Skocz do zawartości

MH-53E "SEA DRAGON" JMSDF - ITALERI 1/72


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poważnie - ile robicie modeli rocznie, bo ja tak w najbardziej efektywnych czasach około 10-12, w porywach do 15. Łatwo policzyć, że jak się ma te 200-250- modeli, to trzeba na to jakieś 20 lat. Jak się ma 40-50 na karku, a chyba takich tu większość, to te plany są już bardzo dalekosiężne i trzeba zacząć brać pod uwagę stan zdrowia - na przykład oczki i rączki już powoli nie te... do 60tki top myślę, że spoko ale potem może się zacząć robić z górki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abtb napisał:

Chciałbym dożyć chwili, w której wyjmujesz z tej szafy ostatniego wiatraka do zrobienia.

Chwilę po tym skończy się świat...

  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, WujekAlice napisał:

A tak poważnie - ile robicie modeli rocznie, bo ja tak w najbardziej efektywnych czasach około 10-12, w porywach do 15. Łatwo policzyć, że jak się ma te 200-250- modeli, to trzeba na to jakieś 20 lat. Jak się ma 40-50 na karku, a chyba takich tu większość, to te plany są już bardzo dalekosiężne i trzeba zacząć brać pod uwagę stan zdrowia - na przykład oczki i rączki już powoli nie te... do 60tki top myślę, że spoko ale potem może się zacząć robić z górki.

Hmmm, w dobrych czasach, za 3 lata zrobiłem około 200 modeli. Byłem bez pracy, to tylko tym i zajmowałem. Teraz na odwrót, niema czasu na robienie, tylko zbieranie...

Rozumiem ze, ludzie tak długo nieżyjo , ale już niedługo emerytura. Ot wtedy to ...?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wierzysz w to wyciągnięcie ostatniego modelu do zrobienia? :mrgreen:
Zwłaszcza, że mam nadzieję na dorzucanie nowych w opustoszałe miejsca... :chytry:

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mbrnnr napisał:

To najwyższy czas coś pokazać. :) 

Tutaj? Ja ? niedzielny sklejacz? Przy takich tuzach - daj spokój.  To jak kiedyś pisałem koledze z abecadłem na plecach ? - wolałbym na golasa przelecieć się po ulicy - wstyd byłby mniejszy :D  Ale jak się wezmę kiedyś za TU 2 z ICM to pewnie opiszę wrażenia, bo wypowiadano się tu o tym modelu bardzo nieprzychylnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzes napisał:

A wierzysz w to wyciągnięcie ostatniego modelu do zrobienia?

Można nie wierzyć, ale miałem kiedyś taki moment w "działalności" że w szafie nie było ani jednego pudełka do wyciągnięcia. Ale to był solidny kryzys i trwał jakieś pół roku. A potem to już lawina. Ledwo opanowałem szał zakupowy. Teraz jak coś upatrzę to siadam w kąciku i czekam aż mi przejdzie.

14 minut temu, WujekAlice napisał:

Tutaj? Ja ? niedzielny sklejacz?

Nie zjedzą, nie zjedzą. Możesz śmiało pokazywać. Pierwsze dziesięć sztuk będzie okres ochronny i będzie ok. Dalej to już tylko pod górę - antena za gruba, kółko za czarne, kolor nie trafiony itd i itp. Normalnie "na widelec" :haha:

14 minut temu, WujekAlice napisał:

To jak kiedyś pisałem koledze z abecadłem na plecach

:szczerbol:

Zdradzę koledze wielką tajemnicę: to są inicjały (t - Tomasz, A........................:bleh:)

14 minut temu, WujekAlice napisał:

Ale jak się wezmę kiedyś za TU 2 z ICM

:kawa:

14 minut temu, WujekAlice napisał:

wypowiadano się tu o tym modelu bardzo nieprzychylnie

Znowu ja :mrgreen:

Podsumowanie:

Warsztat liczy już 4 strony, z tego:

- pół strony poświęcone budowie śmigłowca ( i to ostro naciągnięte)

- 3,5 strony bajania o szafach, śpiewach, pomarańczach, herbatach i lataniu na golasa.

CO TO JEST?!!!

"Pytanie na śniadanie" czy poważny warsztat?

wink3

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robertas napisał:

Niezłe zbiory. Widziałem kilka "perełek" które chętnie bym przytulił...?  ale również Widzę że jestem cała masa dodatków i kalkomanii?? 

