Jump to content

USSR Admiral Kuzniecov - TRUMPETER - 1:350


DarkWing
 Share

Recommended Posts

Witam

Moje najnowsze dokonanie, tytułowy rosyjski lotniskowiec, a właściwie krążownik lotniczy
Admirał Kuźniecow.
Model firmy Trumpeter, a więc można powiedzieć klasa średnia-wyższa (jak dla mnie), jednak ten konkretny produkt jest jak... nie przymierzając klasa niższa. Jakość wykonania poszczególnych elementów dość niska, spasowanie tragiczne. Najwięcej pracy wymagało spasowanie części nadwodnej z podwodną, pokłady również nie chciały leżeć równo. Tragiczne są również w tym modelu kalki - grube, twarde i bardzo oporne na wszelkie płyny...
Całość jest chyba tak pechowa jak oryginał (swoją drogą ciekawe czy Rosjanie ukończą remont swojego jedynego lotniskowca, ostatnio mówi się, że jego koszty zaczynają robić się nieopłacalne).
Do modelu dokupiłem komplet blaszek od White Ensign Models.
Budowa miała być szybka, wręcz weekendowa, a już na pewno łatwa i przyjemna - była drogą przez mękę i to przez blisko 3 miesiące...
Wyszło tak...

OMMGsA9.jpg


EMCh2G6.jpg


vqnKV7a.jpg


dbrgptp.jpg


AzWcO4F.jpg


HZ9tKub.jpg


ZZSX6AY.jpg


TJYJMct.jpg


qhNt7gz.jpg


ZXdH8Ub.jpg


HNZmJmd.jpg


0I6Wp5c.jpg


lAVzQhh.jpg


YRuBAZ6.jpg


VoaKcO3.jpg


DrXIG41.jpg


qvPOgX9.jpg


pYR6XkZ.jpg


2OcVeXL.jpg


LFP44gf.jpg


8uojU07.jpg


9AZfGgv.jpg


kmXExvX.jpg


ptNsj6l.jpg


5o8WXmR.jpg


26FDvxb.jpg


Na koniec udało mi się go zamknąć w gablocie - pozostałość po kolekcji Fiata 126p od De Agostini.
MljJn4L.jpg

Wraz z "gablotką" niestety już troszkę miejsca zajmuje więc... chyba pójdzie pod młotek :).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

W dniu 1.03.2020 o 05:33, Marcin Rogoza napisał:

A czemu?

Ale czemu co ? :)....

Czemu szybki i weekendowy? - po prostu... chciałem sobie przyjemnie posklejać bez większego wysiłku, dbałości o wierność... chciało mi się mieć "lotnisko" w kolekcji. A padło na ten model to to najmniejszy lotniskowiec ze współczesnych (dostępny jako model) który pasował mi na długość do gablotki.

Czemu droga przez mękę ? - jakość wyprasek oraz całości modelu dużo poniżej oczekiwanej (nawet jak na tą firmę). Niemile zaskoczyło mnie brak spasowania części. Tragedią był kadłub, pokłady - zamiast prostego składania i sklejania było mnóstwo szlifowania, skrobania, prostowania, naginania i na koniec szpachlowania.... A miało być jak wyżej :D. Szczegóły wyprasek również pozostawiają wiele do życzenia i prawie każda część posiadała sporo nadlewek.

11 godzin temu, filipsg napisał:

Fajowy! Jeśli mogę coś na przyszłość doradzić, to chyba nie washowałbym w tej skali samolotów, zwłaszcza z takimi pancernymi liniami podziału - realizmu to nie dodaje...

Tak, to prawda, wygląda to dość topornie. Jednak zdjęcia przedstawiają dość duży zoom i w ogóle wszystko jest jakieś takie... brzydkie :). Jednak w rzeczywistości, oglądając model w "naturalnej pozycji" wszystko wygląda o wiele lepiej. Oczywiście to nie jest wytłumaczenie ale nie zalewając tych linii podziału lub robiąc to delikatniej na zdjęciach na pewno było by ładniej, a w rzeczywistości wypadło by blado (i pewnie zaraz byłyby wpisy że brak wascha). Powiedzmy, że to sztuka kompromisu :)

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie fajnie, część nadwodna wycieniowana, delikatne zacieki są, ale gdybyś pokusił się o delikatne, naprawdę delikatne usyfienie dna to było by jeszcze lepiej :) No ale oczywiście to kwestia gustu :)

Co do Trumpetera, to może i parę ładnych lat temu jakość byłaby zadowalająca, jednak patrząc na to co teraz trumpeter prezentuje, to uważam że jest naprawdę bardzo słabo. W tej chwili nawet blaszki nie ratują ich okrętów, bo jeśli chcemy zrobić coś porządnie, to czeka nas kilka miesięcy pracy. O tym że części często nie pasują do ciebie, otwory na części są czasami w innych miejscach albo ich nie ma, to już standard. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.