Skocz do zawartości

Focke Wulf 190F-8/R1 ------> Airfix 1/72


Abominus

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!!!

Po dłuższej przerwie wracam ponownie by pokazać swoje wypociny. Jako że nabyłem wreszcie namiot bezcieniowy, będę mógł w końcu pokazać model jak i kolejne na normalnym tle. Fokę zrobiłem tak naprawdę już dawno a po niej nawet kolejny model ale po zakupie namiotu właśnie i zrobieniu fotek natychmiast wrzuciłem foty by się pochwalić? Tyle tematem wstępu.

Nie będę się rozwodził nad jakością modelu bo nowe Airfixy każdy praktycznie zna. Bardziej chodziło mi o zabawę przy zimowym kamo, jakie można było wykonać w tym "produkcie". Otóż można było się całkiem nieźle pobawić. Obejrzałem chyba każde możliwe wykonanie tego malowania jakie było odmętach internetu i tak naprawdę bywało, że każdy twórca modelu wykonał je często inaczej, mimo że w sieci jest nawet fotka oryginału i kilka profili. Zresztą te ostatnie w kolorze w ogóle przedstawiają różną kolorystykę w zakresie pierścienia silnikowego oraz numeru bocznego tego konkretnego egzemplarza oraz dat i miejsc stacjonowania jednostki, która użytkowała tą Foczkę.  Musiałem trochę pogrzebać w dostępnych źródłach aby doprowadzić do ładu to wszystko. Zwariować można... 

Malowanie najpierw kolorami bazowymi, na to poszła biel i potem jeszcze cieniutkim pędzlem naniosłem wężyki. Z każdym dniem uważam, że może nie było to potrzebne, choć na oryginale takowe węzyki widać. Ślady eksploatacji oczywiście być muszą bo na końcówce wojny tę maszynkę napewno nieźle docierano by spuścić ruskim trochę bomb na głowy. Spirala na kołpaku malowana od ręki i uważam, że wyszła całkiem znośnie. Washe, lakier i inne bajery za pomocą Vallejo, AK, Sidolux i Pronto? Przewód antenowy z kobiecego włosa. Całościowo może nie jest perfekcyjnie ale z efektu końcowego jestem zadowolony a to chyba najwazniejsze !!

Model przedstawia  szturmową Fokę w wersji F-8/R1 (< 2) używaną w Stab I Gruppe/Schlachtgeschwader 2, która w marcu 1945 roku operowała na Węgrzech m.in. z lotnisk Varpalota, Papa stopniowo wycofując się i przebazowując na zachód na lotniska czeskie.

RY3Jg1.jpg

l3gzz4.jpg

ojazED.jpg

ztR3Tn.jpg

Tv3poW.jpg

VzQzoK.jpg

SNHHNg.jpg

LINyvk.jpg

VyU2Zf.jpg

vZui1q.jpg

QkXN2h.jpg

7UXCWv.jpg

SVptuD.jpg

 

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna "Foczka" zwłaszcza że malowana pędzlem.Podoba się.:super:

40 minut temu, Abominus napisał:

z efektu końcowego jestem zadowolony a to chyba najwazniejsze !!

Tak to jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna robota, tylko, ze ci łapka drżała przy malowaniu spiralki. Na Twoim miejscu poszukalbym jakiejś kalki, bo zrobienie od ręki takiej spiralki jak praktycznie niemozliwe.

Edytowane przez WujekAlice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, WujekAlice napisał:

Fajna robota, tylko, ze ci łapka drżała przy malowaniu spiralki. 

Drżała i to mocno hehe. Ale pójdę za Twoją radą i następnym razem jak będzie potrzeba to pójdzie spirala z kalki a nie z łapska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to sobie takie heheszki, a oddać cesarzowi co cesarskie - bardzo efektowne malowanie, ściorany też prawidłowo, bo to przedwiośnie i pewnie operował głównie z lotnisk polowych a nie dużych baz - coraz bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WujekAlice napisał:

My to sobie takie heheszki, a oddać cesarzowi co cesarskie - bardzo efektowne malowanie, ściorany też prawidłowo, bo to przedwiośnie i pewnie operował głównie z lotnisk polowych a nie dużych baz - coraz bardziej mi się podoba.

Spokojnie, przyjacielska "beka" zawsze jest w porządku ? Tak jak pisałem na wstępie, zmeczyłem trochę Fokę, zwłaszcza że na tym etapie wojny wyglądało to pewnikiem tak, że co chwila wylot, powrót, zatankowanie, podczepienie bomb, wylot i tak w kółko a do tego napierający nieprzyjaciel i co kilka dni wycofka na zachód i zmiana lotniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.