Ja pokazałem tylko zasób modeli. Ja bardzo często przerabiam do wariantu  który mi  jest potrzebny ... ze względu na problem z dostępnością jakiegoś modelu.

 

...i ja to wszystko zabrałem od 2014 roku :szampan1:

Ogólnie panowie, bardzo dziękuję za życzenia długiego życia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitrandir napisał:

  Ja pokazałem tylko zasób modeli. Ja bardzo często przerabiam do wariantu  który mi  jest potrzebny ... ze względu na problem z dostępnością jakiegoś modelu.

 

 

Znam te chorobę. Pierwsze stadium, zbieramy różne śmigłowce.. A potem zaczynamy robić modyfikacje, drugie stadium..?   

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, abtb napisał:

CO TO JEST?!!!

"Pytanie na śniadanie" czy poważny warsztat?

 

Najważniejsze, że jest fajnie. Dyskusja się toczy wartko - czego więcej chcieć? A że nie do końca na temat, to już chyba tylko problem modów. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Robertas napisał:

Znam te chorobę. Pierwsze stadium, zbieramy różne śmigłowce.. A potem zaczynamy robić modyfikacje, drugie stadium..?   

No i dlatego mam  coś koło 10 Me 109...

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abtb napisał:

Podsumowanie:

Warsztat liczy już 4 strony, z tego:

- pół strony poświęcone budowie śmigłowca ( i to ostro naciągnięte)

- 3,5 strony bajania o szafach, śpiewach, pomarańczach, herbatach i lataniu na golasa.

CO TO JEST?!!!

"Pytanie na śniadanie" czy poważny warsztat?

wink3

 

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

Najważniejsze, że jest fajnie. Dyskusja się toczy wartko - czego więcej chcieć? A że nie do końca na temat, to już chyba tylko problem modów. :D

 

Moderatorzy jakoś sobie będą musieli z tym poradzić :D

Taki mam styl prowadzenia warsztatu... Przede wszystkim dobra zabawa, modele i pasja... :D  i wszelkie rozmowy w tym temacie uważam za rzeczowe...

Mój wątek... moje zasady.

Jak już kiedyś Mikołajowi powiedziałem, u mnie wątek ma żyć i być dyskusją, a nie monologiem. To nie benefis w teatrze wink3

Moim celem nie jest prezentowanie dokumentacji i napinanie się, tylko skonsolidowanie modelarzy robiących wiatraki.

I z tego co widzę trochę żeście się z aktywizowali :szampan1:

Panowie przepraszam najmocniej, jeśli was poziom merytoryczny nie satysfakcjonuje... nie zmuszam do czytania :haha:

 

Tomku... skoro już tak wywierasz presję, to kiedy u ciebie coś można będzie zobaczyć?  Chętnie bym tego sea kinga też popodziwiał...

... tylko nie bardzo coś zamieszczasz.

Ale żeby przy tym wywodzie nie być gołosłownym...  mały update :D

20191121_174020.thumb.jpg.67444e62041ee0a21a69bf9bee059350.jpg

20191121_174038.thumb.jpg.0c8af9e227ff1e396e30b87eb61eea2c.jpg

20191121_174047.thumb.jpg.d52b3285fa7a94cd6c1e7b9b4e1220cb.jpg

20191121_174102.thumb.jpg.aa01ed9ad7bc0e4f819bb07e79952267.jpg

20191121_174108.thumb.jpg.52255494df5149058dacdfa5b2e9aba0.jpg

Blaszki... blaszki... bla... :haha: wreszcie jakoś to zakryłem. Pierwszy podkład.

20191126_040013.thumb.jpg.65152c9baf5087ff3919a1453a3906fb.jpg

20191126_040022.thumb.jpg.b635b3a89e4cc7286a50769591ac56a5.jpg

... i podkład docelowy  :szampan:

20191126_042806.thumb.jpg.868b6b36c1a3cedd050a98c29b1e78c7.jpg

20191126_042817.thumb.jpg.d1983853687a4965dc4d59b45bf50768.jpg

20191126_042840.thumb.jpg.4983f52e54d5cf4e3a530e7510a8fc83.jpg

Teraz można zacząć nitowanie kadłuba.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale coś mi się z obiektywem dzieje... Poza tym, przy tym limicie jak kompresuje zdjęcia z telefonu, czasem wychodzi taka sieczka... :pala:

 

Edytowane przez Mitrandir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitrandir napisał:

Przepraszam za jakość zdjęć,

Jest dobrze , nie denerwuj się .

