogos kupiony ze sklejonymi juz skrzydlami i nie wiedzialem czy powodem jest błąd w montazu skrzydla czy tak to zaprojektowal producent.

Edytowane przez Adamo722
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie poprawione, bombki usunięte?

bTtvhLK.jpg

qjfuMiJ.jpg

EBrzR50.jpg

69lajCU.jpg

mAEvvbZ.jpg

4zntsdM.jpg

lFSPtqo.jpg

Ślady eksploatacji eksploatacji niewielkie bo eskadra otrzymała nowe samoloty w marcu i raptem bojowo w cyrku Skalskiego latały do maja 1943.

Dzięki wszystkim za uwagi do modelu i mam nadzieję, że większych błędów już nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 23.10.2019 o 20:55, WujekAlice napisał:

Z czego pozostali piloci 145go specjalnie się nie cieszyli, bo Dziewiątka była sporo szybsza i bardziej dynamiczna od Piątki i spokojnie radziła sobie z Ferdynandami i włoskimi MC 202, które już odstawały od nowych Spitów pod każdym względem.

Ej, ej , Panowie! Co to jest Ferdynand? Bo po mojemu to jakiś tam pojazd pancerny pochodna Elefanta czy tez odwrotnie, nie kojarzę bo to nie moja strefa zainteresowania. Ale jeśli chodziło o Bf-109F to raczej Friedrich a nie Ferdynand. no i na takim niszczycielu czołgów Marseille  nie zestrzeliłby ponad 150 samolotów. Beefki były Emile, Gustawy i Friedrichy ale nie Ferdynandy. No chyba, że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.