Skocz do zawartości

PZL Mi-2, Aeroplast, 1/48


carlito

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

 

Puszczyk czeka na chemię która się przyda by szkło poprawić, więc by nudy nie było... Czas na Plemnika. Co mam zamiar wykorzystać?

- model Mi-2 z Aeroplastu;

- maski Pmask oraz Montex;

- tablica przyrządów z Yahu;

- rotor z Res-Kit (plątanina elementów w tym zestawie jest bardzo kusząca i strasząca :D );

- ewentualne dodatki własne - w tym będę wył o pomoc, bom słaby w dorabianiu a chcę zrobić wreszcie coś, co uczyni model bardziej wyjątkowym, takim "moim" A wiatraczek w kabinie musi być!

- blaszki Part (z blaszkami też pewnie będę wył o - średnio się lubimy :D ).

 

Pomysł na Midwaja chodził za mną od czasu wystawy w Łasku, gdzie miałem okazję na chwilę wsiąść do tego śmigłowca i zrobić pamiątkową fotkę.

518567370_midwaj6.thumb.jpg.03b58589c6b35e78c58a2bb04137d1a8.jpg

Malowania z Łasku się nie podejmę, natomiast jak dla mnie coś w sobie mają maszyny Marynarki Wojennej. Dla części ludzi te szare malowanie jest nudne. A mi się podoba. :D 

2043734975_midwaj1.thumb.jpg.27a6e391a39f76ab0153851f6f56cd55.jpg

https://www.jetphotos.com/photo/7480355

Aeroplast w zestawie Mi2 Śmigłowiec Morski z tych szarości daje kalkomanie do śmigłowca o numerze bocznym 5245 w trzech różniących się szczegółami odmianach oraz 5830.  

Wybiorę 5245, czyli Wilka Morskiego,w malowaniu z Gdyni - Babich Dołów z roku 2013.  Czyli #pluszapolskiemalowanie 

202233613_wilkmorskimidwaj.thumb.JPG.54e835133f5b3315124849d3f2e1fb6f.JPG

http://odwaszegofotokorespondenta.blogspot.com/2013/03/mi-2-w-marynarce-wojennej.html

Czytając opinie i recenzje modelu, spotkałem się z informacją, że model jest trudniejszy i ciut gorszy niż naprawdę fajny SW-4 Puszczyk tego samego producenta. Zmierzymy się z tym problemem, mam nadzieję, że pozytywnie. Ten śmigłowiec pozwala też akurat poszaleć delikatnie z brudzeniem, Mi-2 to jednak straszny kopciuch jest. :D

Dodatki do modelu dopiero do mnie jadą, więc wykorzystam czas na przygotowanie elementów do waloryzacji.

Zatem, fotka oryginału... Zwracam przy okazję uwagę na tą pięknie niedoskonałą osłonę wlotu powietrza, jak pięknie to powyginane, z tym myślę nie będzie problemu przy wykorzystaniu blaszek...

1169397070_midwaj5.thumb.JPG.df2360b50c4acaed1c40c5538b62c2d9.JPG

http://odwaszegofotokorespondenta.blogspot.com/2013/03/mi-2-w-marynarce-wojennej.html

A co mamy w zestawie?

593445308_midwaj2.jpg.4bfb3a7d213d176eb149a461ad485ba2.jpg

Osłona jest pancerna. Siateczki też mało piękne. No więc...

2120158933_midwaj3.thumb.jpg.d29040f6aa348afd63f1a434bef7bc56.jpg

Najpierw puszczamy jedno oczko jedną krateczką...

1785355504_midwaj4.jpg.97fdfab6196ab521d82f7fcbc31565f3.jpg

A tu już oczek więcej. Dziura straszna jest, więc trzeba będzie dorobić wnętrze przy tym wlocie powietrza, tam będzie naprawdę dużo widać.. Pierwszy raz biorę się za tak zdecydowane działanie kontaktowe skalpela z modelem, mam nadzieję, że będę potrafił ładnie blachy w to wpasować, mając je też będę mógł dokończyć obróbkę tych jap.

 

Prosty śmigłowiec, z nie takim prostym modelem, w rękach modelarskiego półanalfabety. Co z tego może wyjść? Trzymajcie kciuki! :D No i mam nadzieję, że nie macie dosyć manii śmigłowcowej, która mnie ogarnęła, a którą mam zamiar modelarsko wykorzystać. :D

 

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carlito napisał:

że model jest trudniejszy i ciut gorszy niż naprawdę fajny SW-4 Puszczyk tego samego producenta.

Dasz radę , chyba trzeba kupić następny model bo "peleton" ucieka . Oglądam .

