Skocz do zawartości

1/48 Nichimo Ki -43 Hayabusa


kapsel

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne jest takie podejście ale może faktycznie co poniektórzy mają z tego ubaw i jest to sens ich istnienia na forum. Generalnie przez 15 lat służby w Armii niejedno widziałem i słyszałem, także krytyka mojego ulepka mnie nie ruszy. 

Więcej powiem - będę lepić więcej ku uciesze znawców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczne zdanie:

"Jest to mój pierwszy model, zrobiony dla relaksu, prosto z pudła, bez podpierania się dokumentacją historyczną, malowany nadgryzionym pędzlem, taki Sci-Fi po japońsku"

I wtedy same pozytywy i słowa wsparcia :super:

Trzeba tylko  po prostu umiejętnie "towar" sprzedać. :mrgreen:

1 godzinę temu, WujekAlice napisał:

Niestety sporo tego jest.

Zmartwię kolegę - medali za to nie dają

1 godzinę temu, WujekAlice napisał:

to pewnie zacznę te niedokończone modele robić.

Oo, takie podejście to mi się podoba. Żebyś tak jeszcze galerie na koniec powstawiał to było by miodzio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, WujekAlice napisał:

Żebyś się mógł pośmiać?

Rozgryzłeś mnie

QwubZiU.jpg

21 minut temu, WujekAlice napisał:

Chcę natchnienia i lekkiego poluzowania mojego "nie chce mnie się..."

CQEalKK.jpg

"TO JEST POWAŻNY WARSZTAT, A NIE KONCERT ŻYCZEŃ"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kapsel napisał:

Dziwne jest takie podejście ale może faktycznie co poniektórzy mają z tego ubaw i jest to sens ich istnienia na forum.

Co zrobisz ,ludzie są różni.Najlepiej olać to i robić po swojemu.Tak jak Tobie pasuje.Model spoko się szykuje tak że czekam na galerię.Tylko zdjęcia zrób dobre bo mogą Ci zarzucić że niedoskonałości warsztatu chcesz ukryć kiepskimi fotami.

 

5 godzin temu, WujekAlice napisał:

Żebyś się mógł pośmiać?

Oj tam.Zaraz pośmiać.Może poprostu jesteśmy ciekawi  co i jak tworzysz?

Ps.Dobra koniec pisania o niczym.Działaj i czekamy na galerię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radami, popastwiłem  się jeszcze nad powierzchnią :wink: rozjaśniłem kolorki i rozmyłem ostre przejścia łat. Wyszło według mnie dużo lepiej niż się spodziewałem. Dziękuję abtb za info odnośnie malowania w jednostkach. Faktycznie tak bardzo często bywało. 

Ponadto zmontowałem i wkleiłem golenie podwozia.Pozostało pomalować pitota oraz kółko ogonowe. Zajmę się teraz wydechami oraz śmigłem. Cały czas wojuję z aparatem i jakąś znośną jakością zdjęć. Oto kolejna próba. Mam nadzieję że będzie wszystko w miarę czytelne.

3SOCZfE.jpg

oztV2ob.jpg

BFtw2Ky.jpg

k2JjyUc.jpg

QfdQmAt.jpg

4T7Cds2.jpg

cIOZvTx.jpg

xWOm0rM.jpg

 Do następnego, a tymczasem odmeldowuję się :rozkaz: 

:odlot:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie :super:. Mam nadzieję, ze po chemii będzie jeszcze lepiej.

Pomiziaj jeszcze trochę pas antyodblaskowy suchym pędzlem (baaardzo suchym) żeby wyciągnąć szczegóły:

BwSUnP7.jpg

dxC3q5P.jpg

Jakim kolorem malowałeś opony?

Polecam ruber black z Tamki

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, abtb napisał:

Bardzo ładnie :super:. Mam nadzieję, ze po chemii będzie jeszcze lepiej.

Cieszę się, że się podoba wink4

Oczywiście potraktuję pas tak jak radzisz. Opony machnąłem zwykłym X 1 Black, ale okazało się, że mam ten o którym wspominasz i dam go na oponki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czas na jakieś konkrety... pierwszy raz użyłem masek Montexu. Generalnie jestem zadowolony ale pasy na kadłubie trzeba było kombinować, bo były za krótkie, a folia nie chciała współpracować w dobrym ułożeniu.

ISVdNSF.jpg

Voila... muszę w dwóch miejscach poprawić pasy ale ogólnie obawiałem się większych niespodzianek. Nie jest źle - według mnie oczywiście :haha:

ifM0yzS.jpg

ZWtmrNT.jpg

vY72Cdg.jpg

2cxxPS7.jpg

Światło sprawia wrażenie, że są jakieś niedomalowane miejsca ale, ale zapewniam że wszystko jest ok.

dBbJ46q.jpg

No dobra... na dziś wystarczy. Pewnie jeszcze powalczę zanim położę lakier 

Pozdrawiam i Stay Safe :odlot:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WujekAlice napisał:

Looks pretty well :D

Dzięki wielkie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ten zielony to Nakajima Cocpit Color. Wewnątrz jest po washu więc kolor ściemniał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maleńka aktualizacja warsztatu...  

Poprawiłem kolor pod oszkleniem, gdyż wydaje mi się że ten dedyk od Gunze jest zbyt jaskrawy. Teraz jest chyba nieco lepiej. Pomalowałem clearami światka sygnalizacyjne oraz pokrywy zbiorników paliwa. Dałem też wychodzący spod osłony silnika zielony kolor wnętrza owej osłony i ścianki ogniowej. Wkleję już tylko wydechy i zacznę dodawać odpryski farby. Sądzę, że następne foto będą już w galerii gotowego Oscara :odlot:

Do zobaczenia i pozdrawiam wszystkich :rozkaz:

OmvbgX4.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.