Hello

1 godzinę temu, Mitrandir napisał:

Przede wszystkim dobra zabawa, modele i pasja... :D

Tak trzymać :).

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grzes napisał:

Kupiłeś już biały spray? :mrgreen:

Nie, z wałka trysnę :szampan1:

22 minuty temu, bazylms napisał:

Jaki masz plan na tył belki ogonowej? Bo taka dziura to chyba tam nie zostanie, będziesz wkładał wał do środka?

Mówisz od wewnątrz ...? Nie, tam są jeszcze blaszki i klapa górna, plus dojdzie jeszcze na rampie stelaż do opuszczania trału, i trał ktory jest do dorbienia.

32 minuty temu, Hello napisał:

Tak trzymać ☺.

Taki jest zamiar... :szampan1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitrandir napisał:

Tomku... skoro już tak wywierasz presję, to kiedy u ciebie coś można będzie zobaczyć?  Chętnie bym tego sea kinga też popodziwiał...

... tylko nie bardzo coś zamieszczasz.

To proszę ciebie jest celowe działanie.:mrgreen:

Dział "śmigłowcowy" rozbuchał się i wybuchł jak wulkan na Kamczatce. A jak wiadomo każdy wulkan z czasem się wypala. Tak więc za miesiąc, trzy dział się uspokoi, wypali, i nastanie marazm i bezrobocie. I wtedy wchodzę JA ze swoimi warsztatami w celu podtrzymania życia w dziale. Jak już "sokolnicy" się trochę uspokoją, to se odpalę dyskretnie:

Batalia o wafelki. Epizod III: "Wiatr ze Wschodu" z konkretnym wiatrakiem

A tak dokładnie, ci co są zorientowani w moich warsztatach doskonale wiedzą że praca wre na ostro. Tak jak pisałem, w łykend powinna być podwójna galeria, a po powrocie z Tarnobrzegu  kolejne dwie, w tym jedna dubeltowa. A że to samoloty to fotek nie zamieszczam

A twój wiatrak prezentuje się wyśmienicie :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie Tomciu razem z toba ?

Inna kwestia to...  czy zauważyłeś, że mamy 9 nowych  warsztatów śmigłowcowych?!? :szampan: Dawno nie było takiego ruchu w interesie...

 

58 minut temu, Grzes napisał:

Dobra, mam pytanie merytoryczne w temacie!
Czy te zaznaczone strzałkami kratki to blaszki, czy reklamowane przez nas herbatki?
20191121_174020.thumb.jpg.67444e62041ee0a21a69bf9bee059350.jpg.e60163d94d0021ee53d437c71b1ead80.jpg

Grześ, to Edkowa metaloplastyka... jest tego sporo.

1 godzinę temu, stakor1 napisał:

No nieźle, chwile mnie nie było i się kącik filozofizno -zadumny zrobił ?

Fajna robota z blaszkami :)

A dziękować, dziękowć  :szampan1:

 

4 godziny temu, rudy0007 napisał:

Yhyyymmmmmmmm.... Będzie to jeszcze wszystko nitowane... Grubo! Szacun :super: :brawo:

 Dziękuje :szampan1: ale to minimum które trzeba wykonać... na bialym malowaniu  powinno być nitowanie inaczej będzie medzie mdły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wszystko zaczyna wyglądać ogólnie, miedziucha robi robotę.

Przy swoim SH-60J też się zastanawiałem czy nie zrobić nitów. W zestawie z HB wygląda to znacznie lepiej niż w Hasegawie. No ale przy pierwszym śmiglaku nie chciałem sobie aż tak komplikować sprawy wink4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rudy0007 napisał:

Fajnie to wszystko zaczyna wyglądać ogólnie, miedziucha robi robotę.

Przy swoim SH-60J też się zastanawiałem czy nie zrobić nitów. W zestawie z HB wygląda to znacznie lepiej niż w Hasegawie. No ale przy pierwszym śmiglaku nie chciałem sobie aż tak komplikować sprawy wink4

Gdybym tak podchodził do tematu, to wiekszość moich wiatraków w ogóle by nie powstało :haha: Trzymam kciuki za twoje chęci... 

Do boju ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.