Skocz do zawartości

1/48 Nichimo Ki -43 Hayabusa


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Troszkę czasu jestem już na tym forum, jednak będzie to mój pierwszy wątek warsztatowy. Wypada się przywitać, także na imię mam Leszek i miłośnikiem lotnictwa jestem od najmłodszych lat. Wojna na Dalekim Wschodzie jest według mnie jednym z tych tematów, które potrafią wciągnąć bez reszty :nauka:. Uznałem więc, że jako pierwszy model pokazywany tu będzie coś właśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni. Tego Oscara dostałem przed laty od kumpla i wypadałoby go zbudować. Nie często widuje się modele wiekowego Nichimo, więc tym bardziej temat może zainteresować.

AKZ2XwD.jpg

Nie wiem jak leży w planach, ale urzekł mnie swoją finezją i ładną powierzchnią.Zdjęcia ramek, parę części były już poza

ZiFmExx.jpg

He0lNFr.jpg

EgxSgq4.jpg

yUQx6KX.jpg

oszklenie kabiny jest naprawdę przyjemne

E58E3p6.jpg

Oczywiście nadlewki wszelkie są często spotykane

QY11PLQ.jpg

Gwiazdy silnika także nie są jakieś specjalnie finezyjne

6ynPodT.jpg

Tu detale głównie ciasnej kabiny pilota 

HNHeUxg.jpg

Instrukcja

K3QLUge.jpg

y4Jv3ep.jpg

oGGAHCo.jpg

tdIreU2.jpg

No i kalkomanie.. mimo iż arkusz bardzo bogaty, to ze względu na wiek chyba nie do wykorzystania. Pomyślałem, że użyję ich jako szablony do masek. W sumie to jeszcze nie wybrałem w jakim malowaniu mój Sokół będzie

Fw2lsD6.jpg

Całość postaram się wzbogacić o jakieś blaszki Parta - przede wszystkim tablica przyrządów i chłodnica. 

vTQM10y.jpg

 

Jutro zaczynam, także liczę na pomoc obytych w temacie, a wiem, że takich tu nie brakuje :D

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, abtb napisał:

Oooooo, w końcu :super:

To ja zasiadam w pierwszym rzędzie, na przeciwko biurka. 

 

34 minuty temu, WujekAlice napisał:

looks pretty well...

Przyznaję się bez bicia że liczyłem na waszą obecność no i pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapsel napisał:

Troszkę czasu jestem już na tym forum, jednak będzie to mój pierwszy wątek warsztatowy.

I tak o największych "babolach" dowiesz się w galerii:mrgreen:.Kalki wywal do kosza, masz maski Montexu.Malowanie numer dwa z tego zestawu jest interesujące i rzadko spotykane.Działaj a ja sobie poobserwuje.:kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te drugie malowanie wydaje mi się jakieś takie przyjemniejsze ? a to że cięgi zbiorę to już się nastawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia, że nawet o czymś takim jak Nichimo nie słyszałem. Tak więc popodgladam z cicha.
 

49 minut temu, Xmen napisał:

Malowanie numer dwa z tego zestawu jest interesujące i rzadko spotykane.

Rzadko spotykane to to syjamskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a weźcie Panowie wymalujcie takie piękne syjamskie linie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 22:35, Baas ArK napisał:

Rzadko spotykane to to syjamskie ?

Ogólnie Hayabusa w kamuflażu jest rzadkim widokiem.Przeważnie są "srebrne" lub zielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, niestety domowe obowiązki skutecznie spowolniły tempo robót nad Sokołem:cry:. Cudem udało mi się wygospodarować troszkę czasu, także spożytkowałem go na model. Niewielki jest postęp, ale pokażę co udało mi się do tej pory wykonać. 

Powycinałem i oczyściłem z nadlewek drobnicę składającą się na jednostkę napędową.

PXJUalu.jpg

Przy okazji zająłem się detalami wnętrza kabiny pilota. Zaskakujące jest, że tak leciwy zestaw ma tak wiele elementów.

TsKKgBy.jpg

Podkład na burtach i na sucho złożony Ha -25

sC5dByn.jpg

Części silnika pomalowałem. Pozostanie ogarnąć popychacze jakieś przecierki suchym pędzlem i łosz.

LNDD8t0.jpg

Elementy kokpitu także dostały podkładem

Dg4HDW0.jpg

Fotel i podłogę ciachnąłem duraluminium pod przyszły chipping:D

HM9YSWH.jpg

 

No cóż, nie wiele ale pomalutku się rozkręca :wink:

I mam pytanie do znających temat.. jaki kolor będzie najodpowiedniejszy do wewnętrznej strony osłony silnika ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak drobnymi kroczkami ale coś tam na biurku się dzieje ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 18:12, kapsel napisał:

I mam pytanie do znających temat.. jaki kolor będzie najodpowiedniejszy do wewnętrznej strony osłony silnika ? 

No właśnie, ja też? Metallic blue green?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, WujekAlice napisał:

Metallic blue green?

Nie do końca.Ten kolor to Aotake Iro czyli nanoszony na powierzchnie aluminiowe transparentny lakier zabezpieczający.Miał różne odcienie .W zależności od ilości warstw i producenta dawał różne kolory.Tutaj link do dyskusji na Britmodeller o kolorach wnętrza Ki 43.

https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235018924-ki-43-colours/

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ten niedzielny wieczór :D 

Pomimo niewielkiej ilości wolnego czasu, i leczeniu ran po zaciekłych walkach o makaron udało mi się troszeczkę podziałać przy Sokole. Generalnie wnętrze kokpitu pomalowałem i pozostanie mi zająć się drobiazgami. Na tę chwilę jest tyle. Drobnica oraz burty kadłuba przed przecierkami suchym pędzlem, lakierem i washem. 

Silniczek. Po wstępnych przymiarkach wynika że chłodnica przesłoni praktycznie całość gwiazd. 

yle5IVh.jpg

 

Tablice w towarzystwie rzeczonego napędu. Z oryginalnej kalkomanii powycinałem pojedynczo zegary i nałożyłem je w odpowiednie miejsca. Cieszę się że mam szablony do malowania bo kalkomanie już praktycznie nie nadają się do użytku. Straszliwie kruche. 

QGe0kcT.jpg

 

Na fotel dam jeszcze pasy rzecz jasna :D

u00lpsu.jpg

 

No i wszystko w komplecie. Dziś jeszcze psiknę bezbarwny i postaram się troszkę przyspieszyć z robotą w tygodniu. Niech to w końcu zacznie przypominać model samolotu :haha:

GFJp2QL.jpg

 

Do zobaczenia wkrótce i pozdrawiam serdecznie :lol:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WujekAlice napisał:

No, ładnie. Ale wnetrze to tak kolor interior green przypomina.... Światlo, czy tak wyszło?

Położyłem Gunze C 127 Cocpit Color (Nakajima ). Myślę, że po washu troszkę ten kolor nieco zmieni odcień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś potrzebował jeszcze informacje o lotnictwie " Kraju kwitnącej wiśni " to polecam stronę" Aviaton of japan".Kopalnia wiedzy o malowaniach , recenzje modeli i kalkomanii.Sam często korzystam.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, abtb napisał:

Coraz ładniej to wygląda :super:

Dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Xmen napisał:

Gdybyś potrzebował jeszcze informacje o lotnictwie " Kraju kwitnącej wiśni " to polecam stronę" Aviaton of japan".Kopalnia wiedzy o malowaniach , recenzje modeli i kalkomanii.Sam często korzystam.

Wielkie dzięki za podpowiedź. Z pewnością skorzystam, tym bardziej że pół szafy to japsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.