Skocz do zawartości

Gripen 1/48 Italeri


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

No i przyszedł święty mikołaj i zostawił kilka drobiazgów dla syna a przy okazji i dla taty.?

Z tej okazji mój pierwszy warsztat            syn ruszył z budową już dawno.

Przy okazji budowy będę się starał rozwiązać problem z oświetleniem i jakością zdjęć.

A zanim zacznę na dobre, proszę o kontakt szczęśliwego posiadacza kalek z tygryskiem do tego modelu.Chętnie odkupię takowy.

Pozdrawiam.

received_1232273996982778.jpeg

received_519707048891501.jpeg

received_2547187278938259.jpeg

received_2713882168700459.jpeg

received_2549639735318371.jpeg

received_1429943187163386.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle rozpoczynam od tak zwanej d...y strony czyli od uzbrojenia. Gdyby ktoś miał znajomości w Castoramie to skorzystam bo ilości papieru ściernego i szpachli potrzebnych do tego modelu będą znaczne? 

received_624156035020094.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców od uzbrojenia. Ponieważ pozostało mi uzbrojenie od Kinetca do f-16 tzn GBU-12, i AIM-9M to czy mogę je umieści na Gripenie???

Zastanawiam się nad taką wariacją jak na zdjęciach a najlepiej na miksie tych dwu zdjęc. Czy takie połączenie może zaistniec w przyrodzie???

I przy okazji ponawiam pytanie o kalki z tygryskiem.

Gripen-e1490995330955.jpg

Gripen_liteningII.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie tych dwóch jest bez sensu w przypadku zestawu bojowego - pociski przeciwokrętowe nie idą w parze z bombami w ramach misji. AIM-9L/M jak najbardziej pasują, chociaż w przypadku Szwedów ich nazwa to Rb74 lub Rb24L. Generalnie Gripeny mogą przenosić też bomby kierowany, więc z GBU-12 też nie powinno być problemu, ale osobiście zdjęcia z nimi nie widziałem.

Zawsze możesz - zbiornik na środku, dwa wewnętrzne pylony na skrzydłach na GBU-10/12/39 albo RB-15F, dwa zewnętrzne pylony na skrzydłach na AMRAAMy, Meteory czy AGM-65 (a w zasadzie Rb75) i te Sidewindery na końcach skrzydeł. Możesz też powiesić po cztery bomby/pociski pod skrzydłami, typy bomb można mieszać i Mavericki też są okej zarówno z bombami jak i z Rb-15F.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matys napisał:

Połączenie tych dwóch jest bez sensu w przypadku zestawu bojowego - pociski przeciwokrętowe nie idą w parze z bombami w ramach misji. AIM-9L/M jak najbardziej pasują, chociaż w przypadku Szwedów ich nazwa to Rb74 lub Rb24L. Generalnie Gripeny mogą przenosić też bomby kierowany, więc z GBU-12 też nie powinno być problemu, ale osobiście zdjęcia z nimi nie widziałem.

Zawsze możesz - zbiornik na środku, dwa wewnętrzne pylony na skrzydłach na GBU-10/12/39 albo RB-15F, dwa zewnętrzne pylony na skrzydłach na AMRAAMy, Meteory czy AGM-65 (a w zasadzie Rb75) i te Sidewindery na końcach skrzydeł. Możesz też powiesić po cztery bomby/pociski pod skrzydłami, typy bomb można mieszać i Mavericki też są okej zarówno z bombami jak i z Rb-15F.

Dziękuję koledze Matys za porade. Chyba będzie tak:

20200103_144849.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sensownie, chociaż ten zasobnik to chyba raczej powinien być Litening jak na twoim drugim zdjęciu. Do bomb kierowanych będzie raczej potrzebny, chyba że jakieś specyficzne założenie masz o celowaniu przez oddziały lądowe lub inny samolot formacji.

