Skocz do zawartości

Kubuś pancerka walczącej stolicy


Bartosz Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na tak prosty model zeszło na budowę i poprawki z tym związane 4 miesiące.  Zapraszam do oglądania . 

Mała poprawka  i troszkę co jak i gdzie czyli od początku . Sam model z Firmy Mirage jest jaki jest ala jest:) dodatkowo zastosowałem koła z żywicy od Armmo (zestawowe są bardzo słabe ) i dwa zestawy blaszek od parta i masę złomu modelarskiego( takich jak tylny most , fotele , akumulator zrobiony od podstaw )  spawy własnej produkcji bo te z blaszki były za delikatne i za równe (pojazd spawany był dwoma metodami. Czyli elektrycznie i gazowo i spawali go różni ludzie od fachowców z elektrowni po takich co  pierwszy to robili . 

Teraz Troszkę Historii Pojazd zbudowany w sierpniu 1944 roku na terenie elektrowni powiśle w Warszawie budowa zajęła powstańcom 13 dni ( mi 4 miesiące ?) wykorzystano ramę ciężarówki  Chevrolet model 157 o ładowności 3 t. wytwórni Samochodów „Lilpop, Rau i Loewenstein” S.A. w Warszawie. Pancerz zbudowano z kas pancernych i pozostałości po pojezdzie pancernym uszkodzonym w trakcie nalotu .Konstruktorem pojazdu był  Józef Ryszard Fernik ps " Globus,, nazwa pojazdu to pseudonim zmarłej tragicznie jego żony . 

Pojazd można oglądać w muzeum Wojska Polskiego warszawie z oryginalnego pojazdu został pancerz i fragment ramy pierwszy powojenny remont to koniec lat 60 początek 70 gdzie wymieniono np ramę pojazdu i zawieszenie. Jeszce kilka słów o malowaniu pojazd z muzeum WP ma kolory szary i ciemno szary mój jest szaro brązowy ( miniowy) bo tak opisywało go dwóch budowniczych Globus i Malarz 

20191119_200503.jpg

20191119_200511.jpg

20191119_200522.jpg

20191119_200528.jpg

20191119_200624.jpg

20191119_200630.jpg

20191119_200638.jpg

20191119_200701.jpg

20191119_200730.jpg

20191119_200754.jpg

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny dla oka, ładnie Ci wyszedł! No i temat dużo lepszy niż Pantery i Tygrysy, można by napisać, że model patriotyczny :piwo:. Ale aż się prosi o dużo lepsze zdjęcia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też ??. Co prawda skupiam się na samolotach . Ooo, przepraszam - na samolotach i śmigłowcach ? . Dlatego nie widziałem warsztatu , czas nadrobić zaległości .

Hello 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim pojeździe coś by wypadało napisać. Znawcą nie jestem, więc merytorykę zostawię. Od tego jest tu kilku lepszych kolegów.

Natomiast po za tym co się podoba pozwolę sobie zwrócić uwagę na przygrubawe spawy (były wspominane w warsztacie). Wnętrze komory silnika też jakoś wieje pustką, choć pewno zbyt wiele tam nie było. 

W każdym razie nie trać pary i łap się za kolejny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bazylms napisał:

Przy takim pojeździe coś by wypadało napisać. Znawcą nie jestem, więc merytorykę zostawię. Od tego jest tu kilku lepszych kolegów.

Natomiast po za tym co się podoba pozwolę sobie zwrócić uwagę na przygrubawe spawy (były wspominane w warsztacie). Wnętrze komory silnika też jakoś wieje pustką, choć pewno zbyt wiele tam nie było. 

W każdym razie nie trać pary i łap się za kolejny model.

Co do spawów one takie badziewne są na samym pojeździe ( mówię o oryginale )spawał je gość który robił to pierwszy raz w życiu :) a co do silnika uzupełniłem wszystko co było możliwe w tym silniku  

Edytowane przez Bartosz Ciesielski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówią o Churchillu, że brzydal... :)  Choć wiadomo, że wszystko to kwestia gustu. Niewiele widziałem modeli Kubusia, które zrobiły na mnie jakieś wrażenie ale ten mi się podoba. Może też dlatego, że pomalowany inaczej niż wszystkie. Wyszedł Ci ładny model niezbyt urodziwego dla mnie pojazdu. No i trzeba pamiętać, że to Mirage jest. Jak dla mnie to dobra robota? Jakby go położyć na ulicy pokrytej gruzem i jakimś murkiem (kotwica) czy zniszczonym budynkiem to byłby kozak!

Edytowane przez TAW
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, wszystko super... Ekstra rys historyczny i przełamanie standardów w malowaniu... Ale proszę, zdjęcia w galerii muszą być cymesik, na tych model traci 80%... Jak będzie pogoda na dwór, brystol, statyw i do dzieła! Nie zostawiaj tego tak! 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.