Jump to content
Sign in to follow this  
jacek

F-15 1/48

Recommended Posts

Ośmielony brakiem mocno negatywnych komenatarzy postanowiłem pokazać resztę swoich wypocin na tym zacnym forum.

Proszę śmiało wytykajcie wszystkie byki. Bez tej wiedzy nie zrobię kroku dalej.

Reszta w innych galeriach.

IMG_5410.JPG

IMG_5411.JPG

IMG_5412.JPG

IMG_5414.JPG

IMG_5417.JPG

IMG_5418.JPG

IMG_5420.JPG

Edited by jacek
  • Like 3

Całkiem przyjemny F-15, czysto zrobiony, ale zdjęcia nie pozwalają docenić tego modelu w pełni.
Z uwag to miałbym zastrzeżenia do żywicznych dyszy, których listki nie przylegają ściśle do wewnętrznej części. Pamiętaj że w prawdziwym samolocie te części są ze sobą połączone i nie ma tam prawa nic odstawać.
Trochę razi dziewiczo czysty spód maszyny, mam wrażenie też że wash jest zbyt ciemny i kontrastowy.
No i nie napisałeś jaki to zestaw.

21 minut temu, Solo napisał:

Całkiem przyjemny F-15, czysto zrobiony, ale zdjęcia nie pozwalają docenić tego modelu w pełni.
Z uwag to miałbym zastrzeżenia do żywicznych dyszy, których listki nie przylegają ściśle do wewnętrznej części. Pamiętaj że w prawdziwym samolocie te części są ze sobą połączone i nie ma tam prawa nic odstawać.
Trochę razi dziewiczo czysty spód maszyny, mam wrażenie też że wash jest zbyt ciemny i kontrastowy.
No i nie napisałeś jaki to zestaw.

Dysza tak jak w F16 odstaje. To błąd o którym dotąd nie miałem pojęcia.Do zapamiętania na przyszłość. Zestaw od Hasegawy.

Edited by jacek

Ładnie wykonany model. Ewentualne uwagi, takie jak wyżej. Może pokusisz się o zaprezentowanie większej ilości zdjęć. Jeżeli mogę coś zasugerować, to rozłóż więcej białych kartek jako tło.

Dzień dobry moje imię Janusz Orzechowski Jestem z Radomia mam sporo modeli w skali 1/48 do wykonania na zamówienie oczywiście odpłatnie. Bardzo mi się podoba pana wykonanie moze pan by się podjął lub kogoś polecił. Proszę o pilny kontakt 664 700 310.

Dopiero teraz tu trafiłem 😉 Fajna efpietnastka 😉 żeby moje tak wyszły na koniec będę zadowolony. 

Mam tylko jedno pytanie - wygląda jakby była "jednokolorowa" na górnych powierzchniach... Wg mojej wiedzy wszystkie F-15A/B/C/D - wersje myśliwskie miały zawsze przy wyjeździe z fabryk dwukolorową górę (z wyłączeniem eksportowych, okolicznościowych itp.) Zdjęcia nie "ujawniają" plam czy faktycznie ich nie ma? 

W dniu 9.05.2020 o 17:32, thor_ napisał:

Dopiero teraz tu trafiłem 😉 Fajna efpietnastka 😉 żeby moje tak wyszły na koniec będę zadowolony. 

Mam tylko jedno pytanie - wygląda jakby była "jednokolorowa" na górnych powierzchniach... Wg mojej wiedzy wszystkie F-15A/B/C/D - wersje myśliwskie miały zawsze przy wyjeździe z fabryk dwukolorową górę (z wyłączeniem eksportowych, okolicznościowych itp.) Zdjęcia nie "ujawniają" plam czy faktycznie ich nie ma? 

Niestety na zdjęciach nie widać ciemniejszego odcienia.Użyłem do malowania farb zgodnie z instrukcją ale barwy są tak do siebie podobne że tego nie widać.Do tego oświetlenie słabe.

Planuję poprawić te nieszczęsne dysze o których pisał Solo i wrzucić wtedy nową porcję zdjęć z lepszym oświetleniem.A nauczka jest taka że trzeba troszkę dodać szarości do ciemniejszej farby i wyjdzie w miarę poprawnie tak jam w F-16 

Posted (edited)

Moja leży i kwiczy czekając na kalkomanie zza oceanu... Niby wysłali kila dni temu... A za drugą jakoś nie mam serca na razie się brać...

Edited by thor_