Skocz do zawartości

2 x buffalo 1:48


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

No to lecimy z kolejnym tematem, buffalo od tamiyi.

"Badziewie" zaprojektowane przez właściciela Brewstera, który był zatrudniony w departamencie uzbrojenia us navy - chyba najlepszy wałek jaki mógł powstać :D

 baza tamiyta, mogę zdradzić że ja będę robił malowanie z pudełka z dinozaurem(smokiem) - te na którym kiedyś poległem :D a Marek morskie :D

Marek już coś tam robi, ja będę dopiero po  10 stycznia :)

 

Edytowane przez Bengal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bengal napisał:

 

"Badziewie" zaprojektowane przez właściciela Brewstera, który był zatrudniony w departamencie uzbrojenia us navy - chyba najlepszy wałek jaki mógł powstać :D

 

 

 

Fińscy i radzieccy piloci mieli na ten temat nieco inne zdanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bengal napisał:

nie wnikajmy w historie :D

Ale dlaczego nie? Musimy! Historia to integralna część modelarstwa!   ?‍?

Ale to już jest drugi samolot myśliwski II wojny, który u samych Amerykanów nie cieszył się zbytnio dobrą opinią, a inni bardzo go cenili - P39 Aircobra - tym razem akurat Sowieci  bardzo je lubili, a nawet tak bardzo, że Jankesi przygotowali dla nich wersję rozwojową P63 Kingcobra - obecnie mozna spotkać to w pudełkach Eastern Express (1/72), ale to przepak Toko, ogólnie model bardzo fajny, ale pilnikiem i szpachla trzeba popracować. To tak bajdełej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako współ autor tego watku dodam swoje 3 grosze.

Brewster była małą manufaktura w NY, produkowała pływaki do łodzi latajacych. Kiedy James Work kupił ta fabryczke za 30 tys $. Jako ze pracował w US Navy jako procurement consultant and engineer. To tak kierował zamówieniami aby wrystkie pływaki były dostarczane z jego firmy. Potem ambicje rosły i zakiełkował pomysł na samolot. US Navy kupila kota w worku, i zamówiła samolot zanim oblatano prototyp!!!! Jak zwykle w pierwszych egzemplazach wyszły liczne wady. Fabryka nie miała doswiadczenia w produkowaniu samolotów, zatrudniała tania i niewykwalifikoana siłe robocza , do tego jeszcze  opóznienia  w dotrzymaniu kontraktu. Fabryka była zlokalizowana na Queens in NY. Logistyczny nightmare, samoloty składano w fabryce potem rozbierano i ponownie składano na lotnisku!!! Pewnie dużo wad by usunieto gdyby fabryka działała prawidłowo i reagowała na liczne uwagi US Navy. Pozatym samolot był za drogi , jego kształt powodował problemy z srodkiem ciężkosci, najlepsze własciwosci miał gdy było w nim mało paliwa i latł bez karabinów. Gdy Brytole go dostali i przetestowali to załamali rece, wysali samoloty na daleki wschód sadzac że tam wojny nie bedzie. Klimat tropikalny i fatalne wykonanie dawały sie we znaki Byczkowi. Problemy z podwoziem które nie wytrzymywało podczas londowania, przeciekajace zbiorniki paliwa.  Podczas walk samoloty tankowano do połowy, tak samo postepowano z amunicja. Czesto wymontowywano karabiny z skrzydeł. To wrzystko aby poprawic własciwosci samolotu, 

Buffalo kosztował 54000 a Hellcat 35000, 

Na usprawiedliwienie mozna dodac że wczasie gdy projektowano Buffalo to US NAVY nie miała super mysliwcow. Ten jednopłatowiec na tle konstrukcji które ówczesnie były w użuciu US navy wypadał naprawde inponujaco. Sama firma Brewster zbankrutowała juz 1944 roku. A James Work zaczoł pracowac jako wykładowca w szkolnictwie wyzszym. 

 

Edytowane przez Franz75
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dosc obszerny wstęp, teraz pora na model. Może i Buffalo wasn't an answer to US Navy prayers. Ale to fajny model, ciekawy o nietuzinkowej sylwetce. Model Tamyii jest dosc stary, firma produjuje go od 1974 roku.

l4L9EAV.jpg

Postanowiłem go wzbogacic o blaszki do kokpitu od Eduarda  i silnik żywiczny z Quickboost'a.

YovFoZV.jpg

Bengal prawdopodobnie bedzie robił jedno z malowan pudełkowych ja natomiast siegne po malowanie US Navy z USS Saratoga.  Które jest ciekawe kolorystycznie, mam juz modele w standardowym malowaniu RAF wiec ten bedzie miła odmiana.

eijr5G4.jpg?1

Wiem że jest jeszcze wypust z stajni Special Hobby   ale nigdy nie miałem go w ręku i nie wiem co jest wart ten short run. In other hand, Tamka to dobra podstawa aby cos fajnego wydłubac z niej.

Mysle jeszcze o aftermarket set z Brengun "Controls and flaps" , niepodiołem jeszcze decyzji. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Help , help.

Siedze nad zdieciami z kokpitu i doprawdy nie wiem czy wersja navy byla pomalowana na zielono czy w kolorze aluminium? Moze ktos z kolegow ma lepsza wiedze na temat samolotow US Navy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 17.02.2020 o 11:20, Desaxe napisał:

Z zaciekawieniem oglądam wątek,  bo niedługo się chce brać za fińskiego Buffalo ze Special Hobby (Finowie je sobie chwalili i używali ich do 1948)

Dzięki, z mojej strony za dużo oglądania to too nie ma :) musisz poczekać na Marka postępy :):piwo:

Też mi chodzi po głowie ten fiński :)napewno chyba model SpecialHobby ma mniej wypukłych linii (ale może to kwestia zdjęć z neta).

No ja to już cały przeryłem, +- 40% bym strzelał linii było wypukłych i dodatkowo cały przenitowałem.

Nie lubię nitowania, jest monotonne, trzeba bardzo powoli nitować i uważnie :) wyszło jak wyszło

 

87286953_223908772113474_9207659362858827776_n.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 5.03.2020 o 19:46, makinen napisał:

Daaaaawno temu sklejalem toto z Matchboxa- sentyment jest. Poza tym samolot mi się podoba.

coś w sobie ma :)

ja też mam do niego sentyment :D

tak naprawdę chyba mogę zacząć się bawić marmurkiem czy innymi rozjaśnieniami paneli

 

89538220_955864351495586_1833843644029730816_n.thumb.jpg.9276a9ccc5e13aec1711ead492728f49.jpg88423275_1054649881566148_6716366859874074624_n.thumb.jpg.0bf4578538112940ca942d6c2376131b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, GreGG24 napisał:

Fajny marmurek. Też jestem zwolennikiem tej metody.

Dzieki ? 

próbuje się uczyć robienia cieniutkich kresek :) ale nie jest to tak łatwe jak sie wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.