Jeszcze poprawię sam siebie gwoli ścisłości mimo że ci się to info widzę nie przyda - cztery RB-15F tylko na Gripenie E/F. Ty robisz C więc nie ma mowy o czterech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przymiarki do kabiny

Nie wiem co sprzedało mi Italeri ale spróbuje z tym  powalczyc.

To będzie droga przez mękę?

Ps. zasobnik Litening będzie za 4 tyg.  Kalkomani nadal brak.   POMOCY!!!

received_455785738447641.jpeg

received_513129635990258.jpeg

PA1731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko takie niepotrzebne kalki

https://www.twobobs.net/contents/en-us/p261.html

 Pokonałem jakoś ten plastik, ale lekko nie było. Doszedłem do momentu, że chciałem jak najszybciej zabrać to z warsztatu, żeby zrobić miejsce na coś bardziej strawnego. Wyszło tak, że nie ma się czym chwalić.

Edytowane przez giberes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2020 o 22:45, giberes napisał:

Mam tylko takie niepotrzebne kalki

https://www.twobobs.net/contents/en-us/p261.html

 Pokonałem jakoś ten plastik, ale lekko nie było. Doszedłem do momentu, że chciałem jak najszybciej zabrać to z warsztatu, żeby zrobić miejsce na coś bardziej strawnego. Wyszło tak, że nie ma się czym chwalić.

Ciekawe malowanie to z niebieskim sterem kierunku. Jeśli nie zdobędę tego z tygryskiem będę zainteresowany. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek napisał:

Ciekawe malowanie to z niebieskim sterem kierunku. Jeśli nie zdobędę tego z tygryskiem będę zainteresowany. Pozdrawiam.

To jest testowy egzemplarz w wersji D, nie będą ci pasować te kalki do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matys napisał:

To jest testowy egzemplarz w wersji D, nie będą ci pasować te kalki do tego modelu.

Dzięki za info. Pytanie gdzie można dostac te z tygrysem.Zaopatruję się w https://www.mojehobby.pl/ ale tam nie mają w ofercie.Może inny sklep???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Matys napisał:

Nie wiem o jakiego konkretnego tygrysa chodzi, ale znalazłem coś takiego:
https://www.hannants.co.uk/product/JBR48008?result-token=WB5cZ

Wysyłka samych kalek z UK nie jest droga, bo wyślą w zwykłej kopercie pocztą.

Dokładnie idzie o taką;IMG_3041.thumb.jpg.5fca8303f63643d49e18100c86c96a26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za to jaka będzie satysfakcja jak wyjdzie z tego śliczny model... Tylko czy aby na pewno o to chodzi, żeby drugie tyle detali dawać od siebie w zestawie, który nie kosztuje jak Plastyk albo KP kilkanaście PLN tylko zapewne kilka(naście razy więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eLCe napisał:

Za to jaka będzie satysfakcja jak wyjdzie z tego śliczny model... Tylko czy aby na pewno o to chodzi, żeby drugie tyle detali dawać od siebie w zestawie, który nie kosztuje jak Plastyk albo KP kilkanaście PLN tylko zapewne kilka(naście razy więcej).

Nie cała stówka za sam model więc tragedii nie ma.Mam nadzieję że sytuację poratują blaszki do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Zrób otwarte hamulce.

Przeszło mi to przez głowę, problem w tym że wtedy nie włożę wydechu od Airesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpit w zasadzie przygotowany aby położyć podkład.Może dzisiaj.Wczoraj dotarł  Litening od Eduarda więc uzbrojenie skompletowane (dzięki Matys) Kalek nadal brak ?

Piętrzą się następne problemy z owiewką, podwoziem, spasowaniem skrzydeł itd, itp.   Generalnie z Italeri miałem ostatnio do czynienia jakieś dwadzieścia lat temu i myślałem że firma poczyniła jakieś postępy.Niestety. Ale co tam. Jak to mówią chodzenie po bagnach wciąga... No to idę dalej.

IMG_2011.JPG

IMG_2013.JPG

IMG_2008.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.