Hello

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitrandir napisał:

Mi-2 plus... bedzie ciekawie :szampan:

Twoja obecność w tym wątku bardzo mnie cieszy, wczoraj przejrzałem temat z Twoim Eurocopterem z LPR, zrobiło to na mnie mega wrażenie! 

 

5 godzin temu, mig napisał:

Projekt ambitny, trzymam kciuki i będę zaglądał. 

Jakaś taka moda na śmigłowce zapanowała ostatnio.

Tu chyba model Sokoła od Answera tak poruszył tematykę. 

23 godziny temu, Hello napisał:

Dasz radę , chyba trzeba kupić następny model bo "peleton" ucieka . Oglądam .

Hello

Dzięki za wiarę, a wiropłata polecam, sprawiają sporo frajdy. ?

 

@mirage3 dziękuję ślicznie za te zdjęcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, carlito napisał:

sprawiają sporo frajdy. ?

No masz , wiadomo . Wstyd się przyznać ale ja zawsze kleiłem takie latające tylko do przodu . Teraz dopiero kupiłem , pierwszego w życiu latającego też do góry i na dół ???. Virgin .

A teraz o Midłeju , w tym miejscu szachownica to tylko do malowania ?

12.jpg.aecee477951d317d16ce5e74e3ff2a46.thumb.jpg.bec6f4d1b177cb03727664711436bde2.jpg

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...super wybór modelu))))).....Jeśli chodzi o wlot powietrza,to blaszka jest płaska,więc ja wklejałem osobno druciki...a potem można je sobie dowolnie powyginać))).....Szachownicę na modelu mam z kalki,ale najpierw odcinałem te wystające elementy....potem szła kalka....i na końcu elemenciki zrobione od podstaw szły na kalki...i były podmalowywane...Spójrz też na przednie dolne szybki...ja je powiększałem))).....POWODZENIA przy budowie.......

p.s.Troszkę plastik się rozwarstwia przy obróbce i to jest mankament tego modelu...W Puszczyku jest OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sławekb napisał:

Cześć...super wybór modelu))))).....Jeśli chodzi o wlot powietrza,to blaszka jest płaska,więc ja wklejałem osobno druciki...a potem można je sobie dowolnie powyginać))).....Szachownicę na modelu mam z kalki,ale najpierw odcinałem te wystające elementy....potem szła kalka....i na końcu elemenciki zrobione od podstaw szły na kalki...i były podmalowywane...Spójrz też na przednie dolne szybki...ja je powiększałem))).....POWODZENIA przy budowie.......

p.s.Troszkę plastik się rozwarstwia przy obróbce i to jest mankament tego modelu...W Puszczyku jest OK.

 

Ja nawet nie mam pojęcia w jaki sposób się zabrać za powiększanie tych szybek, a rzeczywiście czytałem, że coś z nimi jest tam nie tak. 

 

Nad drucikami to się w ogóle zastanawiam skąd takie drobne ustrojstwo wziąć, dodatkowo w różnych rozmiarach by się przydały. Myślałem, by na początek przejść się do jubilera zagadać o takie coś.

 

 

Niespodziewanie, ale w sobotę doszła paczka, a w niej dodatki do Midwaja. No i co my tu mamy...

20191110_173051.thumb.jpg.abd3825414d54d0ca031ea5d260a2b82.jpg

Blaszki muszą być. 

20191110_170546.thumb.jpg.48d14006624c587a79de743fa05203e0.jpg

I takie małe pudełeczko. A w nim...

20191110_173150.thumb.jpg.ac427bd6fd95f87d264e31025328287e.jpg

Wygląda to bardzo ciekawie, chociaż martwi mnie wycinanie tego:

20191110_173132.thumb.jpg.622942dd1145d67d68afe0186b2ddd31.jpg

 

Ale chyba jakoś dam radę. 

 

Pozdrawiam ?

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, carlito napisał:

Ale chyba jakoś dam radę. 

Przeglądam wątek by się dowiedzieć co kupić i aż mnie otrząsnęło jak zobaczyłem żywice . Trzeba kupić na sto procent czy idzie się obejść bez nich ? Po silnikach do Herkulesa jeszcze do dzisiaj mi się niedobrze robi na słowo żywica . Tak się zraziłem .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hello napisał:

Przeglądam wątek by się dowiedzieć co kupić i aż mnie otrząsnęło jak zobaczyłem żywice . Trzeba kupić na sto procent czy idzie się obejść bez nich ? Po silnikach do Herkulesa jeszcze do dzisiaj mi się niedobrze robi na słowo żywica . Tak się zraziłem .

Pozdrawiam Hello

Bo są żywice i wyroby żywicopochodne ??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.