Skocz do zawartości

2 x buffalo 1:48


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Podglądam warsztat z zaciekawieniem i aż wyciągnąłem z szafy swojego bawoła :D mam pytanie czy można liczyć na pomoc w postaci skanów planów? Chciałbym przeryć i przenitować model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo, jeśli chcesz namalować amerykańską gwiazdę (jak podejrzewam biała gwiazda na granatowym tle):
1. malujesz biały obszar, na oko żeby pasował do rozmiaru gwiazdy
2. przenosisz (najlepiej naklejając na maskę tzw. folię transferową, może być od biedy kawałek tej samej folii z masek) maskę czyli gwiazdę z otaczającym ją kółkiem i kwadracikiem, i naklejasz na białe pole
3. zdejmujesz maskę z otaczającym kołem i zabezpieczasz dalszy obszar wokoło, żeby ewentualnie nie pobrudzić farbą jeśli coś tam jest namalowane
4. malujesz granatem
5. z powrotem naklejasz to co przed chwilą zdjąłeś, za to zdejmujesz maskę w kształcie kwadratu - w efekcie masz namalowaną gwiazdę z granatowym kółkiem przykryte w całości maską (warto krawędzie masek zalać maskolem, żeby nic nie przeniknęło podczas malowania kamuflażu) - teraz możesz już na tym malować kamuflaż.

Możesz też najpierw pomalować kamuflaż samolotu a potem malować gwiazdę, wtedy naturalnie trzeba zacząć od zamaskowania koła, namalowania w środku białego pola, zamaskowania gwiazdy i namalowania granatowego pola. Na logikę.
To naprawdę nie jest trudne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jeszcze bardziej łopatologiczny i bardzo czytelny tutorial jak sobie radzić z tymi maskami. Chyba teraz wszystko jest jasne?
http://www.montex-mask.com/tutorial-jak-malowac

Taka praktyczna rada: malowanie masek na już pomalowanym kamo jest zdradliwe. Dlatego zawsze warto bardzo dokładnie zabezpieczać obszar wokół malowanych masek, bo odkurz potrafi nieść się naprawdę daleko i czasami po zdjęciu tychże masek okazuje się że mamy niefajne efekty dookoła. Dlatego nie szczędź czasu, pracy i taśmy maskującej.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka praktyczna uwaga.
Jeśli namalujesz maski w ten sposób, że najpierw położysz maskę kwadratową z wyciętym kółkiem i pomalujesz to kółko na biało (podkład pod gwiazdę), to po zakończeniu malowania całej kokardy i zdjęciu kompletu masek może się okazać, ze granatowa krawędź ma delikatną białą obwódkę - efekt "wychodzenia" spod granatu białego podkładu.
Dlatego według mojego doświadczenia najlepiej jest najpierw wymalować to co od masek, potem to zakryć i dopiero potem malować kamuflaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, makinen napisał:

Elegancki ten byczek.

ten w tle tak ? :D

 

no to co mogłem to pomalowałem, smoka nawet nie będę próbował - będzie kalka

teraz jeszcze dół do pomalowania :)

Wyszło hmmm chyba spoko, pierwszy raz używałem tych masek i jestem bardzo zadowolony :) po lakierze delikatnie zeszlifuję krawędzie i powinno być ok.

 

IMG_8962.JPG

IMG_8966.JPG

IMG_8967.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Byczek zmienia sie powoli, w pstrokatego amerykanskiego obronce Imperium Americus. Na poczatek pasek zielony za kabina i preshading na skrzydlach przed polozeniem zoltego. 

Q1C8xaH.jpg?1

Smigielko z odcietym kolpakiem, wedlog mnie kolpak byl w kolorze natural aluminium. 

Fti6AX5.jpg

Slrzydelka i pasy pomalowane.

E5ZOVUW.jpg

x6p1OnS.jpg?1

Vertical and horizontal stabilizers pomalowane sa na bialo. Radosna tworczosc US Navy w okresie neutralnosci. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.